Бойова техніка живе у мініатюрі

У їхній власності танки, літаки, кораблі та гармати, які виготовляють власноруч з дрібних деталей. Десятикласники Бучанської ЗОШ №4 Тарас Бондар та Владислав Боярчук колекціонують збірні моделі броне-, авіатехніки, техніку водної стихії – копії справжніх відповідників.

Нині таке хобі досить популярне, моделі різноманітної техніки полюбляють збирати чоловіків різного віку. Вони відтворюють точні копії, збираючи деталі, потім їх склеюють та фарбують.
Владислав, який присвятив цьому захопленню сім років, у своїй колекції має вже 42 екземпляри бойової техніки у мініатюрі.
- Це моделі періоду 1933-1990 років і до найсучаснішої техніки, яка не повторюється, - зазначає парубок. – Найрідкісніший мій екземпляр – самохідна гаубиця, бойовий автомобіль, який був створений на базі французького танку. Таких автомобілів було всього 12 екземплярів. А зараз у світі існує лише одна така модель справжнього масштабу. У колекції є знаменитий танк Перемоги – Т-34-85, модель особистого літака Сталіна. Щодо фірм моделей техніки, то надаю перевагу італійській «Італері», російській «Звезда» та українській «Сокол». У моїй колекції найпоширеніші російські фірми, тому що їх деталі більш надійні та й ціна помірна. Є декілька моделей японської фірми. Так як воєнної техніки багато у світі, то я колекціоную винятково радянську, німецьку і американську.


Товариш Владислава Тарас теж у вільний час полюбляє збирати моделі техніки.
- Я у свою чергу збираю ті моделі, які викликають цікавість. Раніше займався у гуртку судномоделювання, тому почав збирати кораблі. Перша моя модель – есмінець, багатоцільовий бойовий корабель. Потім у мене з’явився авіаносець, який є копією американського корабля «Саратога». Авіаносці – найбільші військові кораблі, які мають велике водорозміщення і можуть переносити на борту чималу кількість літаків. Ці кораблі дуже деталізовані, тому з ним не легко було працювати. Згодом зібрав британський танк «Valentine» Mk-4, військову вантажівку ГАЗ-АА та інші, - розповідає Тарас Бондар про свою колекцію.
Кожна модель – результат копіткої роботи, витрачений час, кошти, проявлення уважності, мислення і витримки. Хлопці кажуть, що це заняття приносить їм задоволення, допомагає розслабитися і відпочити, відволіктися від повсякденного життя. А ще спонукає до детального вивчення певної моделі, а також ознайомлення з історичними подіями.

- Якщо ти не будеш досконало знати про модель, то якісно зібрати її не вдасться, - ділиться досвідом Владислав. – Найпершу свою модель я зробив за вісім годин, проте її якість вважаю була не надто гарною. Тарас протягом року складав німецький танк Pz.Kpfw VІ «Тигр».
9 Травня юнаки показали свої «запаси» бойової техніки широкому колу бучанців. Хотіли дізнатися оцінку своєї роботи від оточуючих, а ще звернути увагу: Перемога у Другій Світовій стала можливою і завдяки існуванню потужної техніки. А це відповідальна праця інженерів, конструкторів. На виставці Тарас та Владислав отримали схвальні відгуки від однодумців, ветеранів. Це їх спонукає до здійснення нових моделей.

- На черзі збір моделі легкого танку Т-70 і американського М3, - ділиться планами Тарас.
- Збиратиму танк холодної війни Т-54, особливу для мене модель тим, що на ній в армії служив мій дідусь, - каже Владислав, який поповнюватиме свою колекцію новими екземплярами бронетехніки.
Окрім моделювання хлопці колекціонують монети та різні старовинні речі. Владислав полюбляє ще рибачити, гуляти на свіжому повітрі і займається боксом. До речі, планує стати воєнним істориком або ж піти навчатися у Податкову академію. А у вільний час і Владислав, і Тарас впевнені, що продовжуватимуть збирати моделі міні-техніки, яка оживає у їхніх руках.
газета: "Бучанські новини" №20 від 18 травня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.