» » » Бучанські медики позмагалися у ралі

Бучанські медики позмагалися у ралі

Бригада КО «МСШМД» демонструє навички з надання першої допомоги умовно постраждалій людині.
З 22 по 24 березня у селі Жобрин, що на Рівненщині, проходив IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги «Рівненські медичні ралі – 2012». Свою фаховість та потенціал демонстрували і бучанські лікарі – персонал «Міжміської станції швидкої медичної допомоги» (МСШМД). До речі, Буча – єдине місто, яке представляло Київську область.

Змагання носили статус міжнародних, тому окрім 33 команд з різних регіонів України (зокрема і комерційних швидких, бригад медицини катастроф), були й представники з Данії (проходили поза конкурсом), Польщі та Литви. Крім того, до змагань залучили і працівників управління МНС, МВС та обласного ДАІ. Усіх комфортно розмістили на базах місцевих санаторіїв «Пролісок» та «Червона калина».

Головна мета зустрічі – відпрацювати надання екстреної медичної допомоги в різних умовах, підвищити кваліфікацію, обмінятися досвідом. Крім того, це гарна школа до підготовки у проведенні Євро-2012 в Україні.

Також під час заходу відбулася актуальна Всеукраїнська науково-практична конференція «Єдина система екстреної медичної допомоги. Створення та перспективи розвитку в Україні», у якій взяли участь українські та закордонні фахівці.
Перед початком «ралі» кожна бригада швидкої розповідала на загал про себе, представляла власне місто. Тож, Буча знову про себе заявила з позитивного боку. На чемпіонат поїхала наша звичайна лінійна бригада у складі лікаря Зінаїди Сіфорової, двох фельдшерів Анни Даценко та Валентина Романенка й водія санітарного автомобіля Сергія Коваля. Очолював бучанську команду головний лікар «МСШМД» Сергій Ігумнов.


Бригади Швидкої відпрацьовували надання екстреної медичної допомоги і вдень, і у нічний час. Організатори моделювали найрізноманітніші ситуації. Умови – максимально наближені до реальних та екстремальних. Оцінювали рівень підготовки медичних працівників судді, які перш за все звертали увагу на фаховість та злагоджену роботу команд.

Медики розповідають, що для них моделювалися дуже несподівані ситуації і заздалегідь про завдання ніхто не попереджав.

Наприклад: машина в задимленому гаражі з працюючим двигуном; водій непритомний. Машину викотили, але в процесі огляду «потерпілого» побачили на одязі «кров». Проте чоловік був без тілесних ушкоджень. Коли почали з’ясовувати звідки кров, то швидко знайшли ще одну потерпілу – жінку під заднім сидінням, а в багажнику чоловіка – з ножем у спині. І виникло питання: кому в першу чергу надавати допомогу? Наші не розгубилися і «врятували» усіх трьох постраждалих.

Було й таке, що «хвора» розмовляє англійською мовою. Хтось не розгубився і намагався спілкуватися жестами, інші – дзвонили друзям, які добре знали англійську і з’ясовували, що їм каже пацієнтка.
Тож, вражень і емоцій від таких змагань вистачить на весь рік. Як і користі в практичній роботі від отриманих навичок.
Загалом у «ралі» перемогла бригада з Литви, на другому місці – бригада з Польщі. Але в загальнокомандному заліку серед українських команд, перше місце посіли швидкі, що представляли Київ і Київську область. Наступного року зустрічатимемо ці змагання вже в столиці.


• «Медичне ралі» - школа, яку треба пройти

лікарь Зінаїда СіфороваПро свої враження від змагань, проблеми, з якими довелося зіштовхнутися, а також про набутий досвід розповідає лікар виїзної бригади швидкої допомоги Зінаїда Сіфорова.
- Ми єдині, хто поїхав туди на звичайній «робочій» машині марки «Газель»-2705 «санітарний», зі сталим складом медиків і реально існуючим оснащенням. Єдине, трохи допоміг обласний відділ охорони здоров'я. Тим не менше, досить добре себе представили.

Переважна більшість бригад була укомплектована, як кажуть «до зубів». Будемо відверті, кожен хоче показати себе з найкращого боку. Були тільки три «Газелі», решта транспорту – спеціалізовані іномарки. Але треба розуміти, що представлене на змаганнях дуже сильно відрізняється від реального життя. Декого навіть «збирали» всією областю. На жаль, в Україні галузь охорони здоров'я, зокрема станції швидкої допомоги, мало фінансовані. Було дуже цікаво подивитися на автомобілі, медичне оснащення закордонних колег. Причому, це те – з чим люди дійсно працюють і надають своїм співвітчизникам допомогу. Як не сумно визнавати, але українцям до їхнього рівня – ще далеко.

Змагання проводилися у реальному режимі – ми працювали із людьми, які зображали потерпілих і досконало відтворювали клінічну картину. Загалом було два вечірніх, два нічних виїзди, які закінчилися о другій годині ночі. А о сьомій ранку – треба бути на старті раннішніх виїздів. Графік мали напружений, трохи стомилися, але цікавість перемогла безсонні ночі. Трапився і груповий виїзд: терористи захопили дискотеку, були постраждалі. Тоді одночасно чотири бригади «швидкої» поспішали на виклик. Відпрацьовувалися етапи медичного сортування, надання допомоги в залежності від складності уражень і т.д. Дуже цікаво, пізнавально та ефективно! Тим більше, що Буча не є виключенням і в нашому місті стаються ДТП з великою кількістю постраждалих людей. Наприклад, не так давно маршрутка зіштовхнулася з легковим автомобілем – наша бригада також виїжджала на той виклик.

А загалом враження від змагань – найкращі. «Медичні ралі» – школа, яку треба пройти. Ми їхали не за перемогою, а за досвідом. Його й отримали. Віримо, що це допоможе врятувати більше людських життів.


• «Я пишаюся своїми колегами»

Сергій ІгумновРозповідає головний лікар комунальної організації «Міжміської станції швидкої медичної допомоги» Сергій Ігумнов:
- Я особисто, як головний лікар, хочу подякувати Бучанському міському голові Анатолію Петровичу Федоруку за те, що нам була надана можливість взяти участь у змаганнях такого високого рівня.
Він дійсно переймається проблемами Станції швидкої медичної допомоги і сприяє тому, аби умови праці були кращими й ми надавали якісні послуги не тільки бучанцям, але й жителям всього регіону.

Також велика подяка за підтримку секретарю Бучанської міської ради Василю Олексюку та керівництву ФК «Оболонь». Вважаю, якщо ми всі разом працюватимемо на благо нашої територіальної громади, то тільки тоді буде певний результат.
Щодо конкурсу, то я пишаюся рівнем підготовки нашої команди. Для мене самого в певних моментах було несподіванкою подивитися на їхні вміння, дії в екстримальних умовах. Всі вони- великі молодці. Хочу зазначити, що наш лікар Зінаїда Сіфорова вільно розмовляє польською мовою. На змаганнях – це дуже допомогло, поляки були приємно здивовані.

За дві доби змагань ми отримали величезний досвід, який просто так не напрацюєш.
газета: «Бучанські новини» №14 від 30 березня 2012 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.