» » » Ірпінь: Визначились зі стратегічними та тактичними завданнями

Ірпінь: Визначились зі стратегічними та тактичними завданнями

На запитання «Ірпінського вісника» відповідає перший заступник міського голови Микола ГОЛОВКЕВИЧ.

- Миколо Михайловичу! Розкажіть про стратегічні завдання, які стоять перед містом.
- До стратегічних завдань я відніс би розробку Генерального плану, меж міста та будівництво дороги Ірпінь-Київ.
Розглянемо по напрямках. Виконавчий комітет Ірпінської міської ради уклав угоду на розробку меж міста з інститутом землеустрою. Вже фактично розроблено проект, нині іде процес погодження. На сьогодні є неузгодженості з Бучею - виникають питання щодо території в районі автопарку, по річці Бучанка.

Не погоджені також межі з Києвом. Тому що Коцюбинське розробляє спіль¬ний план. Він включає 4000 гектарів лісу, який розташований між селищем та Ірпенем, у свої межі. Це питання потребує розгляду на рівні Київської міської державної адміністрації, можливо навіть Кабінету Міністрів України.

Узагалі стан затвердження меж викликає занепокоєння. Не можемо знайти спільну мову із обласними земельниками. Хоча маємо рішення Київської обласної ради 2006 року, де чітко визначено нашу територію.
Друге - розробка Генерального плану. Ми включаємо до нього територію у 3800 гектарів. Розробка Генплану фактично завершується, йде узгодження з обласними організаціями. Невдовзі відбудеться громадське обговорення цього надважливого документа. З ним можна буде ознайомитися на сайті Ірпінської міської ради.
На продовження актуальної теми. Є закон про регулювання містобудівної діяльності, який зобов'язує всі органи місцевого самоврядування розробляти генеральні плани забудови територій.


Наступне стратегічне питання - дорога від Києва до Ірпеня протяжністю 12 км. У 2006 році було введено відрізок шляху від Романівки до вул. Пушкінської. Зараз тривають роботи на ділянці у 8,8 км. На ділянці дороги, до якої входять вул. Пушкінська, Північна, Степанівська, частина Садової протяжністю 3 км роботи вже підійшли до завершення. Тут поклали асфальт, облаштували тротуари, нанесли розмітку, встановили дорожні знаки. Зараз наводимо «марафет».

Активно ведуться роботи у Романівці (320 м), а також від Романівки до Києва (5 км). Благо, шляховикам сприяє добра погода.
Ми змогли оновити, завдячуючи допомозі держави, всі інженерні комунікації, починаючи від вул. Карла Маркса. Зокрема, замінили водопровідний колектор діаметром 300 мм на новий, пластмасовий. Зараз у нас є можливість закільцювати водовід по всьому Ірпеню через річку Ірпінь. Отож можна впевнено говорити про те, що значно поліпшиться водопостачання. Також замінили вуличні газопроводи середнього і низького тиску, тепер до них не треба заглядати років 50.

Прокладено новий телефонний зв’язок. Це дасть змогу інтенсивно розвивати і кабельне телебачення.
Найбільше питань виникає щодо відрізку шляху в селі Романівка. Там проходять шість каналів телефонної каналізації, два каналізаційні колектори - 800 і 500 мм, газопровід. Ускладнюють роботи працюючі колектори. І все це треба перенести! Чим, власне, і займаємося. До речі, таких переносів буде 3 км!

На перетині дороги Ірпінь-Київ-вулиця генерала Наумова знову перепони - там ідуть три газопроводи високого тиску - по 60 атмосфер. їх треба облаштувати по-новому. На нашому шляху ще один серйозний бар'єр - лінія електропередач напругою 320 тисяч вольт. Замовник - Укравтодор - з цього приводу веде перемовини з енергетиками, яким чином перенести ЛЕП.
За нормальних погодних умов дорожнє полотно можна було б застелити до Нового року. Я вважаю, що фактично повністю здамо дорогу в експлуатацію весною 2012 року.


- А що Ви відносите до тактичних завдань?
- Розвиток житлово-комунальної сфери, яка включає теплове, житлове, дорожнє, земельне господарство, санітарну очистку, впорядкування хаотичної забудови міста.
Виконавчий комітет Ірпінської міської ради приділяє цій сфері дуже велику увагу. Ірпінчани знають, що раніше експлуатацією котелень у місті займалася Києво-Святошинська тепломережа Київської обласної ради. На її роботу було дуже багато нарікань. Це засвідчив і опалювальний сезон 2010-2011 років, який пройшов незадовільно. Нарешті крига скресла, обласна рада пішла нам назустріч. І ось з 1 вересня ми забрали ці котельні, хоча акт про їх передачу не підписаний досі. Між іншим, це була наша передвиборча обіцянка - повернути названі об'єкти у власність міста.

