» » » Освітня матеріально-технічна база у Бучі на високому рівні

Освітня матеріально-технічна база у Бучі на високому рівні

Нещодавно, на посаду начальника відділу освіти бучанської міської ради був призначений Олег Іванович Цимбал. У даній галузі – він людина не нова, бо пройшов трудовий шлях від вчителя історії до керівника відділу освіти Богуславського району. Тож, знає всі аспекти роботи на різних щаблях, здатен успішно працювати в сучасних умовах і ставити завдання на перспективу.

Про теперішній стан освіти в місті та її розвиток – піде мова у нашій розмові.

- Олеже Івановичу, як саме надійшла пропозиція очолити Бучанський відділ освіти?
- Голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук запропонував мені обійняти дану посаду – і я не відмовився. Сам я родом із Богуславського району і останні чотири роки очолював освіту цього куточка Київщини. Тому сказати, що робота для мене – нова, було б невірно. Знав, на що йду, і сподіваюся виправдати покладені на мене надії, добре виконувати свої обов’язки.

- Чи є якісь відмінності в роботі на Богуславщині і в Бучі?
- Трохи є. У Богуславському районі більш сільський рівень, а в Бучі (як у місті обласного значення) інакша структура. Але основні моменти – однакові.

- Вже встигли вникнути в справи?
- Так, роблю обстеження всіх закладів освіти, знайомлюся з колективами. Прийшов до висновку, що матеріально-технічна база в Бучі значно краща – на досить високому рівні. Заклади добре оснащені і меблями, і потрібним обладнанням та інвентарем, підключені до мережі Інтернет. І фінансовий ресурс на розвиток шкіл і садочків також більший. Разом із тим, є школи, які потребують капітального ремонту і відповідного оснащення. Але загалом – ситуація досить стабільна і позитивна.
Звичайно, ще всього не осягнув. Є робота, яку потрібно виконувати, – цим і буду займатися. Зокрема, зараз готуємося до початку нового навчального року: проводимо ремонти, напрацьовуємо базу, займаємося відпускною кампанією, складаємо робочі плани та інше. Так, до 1 липня в усіх школах плануємо завершити ремонти. Дитячі садочки почерзі будуть закриватися на поточні ремонтні роботи згідно графіку.

- На вашу думку, які проблеми існують в освіті міста і як плануєте їх вирішувати?
- «Біль» Бучі в тому, що дві школи працюють у дві зміни. Також перенавантажені дитячі садочки.
Розв’язання проблеми – тільки одне: добудова нових приміщень, поява нових садочків. Населення зростає досить динамічно і попит перевищує пропозицію. Знаю, що Бучанська міська рада працює над цим питанням і вже є результати. У програму розвитку включені об’єкти соціальної сфери. Наприклад, продовжується будівництво дитячого навчального закладу по вулиці Центральній.

- Яка на сьогодні черга до дитячих навчальних закладів?
- Близько 600 чоловік стоять у черзі. Це при тому, що в дитсадках Бучі сьогодні виховується 1500 дітей. Звичайно, у першу чергу влаштовуються діти-сироти, діти з багатодітних родин та ті, які мають певні соціальні пільги. Решта – згідно черги, бо однакові умови повинні бути для всіх.

- Зараз громадськістю (в масштабах держави) активно піднімається питання про сплату добровільних внесків. Мовляв, не такі вже вони й добровільні. А як налагоджений цей процес у Бучі?
- Усі ми повинні розуміти, що державного фінансування на освітню галузь не вистачає, аби закрити існуючі проблемні питання. Якщо батьки хочуть, щоб їхня дитина навчалася або виховувалася у кращих умовах, то разом мають можливість придбати якесь приладдя, зробити кращий ремонт тощо. Адже бюджет освіти складається із фонду заробітної плати, оплати енергоносіїв, харчування дітей – всі ці видатки становлять близько 95%. Решта коштів (близько 5%) йде на підтримання порядку в навчальних закладах. Рятує те, що нам активно допомагає міська рада. І, звісно, підтримують батьки.

Я вважаю, що питанням добровільних внесків повинні займатися тільки батьківські комітети, а педагоги – стояти осторонь даного процесу. Це допоможе уникнути неприємних розмов і звинувачень.
Крім того, існує контроль над використанням таких коштів. У кінці року всі директори і завідуючі звітують перед батьками, які роботи були проведені й на що витрачався фінансовий ресурс.

