«Полум’яний» понеділок

21 травня близько 16.00 години в Бучі сталася пожежа. Загарання виникло на сходовій клітині четвертого поверху житлового будинку по Енергетиків, 19. За інформацією пожежників та електриків, причина надзвичайної ситуації – коротке замикання в електрощитовій.

На виклик громадян прибула ірпінська бригада ПДПЧ-26. Загорання вдалося ліквідувати за допомогою вогнегасника, але велика задимленість більше години «не давала» мешканцям увійти до своїх помешкань. Димом навіть заповнило ліфтову шахту. У під’їзді повідкривали вікна.

Очевидець пожежі пані Марія розповідає, що спочатку вимкнулося кабельне телебачення, потім світло і телефон. А згодом із витяжки у квартиру почав надходити дим.
«Ми почали вибігати в під’їзд і збирати всіх сусідів до виходу. Так, сусідка з восьмого поверху вийшла з малям, то поки дійшла надвір – була вся чорна від копоті. Перед цим кажуть, що мерехтіло світло – видно хтось підключився і сталося перенавантаження мережі. Та й будинку вже 25 років, все зношене. Може, це і стало причиною замикання. Як нам тепер бути без світла – не знаємо. А ще непокоїть сиильний сморід, якого, мабуть, ще не скоро вдасться позбутися», - каже жінка.За словами фахівців, електрощитова назавжди зіпсована і потребує повної заміни. Світла немає в усьому будинку, бо спрацювала апаратура зихисту, встановлена у підвалі. Як запевнив нас електрик бучанського управління житлово-комунального господарства Валерій Замогильний, ремонтні роботи по заміні електромереж і обладнання (зокрема, чотирьох лічильників) почнуть виконувати з 22 травня (наступного дня).

Ситуацію коментує старший інспектор Ірпінського міського відділу Державної інспекції техногенної безпеки в Київській області, капітан В’ячеслав Дяков:
«Сталося загоряння електрощитової (де знаходилися лічильники, апарати захисту, комунікаційні дроти тощо), яку повністю знищено.
Причина – застарілі електромережі не можуть витримати напругу, яку дає сучасна побутова техніка, електроприлади. У результаті, дроти нагріваються, а слабка ізоляція «замикає».
Це непоодинокий випадок. Причиною близько 70% пожеж, які виникають, стає коротке замикання електромереж.
Щодо глобальної заміни обладнання, то на це потрібно дуже багато часу, людських зусиль і чимало матеріальних витрат. Адже треба від’єднати будинок від електроживлення щонайменше на три дні. Яка родина на таке згодиться?! Виконати ці роботи поступово – технічно неможливо».

Але це була не перша пожежа за сьогодні.
Дещо раніше трапилося загоряння покрівлі даху в мікрорайоні Ястремщина.


У господарських будівлях по вул. Радгоспна, 8 зберігалися горючі матеріали, зокрема сіно. Стіни – з деревини, що з роками зсохлася. Можливо, хтось проходячи поряд необережно повівся з вогнем і кинув недопалок. А може – так бавилися діти. Як було насправді – зараз складно з’ясувати, бо свідків немає. Але однозначно пожежа виникла внаслідок стороннього джерела.

Загорілася покрівля. Пожежники (було залучено два підрозділи: Бучанська професійна пожежна частина та окремий пост державної пожежної охорони селища Гостомель) приїхали швидко і полум’я вдалося вчасно загасити. Вогнем знищено частину даху.
Варто зазначити, що люди, які мають на своїй території самовільно побудовані споруди (як було в цьому випадку), повинні обробляти будівельні матеріали хоча б вогнезахисним розчином. Але через недбалість, або з метої економії, часто цього не роблять. Тому власники також несуть відповідальність за те, що сталося.
газета: "Бучанські новини"
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
mirole

OFFline

  • mirole (7)
  • Місцевий
  • 22 травня 2012 14:05
То будинку 25 років, а що казати про будинки, яким за 40? Там в щитових таке жахіття, лахміття одне висить. Треба замінювати, а хто це має робити зараз - ЖЕК?

0
Yarson
  • Yarson (705)
  • Гостi
  • 24 травня 2012 22:42
А я же предупреждал соседей, что у них на этаже запах горелой проводки, но всем было по...
Вот вам и пример нашей сплоченности!!!
Толпу пока очередью с калаша не секанеш, никто и не пошевелиться)

0