У пошуках щастя

9 жовтня ­ день художника.
Художниця Наталя Синишин впевнена, що оповідальне, сюжетне мистецтво спонукатиме людей на добрі вчинки.

У міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці (МСМБ) «Молода гвардія» Києва відкрилася виставка графіки члена Національної спілки художників України Наталі Синишин.

Для художника-портретиста та пейзажиста, відомого своїми роботами в Україні та за її межами (неодноразово брала участь у виставках у Польщі та Німеччині), це несподіваний і новий напрямок в творчості. Художниця запрошує у вишуканий світ графіки, цікавих композицій та образів. Нинішня тематика її картин пов’язана з українською ментальністю («Українська фантазія», «Дівчина-квітка»), фольклором («Світ білого коня»), казками («Козак Мамай), філософією життя («Украдене щастя», «Перемога»). До речі, символічно, що козак останньої картини поборює зеленого змія.

«На виставку мене надихнули п’ять років викладання в художній школі мистецтв ім. Ревуцького в Бучі, коли я надавала дітям уроки композиції малюнку. Деякі картини написані після поїздок з моїми учнями по історичним місцях України, наприклад в Трипілля (картина «Трипілля») – розповідає пані Наталя.

Виставка присвячена 20-ти рокам Незалежності України та батькам художниці, які зародили у її душі любов до прекрасного. Деякі роботи мають родові корені. Це – «Зловити щастя», картина, присвячена сну прабабці Марині, якій наснилося золоте жито, по якому біг олень з золотими рогами, якого вона ухопила. Циганка розгадала цей сон як провісник щастя. А через кілька років повернувся чоловік Марині з армії і вони зажили щасливо.

«Я хочу намалювати цілу серію картин про легенди свого роду, адже гордитися своїми коренями в усьому світі вважається природнім», - ділиться Н. Синишин. До речі, її прабабця та бабця мали чудовий художній смак: вишивали гобелени, шили чудові речі та могли намалювати викрійку одежі без жодного заміру, дивлячись лише на фігуру.

Художниця впевнена, що людям у картинах потрібно більше позитиву, що спонукатиме їх на добрі вчинки. А оповідальне, сюжетне мистецтво надає таку можливість. І хоча самим художникам нині важко: їхні картини погано продаються, а ідеї тримаються в основному на ентузіазмі, вони прагнуть донести мистецтво до найбільшої кількості людей.

«У наш складний час працюю творчо та вірю, що світом править Бог, який створив красу, а художник має нагадувати про це», - таке кредо пані Наталі.

«Наша бібліотека підтримує творчих людей. Саме від них молодь має переймати вміння прикрасити картинами не лише свою оселю, але й душу. Ми й надалі допомагатимемо представникам мистецтва», - підкреслила на відкритті виставки директор МСМБ «Молода гвардія» Галина Конашко. Адже справжній художник говорить картинами. І ця мова має стати доступною для більшості людей.
Вікторія Ковальова 
газета: «Бучанські новини» №39 від 7 жовтня 2011 р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.