30 вересня - День усиновлення

Нехай людські любов і шана
Осилять всі шляхи круті,
Бо в дітях ми себе лишаєм,
Себе продовжуєм в житті.

В.Крищенко

Надзвичайно молоде свято, яке відзначається лише третій рік поспіль, в день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері – Софії, не може не зворушувати своєю відвертістю та щирістю. Це свято життєвої мудрості та досвіду, це свято взаєморозуміння, свято великої душі та великого терпіння.

Усиновлення – тема водночас і дуже інтимна, і надзвичайно публічна, що визнане пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Практично усиновлення є формою влаштування дитини шляхом юридичного заміщення її функціонально деформованої біологічної сім’ї іншою. Основним завданням такого заміщення є подолання процесу «соціального відторгнення» дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, з боку суспільства, залучення її до нормального процесу природного буття, але у складі іншої сім’ї, а іноді навіть і під іншим іменем.

Турбота про них – наша спільна задача, обов’язок міста, суспільства, держави. Розвиток дитячої охорони здоров’я, забезпечення права дітей на отримання якісної освіти, збереження і розширення мережі соціально-культурних і спортивних закладів є пріоритетними напрямами соціальної політики нашого міста.

Перші кроки вже є: у нашому місті створена одна прийомна сім’я, і найближчим часом ще одна сім’я нашого міста пригорне до серця свого малюка!

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив.

Cьогодні тема усиновлення активно висвітлюється та пропагандується у засобах масової інформації через соціальну рекламу, аби привернути суспільну увагу до проблем дітей, що з різних причин не мають батьківської опіки. Ст. 207 Сімейного Кодексу України визначено, що усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.
Існують законодавчо закріплені державні гарантії при усиновленні дитини.

Підтримує держава і осіб, що вже є усиновлювачами. Так, особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:
- на грошову допомогу при усиновленні дитини, у розмірі як при народженні першої дитини; при усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;
- на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
- на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами… Тому, саме в цей день – День усиновлення, служба у справах дітей Бучанської міської ради від щирого серця вітає тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину: бажаємо їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань.

Кожна дитина має право:
- бути любимою – без всяких на те сумнівів;
- рости у безпечному фізичному та психологічному середовищі;
- на забезпечення їй необхідних умов для вчасного фізичного, інтелектуального, морального, емоційного, естетичного і соціального розвитку;
- бути вислуханою і почутою;
- на повагу її почуттів;
- на серйозне, уважне і шанобливе ставлення до її особистості;
- право на самовираження.

Ці права дитини реалізовуються через гарантії чинного законодавства, створення відповідних умов і гуманного оточення, дотримання моральних норм і стосунків у сім`ї та суспільстві. Забезпечити кожній дитині гідне життя – першочергове завдання дорослих: батьків, найближчого оточення, відповідних служб.

ЗРОБІТЬ ПЕРШИЙ КРОК, ЗВЕРНІТЬСЯ ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ
м. БУЧА, БУЛЬВАР Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 5/5-А, КАБІНЕТ №24

Телефон:(04597) 48-312,
прийомні дні: середа – з 8.00 до 17.00 години., п’ятниця – з з8.00 до 16.00 години.


Працівники служби нададуть вам детальнішу інформацію та відповіді на запитання щодо процесу усиновлення.
Світлана Архипенко, начальник служби у справах дітей у місті Буча 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.