» » » Місце, де можна зустрітися з Дідом Морозом

Місце, де можна зустрітися з Дідом Морозом

На Київській площі у центрі Бучі, недалеко біля красуні-ялинки, розмістили загадкову дерев’яну хатинку. Раніше ніколи не було подібного помешкання. І що це, дивувалися всі. Вони могли лише здогадуватися, доки не побачили при вході до будиночку надпис: «Світлиця Діда Мороза»...

Під час урочистого відкриття ялинки допитливі діти та й дорослі із цікавістю заглядали до хатки-загадки через віконце, з якого таємниче горіло світло, і намагалися роздивитися, що ж там і хто всередині. Аби заглянути до світлиці – утворилися навіть ціла черга.


Лише через декілька днів, 23 грудня, двері світлиці відчинилися – і маленькі мешканці міста мали змогу завітати до тієї хатинки, справжньої світлиці Діда Мороза. Там на них чекав добрий і щедрий сивочолий Дідусь. Діти охоче йшли до нього. Знайомилися, заглядали в очі, тягали за бороду, розповідали віршики, ділилися таємницями, – за що отримували солодкі подарунки з мішка Мороза.

А передували тому святкові розважальні заходи, цікаві конкурси і розваги, сюрпризи від Діда Мороза, Снігуроньки та їхніх помічників.
Хто ще не встиг погостювати у Діда Мороза, обов’язково завітайте. Бучанськй Дід Мороз, хоч і має зараз багато роботи, але з радістю привітає з новорічними святами кожного відвідувача. Повертається він до свого помешкання після півдня. Приблизно з 15-ї до 18-ї години його можна застати у світлиці – Бучанській ландії.


Веселий і щедрий бучанський Дід Мороз
НАПЕРЕДОДНІ НОВОГО 2012 РОКУ МИ ЗУСТРІЛИСЯ ІЗ СПРАВЖНІМ ДІДОМ МОРОЗОМ, ЯКИЙ МЕШКАЄ У СВІТЛИЦІ І ВСТИГАЄ ПРИВІТАТИ ВСІХ ДІТОК ІЗ СВЯТАМИ. КОЖНОМУ ВІН ПРИДІЛЯЄ СВОЮ УВАГУ І РОЗДАЄ СОЛОДОЩІ З НАЙКРАЩИМИ СЛОВАМИ ПОБАЖАНЬ.

- Діду Морозу, як вам живеться у міській світлиці?
- Всі дітки і дорослі були зачаровані моєю світлицею. Недарма, щоб зайти у хатинку, була величезна черга, адже у ній гарно, затишно і тепло. Всередині мій будиночок оснащений творчими роботами учнів школи мистецтв. А ще – у ньому казкова, новорічна атмосфера, яка нагадує про здійснення мрій, цікаві пригоди й дива.

- З якими запитаннями чи, можливо, проханнями до вас звертаються діти?
- Майже всі малюки розказують мені віршики, співають пісеньки. За це я їх пригощаю цукерками. Також півмішка було листів, звернених до Діда Мороза. Кожен малюк вручав лист з величезною надією, що його Дідусь обов’язково прочитає.

- І прочитали?
- Так, прочитав усі листи. І скажу, що запити сьогоднішньої малечі сучасні. Серед бажаних подарунків більшість – це телефони із сенсорним екраном та ноутбуки. Мало хто говорить про цукерочки. Солодощі для дітей вже сприймаються як належне.

- Ви так гарно виглядаєте. Як вам це вдається?
- Я просто не маю часу на шкідливі звички, маю багато справ.

- Чи часто Дід Мороз міняє Снігуроньок?
- По роботі – так, часто.

- А неслухняні діти отримують подарунки?
- Можливо, це не всім і подобається, але неслухняних діток я обов’язково попереджую про різочки. Звичайно, даю і їм цукерки, але за домовленості, що вони будуть гарно себе вести протягом року.

- Де ви берете скільки подарунків, щоб обдарувати всіх дітей?
- Начальник відділу культури Наталя Рохманюк, заступник міського голови Лариса Матюшенко допомагають Діду Морозу з подарунками, наповнюючи великий мішок цукерками. І Дід Мороз має всіх одарити. А діткам не цікаво де беруться подарунки і цукерки, їм головне, щоб солодощі були.

- Хто ще є серед ваших помічників, окрім Снігуроньки?
- Багато казкових персонажів допомагають на святах Діду Морозу. А також самі дітки і є тими ж помічниками, без яких жодне свято не свято. З досвіду скажу, що головне мати оптимістичний мажорний настрій – тоді помічників точно не бракуватиме.

