» » » Благоустрій: хто за що відповідає?

Благоустрій: хто за що відповідає?

До цих пір для України досить актуальною залишається тема благоустрою територій, закріплених за приватними підприємцями. Почалися суботники і приєднатися до цієї корисної справи місцеві інспекції благоустрою закликають і бізнесменів. Комусь таке нагадування – зайве, адже люди регулярно слідкують за порядком. А для інших – жодні закони неписані. Тож, спробували розібратися, які правові ініціативи діють на порушників благоустрою та чи діють взагалі? І чи можна ухилитися сьогодні від своїх обов’язків?

Кожне підприємство прагне благоустроїти прилеглу до власної будівлі територію, надаючи їй більш привабливий зовнішній вигляд.
Під благоустроєм території розуміють її впорядкування – устрій тротуарів, під’їзних шляхів, клумб, газонів, зовнішнього освітлення, огородження території, посадку дерев, кущів тощо.

З позиції будівельних нормативів благоустрій належить до одного з видів будівництва і обов’язково включається окремим розділом до проекту і кошторису будівництва основної будівлі.
Благоустроєну територію слід також утримувати й обслуговувати.

вул. Нове шосе, буд. 14Статтею 36 Закону України Про благоустрій населених пунктів від 06.09.2005 р. № 2807-IV передбачено, що за рахунок коштів підприємств, установ та організацій здійснюється фінансування заходів, спрямованих на благоустрій, виконання робіт з ремонту і реконструкції доріг внутрішньогосподарського користування, озеленення, утримання в належному стані території, яка їм належить на праві власності або праві користування, а також на усунення на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) пошкодження інженерних мереж, елементів благоустрою та наслідків аварій, що сталися з їх вини.

Благоустрій прибудинкових територій об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель і споруд здійснюється за рахунок коштів забудовників (інвесторів).
Благоустрій прибудинкової території співвласників багатоквартирного будинку в разі передачі земельної ділянки в їх спільну сумісну власність здійснюється за рахунок коштів співвласників багатоквартирного будинку.
Підприємства, установи, організації на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем об’єкта благоустрою, можуть здійснювати часткове фінансування утримання закріпленої за ними території та/або брати пайову участь у фінансуванні утримання в належному стані всього об’єкта благоустрою.

Усе це закріплено на законодавчому рівні. Але на практиці мало хто подає до суду через неприбрану територію. Швидше навпаки. Декілька років тому в Росії стався випадок, коли підприємниця оскаржила в суді правила прибирання снігу, запроваджені міською адміністрацією. І виграла цю справу. Інший досвід у Європі. Там за кожен кинутий папірець сусіди повідомляють на порушника у контролюючі органи і той змушений платити великі штрафи.

Що ж до Бучі, то в нас працює низка підприємств, закладів торгівлі, які завжди перші в лавах «санітарів» довкілля. Насамперед, це – ЗАТ «Меліоратор», МП «Рада», АТП «Транском» та ін. З них і варто брати приклад. Адже трудові колективи бояться не покарання і догани або припису благоустрою, а дійсно хочуть жити в чистому місті. І не на словах, а докладаючи для цього власні зусилля. Тож, сподіваємося, що й інші бучанські підприємці підхоплять їхню ініціативу. Як і жителі в цілому, які спершу подумають, ніж кинути під ноги черговий недопалок чи обгортку. Адже вагомий результат – складається з маленьких дрібниць.
газета: «Бучанські новини» №14 від 30 березня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.