Що буде з тарифами на воду?

З 1 березня 2012 року КП «Ірпіньводоканал» підвищує тарифи на водопостачання і водовідведення для Ірпінського регіону. Мотивація – ціни на послуги для населення не піднімалися з 2009 року, в той час коли витрати підприємства зростають (існуючі розцінки відшкодовують лише 70% фактичної собівартості послуг). Адміністрація підприємства запевняє, що навіть після підвищення тарифів, вони будуть нижчими, ніж в інших населених пунктах Київщини.
Разом з тим «Ірпіньводоканал» ініціював винесення даного питання на засідання виконавчого комітету Бучанської міської ради. Обговорення було непростим, власне як і прийняте рішення.

Мова йшла про підвищення тарифів на 30%. Отримана інформація спричинила жваве обговорення серед членів виконавчого комітету. Перший заступник Бучанського міського голови Геннадій Дмитренко зазначив, що якщо підняти тарифи на воду автоматично «поповзуть вгору» і ціни на теплопостачання, інші комунальні послуги. Для пенсіонерів і людей, які отримують мінімальну зарплатню – це боргова яма.

У відповідь начальник «Ірпіньводоканала» Олександр Калашніков зазначив, що без підвищення їхнє підприємство не зможе працювати. Якщо тарифи не затверджуються, то місцеві бюджети (згідно законодавства) повинні виділяти дотацію. В даному разі це близько 1,5 млн грн.
«Ми обслуговуємо Ірпінь, Бучу, Ворзель та Гостомель. Це дуже розгалужена мережа каналізаційних стоків. Нам доводиться по довгому транспортному коридору декілька разів здійснювати перекачку каналізаційних стоків, далі ми їх перекидаємо на Київводоканал.

Ми тричі перекачуємо одну і ту ж воду! А це великі фінансові витрати. Для інформації: щодня переказуємо на адресу Київводоканалу та Київобленерго по 50 тисяч гривень», - так пояснив ще одну причину збитковості підприємства Олександр Калашніков. Мовляв, в інших ця процедура значно простіша, але населення у них платить більше, ніж в Ірпінському регіоні. І додав, що нові тарифи лише покриватимуть собівартість виробництва.
Але рішення виконкому було майже одноголосним – відправити дане питання на доопрацювання.
А тим часом по кишені наших жителів «вдарить» ще одне, вже глобальне підвищення.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення з 1 березня 2012 року тарифів на водопостачання та водовідведення для побутових споживачів в середньому на 7,8%. Про це на брифінгу заявив голова Нацкомпослуг Валерій Саратов.
"Сьогодні в середньому підвищили тарифи для підприємств водопостачання та водовідведення на 7,8%. Щоб люди розуміли: в середньому по Україні відро води коштувало 2,44 копійок, а зараз буде коштувати 2,46 коп. Тобто, дуже незначне підвищення ", - заявив чиновник. Але не додав, що українці тільки за день витрачають на свої потреби далеко не одне відро води.
За його словами, коригування тарифів і приведення їх до економічно обгрунтованого рівня є наслідком виключно зростання вартості електроенергії в структурі собівартості.

До речі, раніше в Нацкомуслуг повідомляли, що в Україну з 2012 року вартість води для різних категорій населення буде залежати від обсягу її споживання.
Схоже, людям залишатиметься одне – сплачувати кошти, виділені з маленьких зарплат і пенсій. Адже мало кого хвилює, яка «рентабельність життя» звичайного українського громадянина.
газета: "Бучанські новини" №7 від 17 лютого 2012 року
водопостачання водоканал
Коментарів: 2
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
Linkin Park
  • Linkin Park (705)
  • Гостi
  • 17 лютого 2012 13:38
Тариф потрібно знизити раза в два, вода не відповідає державним стандартам та не є придатною для вживання!

0
ankan_ii

OFFline

  • ankan_ii (30)
  • Користувачі
  • 22 лютого 2012 00:05
Тот факт, что качество воды - только эксперементы проводить, :-) давно уже никого не колышет! А вы посмотрите, какие зарплаты у высоких чинуш водоканала, и на каких машинах они ездят - вот вам и обоснование повышения тарифа! А не то, что мол, с 2009 года не менялись тарифы! Вам ссукам все мало? Твари даунецкие??? А вы что - с 2009 года хоть один километр новой трубы проложили???? НАРОД - понятно, пока вы не почешетесь... - но пора уже как-то противостоять !!! Основание для повышения тарифа "давно не дорожало" - провокация и издевательство!!!! Почему в Буче куб воды с отводом в 2 раза дороже Киевского????

0