» » » Правовий лікбез для бучанських підприємців

Правовий лікбез для бучанських підприємців

З 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

У звязку з цим Бучанська міська рада запросила підприємців міста у кінорозважальний комплекс «Акваріус», де на бізнесменів чекав правовий лікбез. Наскільки вдалося при прийнятті нового закону врахувати права підприємців – розповідала голова Всеукраїнського обєднання малого та середнього бізнесу "ФОРТЕЦЯ" Оксана Продан. Діалог став пізнавальним і дуже корисним.


А розпочалася зустріч з приємної процедури. Бучанський міський голова Анатолій Федорук,з нагоди Дня місцевого самоврядування, відзначив підприємців грамотами та квітами. Адже це ті люди, за допомогою яких відбувається наповнення бюджету, відповідно місто нормально функціонує і реалізовує низку соціально-важливих обєктів.
Після цього знову підійшли до робочих питань. Окрім представників влади, у залі були присутні працівники Державної податкової адміністрації в Київській області, працівники Ірпінської ОДПІ, юристи, яким також можна було поставити питання.

Оксана ПроданОксана Продан досить детально і доступно розказала присутнім про основні моменти нового законодавства,механізм отримання КВЕДів, давала слушні поради і відповіла на всі запитання наших бізнесменів (а їх було чимало!).
Спрощена система оподаткування, зокрема, передбачає поділ «спрощенців» на чотири категорії.

До першої відносяться підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торгових місць на ринках та/або здійснюють господарську діяльність із надання побутових послуг населенню, і обсяг доходів яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.. Для них єдиний податок передбачений від 10 до 100 грн на місяць.

У другу групу увійшли підприємціі, що здійснюють господарську діяльність із надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах одночасно, не перевищує 10 співробітників. Для них податок складе від 20 до 200 грн.

До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці з розміром доходу, який не перевищує 3 млн грн, і кількістю найманих працівників до 20. Податок для таких підприємців складе 3% від доходу при сплаті ПДВ і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку.

Четверта група - підприємці або юридичні особи з оборотом до 5 млн грн при 50 найманих працівниках. Вони платитимуть податок на рівні 3% або 5%.

Крім того, 14 розділ Податкового кодексу повернув норму, згідно з якою підприємствам дозволяється відносити до валових витрат придбання товарів і послуг у підприємців-спрощенців.

Також у новому законі прописані наступні пункти: не потрібно доплачувати за найманих працівників; підприємці мають право не сплачувати єдиний податок за час, коли вони не працюють; більше не треба сплачувати податок за місяць вперед та ін.

А бучанських підприємців найбільше цікавило:
- питання аренди площ (земля або приміщення);
- здача в аренду власного майна;
- що робити, якщо видів діяльності – багато?;
- рекламна діяльність;
- Чим регламентується група платника податків: це – самостійний вибір?
- діяльність інтернет-магазинів;
- наймана праця і сплата єдиних соціальних внесків до Пенсійного фонду;
- механізм перевірки торгівельних закладів: права та обовязки сторін тощо.
На все це та багато інших питань щодо ведення підприємницької діяльності – отримали вичерпну відповідь.

Бізнесмени залишилися задоволеними від результативної консультації і висловили сподівання, що в майбутньому Бучанська міська рада надалі допомогатиме та організовуватиме подібні зустрічі.

До вашої уваги пропонується аудіо файл роз`яснень від Оксани Продан (зроблений у залі під час зустрічі):
69 хвилин, 33mb

Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини"
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.