До зимового періоду теплове господарство підготувалося добре, нині працює у нормальному режимі. Приємно констатувати: у котельні по вул. Паризької комуни запустили два котли, які раніше не працювали. І як результат - жодної скарги на опалення немає. Велика заслуга у цьому колективу «Те - плоенергопостачу», який очолює Анатолій Кіфорук.
Єдине, що сьогодні може погіршити ситуацію з опалювальним сезоном, - це розрахунки населення за послуги. Ми тільки газу щодня споживаємо на 50 тисяч гривень, а проплачуємо 10-12 тисяч гривень. Чимало ірпінчан своєчасно не розраховуються також за воду, елек¬троенергію. Тому ми зараз стоїмо на порозі відключення котелень від газо¬постачання.

Нині компанія «Нафтогаз України» змушена брати кредити у російському банку за спожитий газ. Бо ми повинні розраховуватися з Росією за блакитне паливо до 7 числа кожного місяця.
Для тих, хто не може платити, передбачені субсидії. У кого є певні проблеми - звертайтеся до комісії по субсидіях, яка розгляне будь-яке звернення. Але велике прохання до всіх - не напрацьовуйте борги!

Дуже болюче питання - саночистка. Хоча дещо вдалося зробити і на цьому напрямку. Вивозимо сміття, згідно з графіком, по кожній вулиці. Але є група осіб, які тверді побутові відходи несуть куди завгодно - у лісосмуги, до сусіда під ворота, до залізничної колії. Це недопустимо! Сміття - це також товар.
Його треба утилізувати на полігонах, які постійно піднімають ціни. Тому ми також змушені підвищувати тарифи.

Ми готові вивозити сміття, у тому числі негабаритне. Але за цю послугу треба своєчасно розраховуватися! Створена комісія з роздільного збирання сміття, яку очолює Микола Шкуренко. До її складу входять пожежники, працівники санепідемстанції, відділу технічного бюро по контролю за станом благоустрою, екологи. Ними здійснюється подворовий обхід для того, щоб зустрітися особисто з неплатниками. Тим, хто викидає тверді побутові відхо¬ди у невстановлених місцях, - штрафних санкцій не уникнути! Хочу попередити, що орган міської ради не дасть жодного необхідного документа, якщо не буде укладена угода на вивіз сміття. Люди повинні зрозуміти: порядок треба наводити разом!
Про житлове господарство. Всі звикли до того, що ЖЕК зобов'язаний. Але не враховують той факт, що власник повинен забезпечити утримання будинку. Саме йому вибирати, з ким укладати угоду на обслуговування. Якщо є претензії до ЖЕКу, запрошуйте іншого надавача послуг або створюйте товариство співвласників.

А що маємо сьогодні? Послуги надаються, але за них погано йде оплата. І таким чином борги продовжують рости. Замкнене коло!
Я наполягаю на тому, щоб тарифи на житлово-комунальні послуги формувалися по будинках безпосередньо за участю будинкових комітетів або товариств власників. Хоче людина отримувати якісні послуги, нехай укладає угоду, а не ходить і викрикує: мені зробіть те і те!

Влада хоче підтримати КЖЕП «Ірпінь» матеріально. Зокрема, підсилимо транспортом. Бо нині тут працює тех-ніка з вивезення сміття, яку отримали для ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році! Спасибі людям, які досі підтримують її у робочому стані.
Але КЖЕП «Ірпінь» має перейти на інший, більш якісний рівень надання послуг, а не в пожежному порядку постійно «затикати дірки».

У нас створена фірма «Ірпіньзеленбуд». Завдяки цьому вдалося призупинити хаотичне вирубування зелених насаджень. Цей процес нині під контролем. Там, де є на ділянку земельний акт, вимагаємо повної сплати за відновну вартість дерев. Якщо людина зрубала дерева, вона повинна за них сплатити. Це позиція і виконкому, і міського голови.

Із введенням в експлуатацію дороги Ірпінь-Київ буде надано новий поштовх нашим міським дорогам. Що вже маємо в активі? Зроблено частково ремонт по вул. Пушкінська, Надсонова, Мінеральна, 6 Лінія, Натана Рибака, Центральна. Облаштовано тротуари по вул. III Інтернаціоналу, Паризької Комуни, Щорса. Це робиться за місцеві бюджетні, а також за державні кошти, які виділяються за рахунок акцизного збору за продаж пального. Ірпеню та селищам таких «зайшло» 2,2 млн. грн. Завдяки цьому виконали робіт на 1,5 млн. гривень.

З відкриттям нової дороги побільшає транспорту. Щоб не ганяти його через податковий університет, треба «розки¬дати» по інших вулицях: Пушкінській, Паризької комуни, Надсонова. Отож їх треба приводити в порядок у першу чергу. Пообіцяв допомогу у вирішенні цього питання народний депутат України Петро Мельник. Наразі шукаємо підряд¬ників, щоб до зими впорядкувати хоча б вул. Тургенівську, Паризької комуни.
Василь Закревський 
газета: "Ірпінський вісник" №47 від 18 листопада 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.