Знайомтеся – хор «Пролісок»!

Три роки тому на одному із міських свят, де у невимушеній атмосфері зустрілися ветерани праці, серед освітян та медиків, виникла ідея створити бучанський хор. Зібравшись за щедрим столом, жінки почали співати пісні – то одна наспівує мелодію, то інша підхопить слова. Але приємний вечір скінчився, а пісні у серці продовжували жити. От і вирішили вони втілити свої бажання на більш професійному рівні, співаючи перед публікою. Так народився перший бучанський хор «Пролісок».

Спочатку бажаючих виступати було небагато. Але поступово хор «багатшав» на нові голоси учасників. Тоді почесна громадянка Бучі Лідія Біла запросила очолити колектив професіонала своєї справи, киянку Ніну Стрельнікову, яка свого часу закінчила консерваторію. Їй так яскраво розповіли про Бучу, що вона заочно полюбила це місто. А коли вперше його побачила, то краса Бучі остаточно звабила творчу людину. От і їздить тепер сюди Ніна Григорівна двічі на тиждень – проводить репетиції.

Зараз до складу колективу, що працює при Центральному будинку культури, входить 25 хористів (жінок та чоловіків). Це – і педагоги, колишні медичні працівники, працівники різних підприємств міста, навіть депутати минулих скликань. Самі про себе вони кажуть: «зрілі за віком, але вічно молоді душею». Вони люблять і вміють співати. І хоч не кожен має музичну освіту, проте завжди пісня лине щиро – від серця. За допомогою поетичних рядків – передають мудрість предків, побажання нащадкам, розповідають про історичне минуле.
Люди вірять, що окрім власного задоволення, їхні виступи приносять користь і подобаються бучанцям. Адже немає більшого стимулу до праці, ніж усвідомлення того, що вона комусь потрібна.

За плечима хору «Пролісок» - чимало творчих вечорів і святкових виступів: у новорічно-різдвяні свята традиційним для них є «Щедрий вечір» (побажання бучанцям здоров’я, доброї долі та процвітання). Також вони виступають на День Перемоги, Шевченківських днях; дали невеличкий концерт і з нагоди відкриття Бучанського міського парку.
Та все це – виступи на місцевому рівні. Такої сцени творчим особистостям вже замало, хочеться позмагатися та показати себе більшій аудиторії.
Тому, підготувавшись морально й вокально, «Пролісок» нещодавно побував у Ворзелі, де проходив Всеукраїнський фестиваль духовної музики «Введенські піснеспіви». Бучанці виступили на такому представницькому заході досить успішно. Вони посіли в своїй номінації друге місце, виконавши: «Богородице Діво, радуйся!», «Херувимська пісня»…


«Нам допомагали реалізувати задум і гідно себе представити – небайдужі люди. Спасибі їм за це!» - кажуть учасники «Проліску». Підтримали колектив голова правління ЗАТ «Меліоратор» Василь Яцюк (надав грошову допомогу) та директор Бучанської школи-інтернат Михайло Наконечний (допоміг транспортом).
«Звичайно, поки що зовнішній вигляд у нас не дуже гарний, бо потрібні сценічні костюми – хоча б декілька. Тому якщо хтось захоче нам допомогти – не відмовимося і будемо дуже вдячні», - зізнаються хористи.
Репертуар для виступів підбирає художній керівник хору. Але якщо в когось є пісня чи якась ідея – її колективно обговорюють і також включають до програми.

«Хочемо написати пісню про Бучу. Вже є вірш: трохи над ним попрацюємо і обов’язково проспіваємо для жителів міста», - ділиться творчими планами учасниця колективу Ніна Черниш.
Крім того, один із вокалістів – Валерій Рябиця (викладач музики, баяніст) має намір паралельно організувати бучанський чоловічий ансамбль – це досить цікаво і не зовсім звично для нашого регіону. Отож, жінки дуже хочуть, щоб його офіційно взяли на роботу до будинку культури: «аби не перехопили конкуренти».
Але найбільше учасники хору «Пролісок» горять бажанням виступати і віддавати частинку доброї енергії своїм шанувальникам. Бо найбільше визнання і нагорода для артистів це – любов і прихильність публіки.
Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» №49 від 16 грудня 2011року
Пролісок міські новації
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.