» » » Про причини підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг

Про причини підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг

Відбулося засідання комісії з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку та побутового обслуговування населення, на якій депутати та начальник КЖЕП «Ірпінь» Валентина Лаврик обговорювали причини підвищення тарифів на оплату комунальних послуг в місті Ірпінь. Нагадаємо, що з 3 липня цього року, відповідно до рішення виконкому, було підвищено тарифи в середньому на 40%.

Зокрема, Валентина Романівна зазначила: «Про підвищення тарифів населення попередили ще в червні, проводились громадські слухання з цього питання». Але, виявляється, про це чомусь не знали навіть депутати. З цього приводу Дмитро Войцех констатував: «У моєму третьому окрузі живуть багато малозабезпечених сімей. Суттєве підвищення цін на послуги боляче по них вдарить; до того ж послуги не надаються належним чином».

Валентина Романівна пояснила, що ті тарифи, які були прийняті 3 липня, набагато відстають від тих, які повинні бути встановлені на 2011 рік. Останній раз тарифи затверджувалися у 2008 році, а нинішні розроблялись ще до липня 2010-ого, але у зв’язку з виборами їх перенесли на наступний рік.

Причини підвищення тарифів:
по-перше, підвищення ціни на паливно-мастильні матеріли (4.20 грн. у 2008 р., 10.50 грн. – 2011р.);
по-друге, підвищення рівня мінімальної заробітної плати (до 2008 р. вона була 625 грн., на перше грудня 2011 р. - 1004 грн.);
по-третє, зросла ціна на вивіз побутових відходів (у 2008 р.- 16.20 грн., сьогодні – 27.60).
Таке підвищення тарифів відбулося по всій Україні.

Валентина Лаврик навела приклад Вишгорода, де такі тарифи були встановлені ще у 2008 році. В Ірпені ж розрахунок провели тільки в минулому році. Отже, на її переконання, підвищення тарифів є економічно обґрунтованим. Начальник КЖЕП «Ірпінь» повідомила, що є проблема з капітальним ремонтом будинків, у більшості з них сума витрат становить понад 300 тис. грн., а для цього необхідно проводити тендер. Власне, процедура його отримання і затягує у часі вирішення цієї проблеми.

Болючим є кадрове питання. Зокрема, місту катастрофічно не вистачає двірників. Наразі КЖЕП «Ірпінь» співпрацює з міським центром зайнятості, тому тут сподіваються, що хоча б частково вакансії заповнять. Голова депутатської комісії Петро Ященко наголосив на необхідності проведення постійних зустрічей депутатів з
начальником КЖЕП «Ірпінь», комунальними службами, аби налагодити ефективну роботу.

Сергій Тішин додав: «Комунальне підприємство ми повинні підняти!». Для вирішення проблем, які зараз має КЖЕП «Ірпінь», комісія встановила термін: 2-3 місяці. Кожен депутат у своєму окрузі виступить перед виборцями з обґрунтуванням тарифних змін.

Водночас було зазначено: люди мають реально бачити, за що повинні платити кошти. Треба значно активніше проводити прибирання прибудинкових територій, ремонт у під’їздах. Одне слово, КЖЕП «Ірпінь» має надавати якісні послуги в повному обсязі!
0 0

Олена Оверчук 
газета: «Ірпінський вісник» №41 від 7 жовтня 2011р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
partizantv

OFFline

  • partizantv (23)
  • Місцевий
  • 11 жовтня 2011 12:47
Цікаво, що єдина послуга в тарифі, яка є помітною і загальною, саме не має працівників - двірників.

Економічне обгрунтування чомусь не враховує економічну спроможність громадян. За останні 7 років вартість комунальних зросла разів в 10. А доходи громадян в мінусі, враховуючи таке ж зростання вартості предметів необхідного споживання.

0