» » » Круглий стіл: У місті впроваджуватимуть програму «соціальної картки»

Круглий стіл: У місті впроваджуватимуть програму «соціальної картки»

1 листопада у приміщенні Бучанської міської ради зустрілися представники влади і бізнесу, щоб обговорити актуальне на сьогодні питання: впровадження єдиної «соціальної картки» для незахищених верств населення.

Очолили «круглий стіл» заступник Бучанського міського голови з економічних питань Геннадій Дмитренко, заступник Бучанського міського голови з соціально-гуманітарних питань Лариса Матюшенко та начальник Управління праці й соціального захисту населення Ганна Назаренко.

З боку підприємців на зустрічі були присутні – перевізники, перукарі, фармацевти, власники магазинів, кафе, швейних майстерень тощо.
Мета заходу – продумати і розробити єдину місцеву програму за допомогою якої пенсіонерам міста, ветеранам, інвалідам війни надаватимуться знижки на різні види соціальних послуг. Це – так звана «соціальна картка».

Адже ніхто з нас не стає молодшим і в Бучі живуть люди, які отримуючи мінімальні пенсії, змушені виживати – купувати найнеобхідніші харчі, ліки, якесь взуття чи одяг. Опинившись за межею бідності, вони потребують допомоги. І моральний обов’язок працездатного, успішного і молодого населення – підтримати таких людей.

Суть масштабного задуму зводиться до наступного: з підприємцями буде укладена угода, згідно якої власники соціальної картки отримуватимуть знижку при користуванні різними послугами. Влада переконана, що такий крок не буде збитковим для бізнесменів, і стане корисним, соціально орієнтованим для споживачів.
Аналогічна програма вже декілька років діє у Броварах, куди бучансьька делегація їздила переймати досвід та знайомитися з основними принципами роботи «соціальної картки».

Детальніше про це розповідала Лариса Матюшенко:
«У Броварах «Соціальна картка» та інструкція до неї (де роз’яснюється про права споживача послуги) є частиною загальної програми соціального захисту й успішно працює вже два роки. Всі картки – іменні із зазначенням прізвища, номера, а на зворотному боці – магнітний код. Тому за потреби картку можна проводити через термінал. Хтось із підприємців запитував документи, що посвідчують особу пред’явника картки, хтось – працював на довірі. Як діяти в нашому випадку – визначатиме кожен підприємець. Велика робота передуватиме до того, як виготовлятимемо картки. В подальшому планується розширити коло надавачів послуг, зробити ширшим їхній спектр.
Дуже хочеться, щоб всі бучанські підприємці з розумінням сприйняли цю програму», - зазначила заступник міського голови.

«Попри надання знижок, підприємці не нестимуть збитків. Адже ця «соціальна складова» буде відшкодовуватися за рахунок попиту на послугу і притоку клієнтів, обігу товарів. Крім того, співпрацюючи, міська рада йтиме на зустріч бізнесменам у різних питаннях», - каже Геннадій Дмитренко.
«Ми повинні принести користь громадянам, які потребують соціальної підтримки. Ми навіть не замислюємося над тим, наскільки важливою для них може бути невелика допомога, відчуття якоїсь захищеності. Старість чекає на всіх і як ми ставимося до теперішніх пенсіонерів, так і наступне покоління буде з нами поводитися», - звернулася до присутніх Ганна Назаренко.

Варто зазначити, що підприємці не були проти ідеї в цілому, і кожен з присутніх готовий зарадити чим зможе. Тим більше, що багато бізнесменів вже мають ті чи інші картки знижок – потрібно лише звести всі існуючі можливості і пропозиції в єдине.
Але виникали питання до організації процесу і введення в обіг цих карток. Зокрема, як провести все по бухгалтерії., правильно вести звітність.

Тому й лунали різні думки і пропозиції: зробити окремі соціальні заклади, створити фонд і робити туди щомісячні внески, залучати до програми й тих підприємців, які не задіяні в сфері соціальних послуг та ін.
Власне, прийшли до висновку, що деталі програми будуть обговорюватися по напрямкам – в залежності від сфери діяльності підприємця.
Посадовці запевняють, що думки кожного будуть почуті і обов’язково враховані. Тому попереду – нова зустріч, де більш детально розглядатимуться ті чи інші пропозиції й конкретно вирішуватимуться питання.

Запроваджуючи дану програму, влада розраховувала на те, що відгукнуться всі небайдужі люди, які з розумінням поставляться до потреб, соціальної незахищеності, а нерідко – й самотності людей похилого віку.
Кінцевим результатом обговорення проекту має стати підписання меморандуму про співпрацю між владою і бізнесом (наразі готується його проект).
Крім того, Бучанський міський голова Анатолій Федорук висловлює переконання, що подібна система почне працювати вже до кінця цього року.


Влада міста ще раз наголошує, що дана система повинна працювати за принципом пропорційності, добровільності і в режимі співпраці, аби уникнути розчарувань. Тому якщо підприємець морально не готовий пристати на таку пропозицію, то краще відмовитися, ніж потім відмовити у послузі своєму клієнту. Але перш, ніж прийняти рішення, бізнесменів ще раз закликають замислитися над суттю цього задуму і його значенням для людей.

Тож, шановні підприємці, якщо маєте бажання приєднатися до даної програми – на вас завжди чекають!
12 -8

Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини"
Соціальна картка
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.