- Чи відбуватимуться у відділі освіти кадрові зміни?
- Поки що – ні. Існуюча система роботи – добре налагоджена. Є гарні результати: здобутки як у дітей, так і в педагогів. Усе інше покаже час: хто хоче працювати – той матиме всі умови реалізувати власний потенціал.
Суттєвих проблем з наявністю досвідчених педагогів у новому навчальному році не буде. А от в дитсадках катастрофічно не вистачає вихователів. Молоді спеціалісти прийдуть тільки тоді, коли буде соціальне житло. Наскільки знаю, всі квартири й гуртожитки, виділені міською радою для педагогів, – заселені.

- Як розвиватимуться заклади, підпорядковані відділу освіти, такі як: дитячо-юнацька спортивна школа, центр позашкільної роботи?
- Окремих приміщень для позашкільної роботи у місті не вистачає. Тому гурткова робота раніше проводилася практично лише на базі навчальних закладів. Нині ж ситуація покращується. На баланс міського відділу освіти був переданий еколого-технічний центр (або як ще його називають центр юного техніка). Це гарна, велика територія з двома будівлями. Стан приміщень не досить хороший і, на жаль, цього року до проведення капітального ремонту ці будівлі не включені. Тому будемо намагатися зробити там повноцінний ремонт вже наступного року. Натомість складений план заходів: виконати поточні ремонти в одному приміщенні, реконструювати систему опалення. Тому завданням, як то кажуть, номер один, є те, щоб станом на 1 вересня запрацював центр позашкілля – і діти мали змогу займатися там гуртковою роботою. Деякі гуртки, які були на базі навчальних закладів, будуть продовжувати функціонувати при школах. Але ж є такі заняття, для яких потрібні спеціально відведені приміщення. Хоча, звичайно, в ідеалі, було б добре, якби кожен напрямок гурткової роботи базувався на окремому приміщенні та обладнанні. Незважаючи на те, чи це туризм, чи це художньо-естетичний напрямок, чи спортивний, чи щось інше. Думок і замислів, зокрема, щодо розвитку еколого-технічного центру є багато.

На сьогоднішній день немає окремого приміщення і дитячо-юнацька спортивна школа. Відбувається добудова спорткомплексу до ЗОШ №2. Який буде його статус наразі сказати неготовий. Швидше всього, на базі спорткомплексу і буде функціонувати ДЮСШ. Здати в експлуатацію приміщення заплановано також до 1 вересня 2012 року. Після цього вже можна буде точніше визначитися з його призначенням. Нині готовий металевий каркас будівлі. Після постачання матеріалів, необхідних для подальшого будівництва, роботи продовжаться: здійснюватимуть накриття покрівлі, встановлюватимуть стіни…

- Чи буде реконструкція самої ЗОШ №2?
- Наразі, за фінансової допомоги Бучанської міської ради, у приміщенні школи №2 відбувається заміна вікон. Потім будуть виконуватися ремонтні роботи. А взагалі, на скільки мені відомо, розроблений проект про повну реконструкцію цієї школи у 2013 році. Замість старого приміщення передбачена побудова нового.
Основне завдання – за літо у навчальних закладах міста зробити ті ремонтні роботи, які ми можемо зробити своїми силами. Після реконструкції, зокрема у ЗОШ №2, будуть покращені матеріально-технічні умови – і це добре, що у свою чергу дозволить дібрати ще значну кількість паралельних класів. Навіть, можливо, таким чином закриємо питання другої зміни навчання в одній із шкіл. Як роботи будуть виконані – тоді можна буде точніше знати і казати, що робити. Велика кількість капітальних ремонтів у школах вже здійснена у попередні роки. То ж будемо сподіватися, що все задумане вдасться реалізувати. Ми готові все робити, проте є реалії життя, які називаються – фінансуванням. Тому виходимо з тих можливостей, які у нас сьогодні є.

- І на завершення розмови, як вам Буча, які враження від міста?
- У Бучі я бував і раніше. Знаю її історію розвитку. Місто гарне, чистеньке й акуратне, хороші люди. У Бучі є перспектива і є майбутнє. За десять років змінилося дуже багато у позитивний бік. Підтвердженням цього є і кількість населення міста, яка постійно зростає. Адже люди у не хороші місця їхати не будуть.
газета: "Бучанські новини" №24 від 15 червня 2012 року
відділ освіти
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.