» » » Інфраструктура: У місті планують побудувати новий житловий об’єкт

Інфраструктура: У місті планують побудувати новий житловий об’єкт

17 квітня відбулися громадські слухання по питанню розробки детального плану території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів, що знаходиться в м. Буча, в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова. Орієнтовна площа забудови понад 9,2 га. Мова йде про зведення 9-поверхового житлового будинку, а також забезпечення даного об’єкту інженерними мережами, дитячим майданчиком, приміщеннями для господарських потреб. Розрахований новий будинок на 200 квартир, та відповідно – на близько 500 нових жителів. Забудовник кварталу – тенісний клуб «Campa». Замовник містобудівної документації – Бучанська міська рада.

Над задумом працював Державний проектний інститут «НДІ містобудування». Ця організація добре себе зарекомендувала в масштабах України. Її представник, пані Тетяна, розповіла, що сама багатоповерхівка розміщуватиметься на території, площею 2 га. Ще 8 га – під благоустрій, лісопаркову зону (слугуватиме не тільки для мешканців будинку, але й для теперішніх жителів кварталу).

Потенційна забудова прилягатиме до культурно-спортивного комплексу «Campa» та існуючого кварталу садибної забудови. Останній навіть планують трохи облагородити: навести порядок в благоустрої та облаштувати об’їзді шляхи (згідно нормативів). Цим забезпечиться дотримання протипожежних норм.
Перед початком проектування, науково-дослідним інститутом були враховані й існуючі обмеження: інженерні мережі, газопровід середнього тиску, каналізаційно-насосна станція та ін.
Забудовник гарантує наявність усіх інженерних систем, які забезпечать високий рівень благоустрою і комфортабельності. Насамперед, це – будівництво каналізації, артсвердловини, комплекс очисних споруд, резервуар чистої води, підключення до мереж газо- та електропостачання. Зокрема, і жителів садового кварталу, якщо в тому буде потреба.

Окреме місце відведено для автомобільної стоянки на сто машиномісць (виходячи з норми – 25 кв. м для однієї людини). Адже на сьогодні – це досить актуальне питання для власників житла.

За словами головного архітектора міста Бучі Валентини Ткаченко, за останні п’ять років у місті об’єднані та закільцьовані в єдину систему всі свердловини. Резервуар чистої води та артсвердловина, що розташовані на території «Campa» , також будуть входити до загальноміської мережі водопостачання та водовідведення.

Зі сторони садибної забудови висота будинку не перевищуватиме 20 метрів. «За рахунок чужої території ніхто нічого будувати не буде», - відповіли забудовники на обурення людей через таке близьке сусідство.


Також серед присутніх виникла дискусія: потрібно чи ні будувати дорогу на прилеглій до садиб території. Як повідомили проектанти, відповідно до даного задуму по периметру всього кварталу буде заасфальтована дорога. Заїзд в мікрорайон може бути з вул. Вокзальної. Сама проїжджа частина – завширшки 5,5 метрів; облаштують тротуари. Хоча тамтешні жителі запевнили, що цей шлях їм не потрібний..

Разом з тим, присутні громадяни були невдоволені близькістю розташування новобудови до приватних будинків, стоянкою з великою кількістю автотранспорту та «перенаселення» мікрорайону.
До речі, згідно попереднього генплану міста, передбачалося, що до 2027 року в Бучі буде близько 100 тисяч населення. «Але навряд ця цифра є реальною», – зазначила архітектор.

Щодо відшкодування (користування школами, садочками тощо) забудовника в розвиток інфраструктури міста, то воно буде після остаточно погодженого проекту. І становитиме 4% від вартості будівництва.

Також Валентина Ткаченко уточнила, що згідно чинного законодавства «Про містобудівну діяльність» за проект відповідають проектна організація та замовник. Стосовно Бучанської міської ради, то на неї покладені контролюючі обов’язки.

Також Валентина Григорівна наголосила, що розглянуті плани – це лише першочерговий містобудівний документ. Протягом 30 днів громадяни мають право звернутися та надіслати свої зауваження і пропозиції до Бучанської міської ради. І тільки після цього відбудеться затвердження детального плану забудови. А потім вже підприємством «Campa» розроблятиметься план забудови даного кварталу.

Всі зауваження громадян проектувальники і забудовники обіцяли розглянути та врахувати.
Андрій, спеціально для www.bucha.com.ua 
водопостачання водоканал
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
TVmama

OFFline

  • TVmama (7)
  • Місцевий
  • 19 квітня 2012 12:31
Щодо відшкодування (користування школами, садочками тощо) забудовника в розвиток інфраструктури міста, то воно буде після остаточно погодженого проекту. І становитиме 4% від вартості будівництва.

Відшкодування - це, звісно, чудово - АЖ 4%. Та чи є в Бучанських школах-садочках близько двох сотень додаткових місць?! І чи стоятимуть потім у ще довших чергах в дит.поліклініці представники "Кампи"?

0