Змагання з карате: Кубок княгині Ольги

Берегиня… дружина…кохана, матінка, сестра, подруга… Це все про неї – жінку, яка пліч-о-пліч життям йде разом з чоловіками. І саме вона тендітна, ніжна, лагідна виконує в буденному житті найважчу, непомітну і все ж таки найнеобхіднішу роботу і як співробітник, і як господиня дому, і як мати, кохана… і як товариш по шляху….

«Кубок княгині Ольги» - ось яку назву отримали щорічні, традиційні змагання з карате серед дівчат, юніорок та жінок, що започаткували соме в Ірпені п’ять років тому. Чому «княгині Ольги»? Бо княгиня Ольга – це найяскравіша особистість нашої українсько-слов’янської історії. Вона, як і сучасна жінка, уміло справлялася з державно-політичною роботою, була доброю матір’ю, люблячою дружиною і водночас мала непохитну волю, владний характер. Такими ж сильними намагаються стати наші спортсменки.


Не жіноча це справа – карате, тому й мало дівчат у кожному спортклубі з бойових мистецтв, а ще менше приймають участь у змаганнях. Іноді лише двоє в категорії. «Один бій – і чемпіонка… Де справедливість?» – ремствують хлопчаки, в яких від 15 до 30 супротивників. Буває, що й з п’яти боїв – словесна подяка за участь у змаганнях. Щоб збільшити «бойовий» досвід, перевірити та покращити підготовку п’ятнадцяти «наших» дівчат інструктори І.В.Петренко Ірпінського с/к «Санчін» та Г.В.Андрійчук Гостомельського с/к «Ояма» вирішили щороку проводити змагання саме для дівчаток. Ось тому напередодні 8 березня п’ятий рік поспіль до Ірпеня, з різних областей, столиці та з-за кордону приїздять на змагання дівчата-каратисти.

Чому саме на жіноче свято? Всі вихідні вже заздалегідь розплановані для змагань та навчальних семінарів. Це єдині вільні – всі люди святкують як на Великдень. Та й чотири вихідних випало цього року. Чому б не зібратися друзям і побратимам по Шляху? Відзначити в такий дивний спосіб «наших (у них найбільше перемог) золотих» дівчаток? А щоб інструкторам веселіше було везти команду, в межах жіночого турніру включили категорії хлопчаків з 10 до 17 рр.

15-ть команд, 98 дівчат та 200 хлопців у поєдинках виборювали першість, здобуваючи «Кубок княгині Ольги». Ірпінські змагання цікаві для учасників тим, що збирають чималу кількість спортсменів з різних версій карате. А це різна техніка ведення поєдинку, різні бойові системи і комбінаторика атак та десятки талановитих, сильних, вже відомих, навіть заслужених супротивників. З таких поєдинків виносиш чималий досвід. Крім того, чесне суддівство. Адже приїздять досвідчені рефері з різних організацій, які не мають зацікавленості в перемозі того, чи іншого бійця.

Найкращі поєдинки серед найлегших провели – Лагно Дар’я (с/к Спарта, м. Олександрія). Таня Хоменко (с/к «Кіокушин» м.Буча), Ленгрен Анна (м. Київ с/к «Тенно» Доджо), Лімонт Анна, Волощук Марина (м. Ірпінь с/к «Санчін»).

Деякі дівчата змагалися в двох (своїй та важчій чи старшій за віком) вагових категоріях. Вони провели по 5 поєдинків.
Ейсмунт Анастасія, Лімонт Анна (м. Ірпінь с/к «Санчін»);
Щербина Мілєна (АР Крим);
Савченко Анастасія (м.Київ с/к Бушідо);
Ямщікова Юлія (м. Вишгород «Комета»);
Мельник Олеся (Житомирська обл.);
Без’язична Катерина (м. Броварт с/к «Будокан») змагаючись у двох вагових категоріях, вибороли по дві нагороди..


батьки учасників допомагають..

гості змагань

Катя Чорна (1м),
Таїса Науменко (2м)

Н. Сілюкова
краща спортсменко змагань

Мілєна Щербина
1місце

показовий виступ
Діани Кухар

Таня Хоменко
чемпіонка з Бучі

Найсильнішою і найкращою в техніці на змаганнях була гостя з Білорусії – Наталя Селюкова – чемпіонка Європи та призерка світової першості.

Для кращих спортсменок змагань Олег Олександрович Гайдай (депутат Бучанської міської ради) закупив цінні подарунки, а Ірпінські меценати для всіх учасників - солодощі. Такі «сюрпризи» на змаганнях трапляються не часто. Та подарунок частіше нагадуватиме про перемогу, ніж медаль, тому дуже приємний.

Перше командне місце визначалося тільки серед дівчат. Найсильнішими стали звичайно ірпінські спортсменки. Проте господарі змагань у командному заліку участі не приймали. Перше командне місце серед команд-гостей посіла команда з міста Олександрія, 2-е – з м. Бровари спортклуб «Будокан», 3-є розділили команди з Житомирської області та столичного клубу «Тенно».

Успіхів вам, наші любі дівчата, і в спорті і в житті. Сподіваємося на гарні виступи наступного року.
САНЧІН
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.