- Який подарунок можна назвати найоригінальнішим?
- Мабуть, найоригінальнішими є самі виступи діток, яких хоча і багато, проте цікаві і дотепні відкладаються у душі.

- А чим ви, Дідусю, пересуваєтеся взимку по місту?
- Так як снігу замало, і сани по землі чи асфальті тягнути олені не будуть, то пересуваюся на своєму автомобілі.

- Чим займається Дід Мороз влітку?
- Працюю і часу на відпочинок майже не залишається. Адже я допомагаю ще й іншим персонажам: Івану Купалу, Івану Проскурі, ведучому на загальноміських святах у Бучі.
А якщо вільна хвилина все-таки трапляється, то «відпочиваю» на городі, вирощуючи картопельку та іншу смачну рослинність. До речі, наша українська земелька дійсно допомагає позбавитися від втоми – забирає все погане і дає нові сили, енергію.

- Яка у вас улюблена страва?
- Дід Мороз нічого не цурається. Солодке я люблю, але бережу його для діток – і їм добре, і моя талія тонша.
Та, мабуть, я найбільше люблю капусняк. Цю страву я їм змалечку, відколи ще жив на Чернігівщині. І обов’язково поділюся з бучанцями рецептом.

- Як починається робочий день у Діда Мороза?
- У мене, як і у звичайних дідусів, є родина. Крім того, я розвожу кроликів – на втіху діткам. Тож, встаю дуже рано, годую своє господарство. Потім разом із родиною снідаємо і йдемо на працю. А роботи в Діда Мороза вистачає: і до малечі на святкові ранки, і в санаторій «Україна», де я займаю посаду заступника головного лікаря по культурно-масовій і виховній роботі. Тож, спілкуюся і з дітками, і з дорослими дітками!
І після всього цього потім ще співаю в чоловічому ансамблі «Ясени».

- Як Дід Мороз зустрічає Новий рік?
- Швиденько – із сім’єю, а потім знову на роботу. На центральній сцені Бучі ми з Снігуркою вітаємо всіх жителів із цим світлим і радісним святом!

- Чого побажаєте бучанцям у свята?
- Більше мрій і віри в те, що вони здійсняться. І, звісно ж, – добра, злагоди, терпіння і любові!

Смачного: Капустяк від Діда Мороза
Капусняк обов’язково має бути з кислої капусти. Найкраще цю страву готувати в печі, але духовки наших господинь також підійдуть.
Тож, кладемо у каструлю немаленьку кількість м’яса (будь-якого), закладаємо цілу почищену картопельку, кидаємо пшоно та квашену капусту. Все це ставимо у піч. Коли ж інгредієнти втушкувалися, витягуємо з печі і вдихаємо неймовірний аромат страви. Запашне м’яско, духмяна картопелька, золотаве пшоно… Смакота!
Після цього виймаємо картоплю в окрему посудину та розминаємо її з 250 г майонезу та 0,5 літри сметанки. Все це висипаємо назад у каструлю та додаємо пережарені цибульку (гарну кількість) з морквочкою і домашні томати. Страва готова! Можна, до капусняка подати маленьку чарочку. Повірте, що нічого смачнішого ви ще не коштували!


З вами був Дід Мороз в особі
Ігоря Кожемяки


Бучанська Снігуронька: оптимістка, модниця та творча людина
ЖОДНЕ НОВОРІЧНЕ СВЯТО НЕ ОБХОДИТЬСЯ БЕЗ ЯЛИНКИ, ДІДА МОРОЗА І – ЗВИЧАЙНО Ж СНІГУРОНЬКИ. ТОМУ НЕ ВИПАДКОВО САМЕ ОНУЧКУ ДІДУСЯ МИ ЗНАЙШЛИ, АБИ РОЗПИТАТИ ЇЇ ПРО НАЙЦІКАВІШЕ: ПОДАРУНКИ, РОЗВАГИ І ТАЄМНИЦІ НОВОРІЧНОГО ДИВА.

- Снігурочко, як тобі живеться у ролі внученьки Діда Мороза?
- Я дуже люблю діток, а Снігурочка, в першу чергу, працює з малечею – я легко з ними знаходжу спільну мову. Здається, магнетично я їх притягую. Сама мама 5-річного синочка, тому маю досвід. Крім того, працювала в школі та садочку і помітила, що дітвора сама до мене тягнеться.
Але й дорослі мене люблять, бо і вони також колись були маленькими.

