» » » Нові здобутки дитячо-юнацької спортшколи

Нові здобутки дитячо-юнацької спортшколи

Поки діти відпочивають на літніх канікулах, освітяни продовжують підбивати підсумки досягнень не лише у навчанні, але й у спорті. Про роботу дитячо-юнацької спортивної школи, її розвиток – розповідає директор ДЮСШ Олег Гайдай.

- Олеже Олександровичу, за яких умов сьогодні працює дитячо-юнацька спортивна школа? Які маєте перспективи?
- ДЮСШ працює вже давно, але поки що немає власного приміщення. Тож, сподіваємося, що в найближчому майбутньому буде збудований спортивний комплекс і ми зможемо там займатися. Зараз, як і завжди, тренуємося на базі всіх спортивних шкіл міста, а також на існуючих майданчиках і стадіонах. Ще жодного разу не відмовляли нашим потребам.
Займаються діти у позаурочний час. Намагаємось побудувати графік роботи таким чином, щоб, наскільки це можливо, всім було зручно.
- Яка ситуація із тренерським складом?
- Збільшується кількість штатних працівників (сім чоловік) і маємо шість сумісників. Тобто, майже порівну.
Загалом зараз ДЮСШ відвідують 445 учнів, що становить майже 20% від тієї кількості дітей, які навчаються у загальноосвітніх школах. Маємо понад 80 переможців і призерів регіональних, обласних і всеукраїнських змагань. Наприклад, тренер відділення дзюдо Олексій Лобанов їздить зі своїми підопічними майже на всі змагання. Адже у спорті потрібна практика. Кожного разу борці повертаються із серйозними нагородами, займаючи І-ІІІ місця. Крім того, у вільний від занять час, тренери возять дзюдоїстів у басейн.

- Розкажіть детальніше про розвиток секцій та які здобутки мають учні ДЮСШ?
- Секції залишилися незмінними. Найбільші відділення з футболу і боротьби. Чимала кількість дітей відвідують ігрові види спорту – баскетбол, волейбол і настільний теніс. Найменше учнів займаються у секції з легкої атлетики, що зумовлено відсутністю відповідної матеріально-технічної бази (наприклад, немає можливості розвивати стрибки у висоту).
Несподівано для нас, багато школярів бажають відвідувати заняття із шахів. Дане відділення існує лише рік, але займається в ньому 60 хлопців і дівчат. Уже маємо двох чемпіонів області 2004 року народження. Тож, даний напрямок у роботі є досить перспективним. Проте, найбільш ефективними заняття будуть за умов розширення тренерського складу, індивідуальної форми навчання.
Щодо настільного тенісу, то в недалекому минулому мали серед вихованців переможців обласних змагань. Зараз темп досягнень трішечки впав, бо в переважній більшості групи складаються із маленьких спортсменів, у яких все ще попереду.
Схожа ситуація і з волейболом.

Значні успіхи у бучанських футболістів. У цьому році вкотре стали переможцями обласного етапу змагань на призи «Шкіряний м’яч».
Також у Київській області є дитячо-юнацька футбольна ліга, де наші юні футболісти представлені трьома віковими групами. Маємо вищі за середні результати. Та й загалом розвиток дитячого футболу в області взяв під свою опіку голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.
А тренер з легкої атлетики Юрій Колєсніков виховав нашого хлопця – кандидата у майстри спорту, який є чемпіоном області та України, входить до збірної країни з даного виду спорту.

Інші легкоатлети є переможцями обласних змагань з бігу на середній і довгій дистанції, зі стрибків у висоту.
Стосовно баскетболу (я – тренер команди), то наші випускники є бронзовими призерами Баскетбольної шкільної ліги. У роботі дуже допомагав колишній учень секції Олексій Біланюк, який є фанатом даного виду спорту і мріє грати на професійному рівні. У Бучі навіть є свій баскетбольний майданчик, який свого часу допоміг облаштувати секретар міської ради Василь Олексюк.
А тенісний клуб «Кампа» дає можливість дітям з малозабезпечених і багатодітних родин безкоштовно займатися на їхній базі.
Приємно, що спортивні заняття відвідують і діти з девіантною поведінкою (тобто ті, які опинилися у складних життєвих обставинах).

- Як вам вдається підтримувати та оновлювати матеріально-технічну базу?
- Якщо брати загалом всі види спорту, представлені у ДЮСШ, то у нас непогана матеріально-спортивна база. Звичайно, деякі секції потребують підвищеної підтримки, але загалом все добре.
Тож, велика подяка тим, хто нас підтримує. Насамперед, це – Бучанська міська рада в особі міського голови Анатолія Федорука. З місцевого бюджету нам виділили близько 20 тисяч гривень, зокрема на організацію поїздок на змагання, придбання спортінвентарю.
Відділенням баскетболу опікується депутат Бучанської міської ради Олександр Франко, який профінансував придбання нового оснащення, спортивної форми.
Значну увагу дитячому футболу приділяє секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк. Нещодавно він разом із депутатом Олегом Квашуком також надав фінансову допомогу для придбання спортивного інвентаря.

При Бучанському центрі з позашкільної роботи є відділення карате, яким також опікуємося. Тренер каратистів Ірина Петренко має прекрасні результати у роботі. Тому хочеться подякувати всім колегам-депутатам, які дали можливість нашим дітям поїхати на Чемпіонат світу з карате і профінансували спортивне «відрядження». Це – Ірина Корольова, Андрій Чечило, Анатолій Бєлоруков, Віталій Косенко, Андрій Великодній, Євген Олексієнко, Музафар Османов, Віталій Толочин. У результаті бучанка Аня Бабич привезла додому бронзу.
Дуже вдячні всім людям, які допомагають у роботі дитячо-юнацької спортивної школи. І сподіваємося на подальшу підтримку. Адже мова йде про розвиток наших дітей.
Також окрема подяка всьому тренерсько-викладацькому складу за сумлінну роботу та значні успіхи бучанських школярів. Вірю, і в майбутньому будемо радувати наших земляків великими спортивними досягненнями.
газета: "Бучанські новини" №28 від 13 липня 2012 року
Коментарів: 5
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Lysova_Olga

OFFline

 • Lysova_Olga (1)
 • Місцевий
 • 13 липня 2012 07:42
Чудово!!!

Лисова Ольга Георгіївна

0
Oksanaya

OFFline

 • Oksanaya (6)
 • Місцевий
 • 14 липня 2012 23:07
Підкажіть, куди звертатись і кого шукати, щоб взнати нюанси прийому дітей до тих чи інших секцій. Дякую

0
administrator

OFFline

 • administrator (284)
 • Адміністратори
 • 14 липня 2012 23:16
Цитата: Oksanaya
взнати нюанси прийому дітей до тих чи інших секцій. Дякую


Бучанська дитячо-юнацька спортивна школа
Адреса: 08292, м. Буча, вул. Островського,36
Тел.: 49-707


щодо "інших секцій" - то вони, в більшості, формуються заново на початку кожного нового навчального року, у кожній школі по різному.
сподіваємось, що в цьому році також буде список, як в минулому>>

0
Oksanaya

OFFline

 • Oksanaya (6)
 • Місцевий
 • 16 липня 2012 13:49
Спасибі!

0
Пугач Лариса
Шановні батьки!Завітайте до Бучанської дитячо-юнацької спортивної школи, щодня з 8.00 до 17.00 (крім суботи та неділі). Ми допоможемо обрати вашій дитині заняття за інтересами.
Наша адреса: 08292, м. Буча, вул. Островського,36
Тел.: 49-707

0