- Яка твоя головна місія?
- Нести людям радість. Допомагати Діду Морозу у його добрих справах – спілкуватися з дітками, приносити їм подаруночки, захищати від недобрих казкових героїв. Допомагаю порозумітися малечі з Дідусем. Ми повинні вгадувати бажання людей і робити так, щоб в них на все життя була про нас тільки хороша згадка. А ще я за своєю суттю – тепла, ніжна, небайдужа до оточуючих. Я створюю новорічний настрій. Повністю віддаюся дітям, тому почуваю себе іноді виснаженою, але це – приємна втома. Бути артистом – це все ж таки важка професія!

- А як розважаєш малечу, щоб вона не нудьгувала?
- Співаю з ними, воджу хороводи, танцюю. Вони добре сприймають тонкий тембр голосу, а ще – дуже відчувають, як до них ставишся. Навіть якщо приховати агресію та поганий настрій за награною усмішкою, вони все одно сторонитимуться такої людини. І навпаки, завжди хотітимуть гратися зі щирою Снігурочкою. Я сама підбираю слова, вірші, пісні – щоб вони були цікавими і доступними як для дітей, так і для дорослих.

- А ти любиш ходити по магазинах і приміряти нове вбрання?
- Так, я ж модниця! Всі костюми сама перешиваю, щоб вони були і сучасними, і добре на мені виглядали. Люблю створювати нові образи, тому кожного року моє вбрання – різне.
Наприклад, нині «пішла в оберти» моя весільна сукня і я була схожою на фею. Діткам костюм дуже сподобався – вони були в захваті від мене. Думаю, що наступного разу також буду оригінальною і вигадаю щось цікавеньке.

- Чи знає Снігурка, які в мішку Діда Мороза є подарунки?
- Мені Дід Мороз розповідав, що є хороші подарунки, а є і погані. Він пояснив, що це залежить від того, хто як заслужив. У нього є чарівне дзеркальце, в яке він дивиться на дітей та дорослих, і потім сам вирішує – який подарунок їм приносити. А ще – він експериментує.

- Чи буває Снігуроньці холодно взимку?
- Їй ніколи не буває холодно, бо вона постійно в русі, чимось зайнята. За винятком минулого року. Коли ми з Дідом Морозом виступали на Київській площі, то дуже легко вділася і забула свою шапку. Вийшла у сукні і короні й стала «замороженою Снігурочкою». Але теплі емоції, які йшли від присутніх людей, зрештою мене зігріли.

- А ти була в Лапландії?
- Вважаю, що Бучанська ландія – найкраща. На жаль, в Лапландії не була, але може колись мене Дід Мороз туди повезе. Поки що тільки подорожувала до Росії, Туреччини, Чехії, Болгарії, Білорусії.

- Які цукерки ти любиш?
- Грильяжні. А понад усе люблю тортик «Наполеон» - їла б його і вдень, і вночі: не переживаючи за фігуру. Вважаю, що такої смакоти ніколи не буває забагато!

- Як прикрашаєш домашню ялиночку?
- У мене завжди – «жива» ялиночка. І прикрашаю її іграшками, виготовленими власними руками.

- Який подарунок ти для себе замовила?
- Я дуже люблю дарувати подаруночки, але не проти їх отримувати. Це можуть бути як речі, так і комплементи чи похвала. Це – дуже приємно.
В цьому році у свого Діда Мороза просила щось суто жіноче, тільки для мене, але не кухонне приладдя чи статуетки. Це має бути щось інтимне і придбане з душею.

- Що, Снігурочко, побажаєш бучанцям напередодні Нового року?
- Хочу, щоб люди частіше усміхалися. Бажаю їм багато хороших емоцій, щирих сердець і теплих долонь!

• ДОВІДКА •
Бучанська Снігуронька за східнем календарем народилася в рік Собаки.
Її знак зодіаку – Овен.
Улюблений колір – червоний.
Освіта: має дві вищі освіти. Навчалася в Богуславському педагогічному коледжі. А потім – в Київському національному педагогічному університеті ім.М.Драгоманова. Друга вища освіта за фахом – менеджмент зовнішньоекономічної діяльності (закінчила Академію управління персоналом).
Захоплення: дуже любить співати, малювати та робити красиві речі власними руками.


З вами була Снігуронька
в особі Юлії Сиротенко
Матеріал підготували допитливі бучанки Людмила Гладська та Вікторія Кончаківська
6 -4

газета: "Бучанські новини" №51 від 30 грудня 2011 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
ProGreSSivE

OFFline

  • ProGreSSivE (19)
  • Користувачі
  • 30 грудня 2011 10:49
- Чи часто Дід Мороз міняє Снігуроньок?
- По роботі – так, часто.

Веселый Дед Мороз)))

0