Мода на спорт повертається

10 вересня українці святкують День фізичної культури та спорту. Це свято не тільки професійних спортсменів, але й всіх, хто хоч трохи піклується про власне здоров’я, прагне фізично розвиватися. На щастя, сьогодні більшість дітей відвідують різні спортивні секції, а дорослі все частіше виходять на бігові доріжки. Хочеться сподіватися, що така тенденція буде довготривалою.
А все ж таки, як розвивається спорт в Бучі? Чи достатні фізичні навантаження отримують наші школярі? Про це запитали у директора бучанської Дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) Олега Гайдая.

- Розпочався новий навчальний рік. Що нового він приніс для дитячо-юнацької спортивної школи? Чи є якісь зрушення у роботі?
- Якщо говорити про розширення ДЮСШ, то поки що ми не можемо відкрити нові секції, бо не маємо власного приміщення. Уся робота з дітьми проводиться на базі загальноосвітніх шкіл. Але головне, що ми зберегли вже існуючі секції і їх наповнюваність. Залишився незмінним і викладацький склад, а тренерів з легкої атлетики і тенісу навіть вдалося перевести на повну ставку. Відповідно збільшиться і кількість дітей, які відвідують їхні заняття.

- З яким настроєм учні почнуть займатися спортом?
- Влітку діти оздоровилися – за рахунок місцевого бюджету, через відділ у справах сім’ї та молоді, за рахунок батьків. Особливо це стосується учнів, які протягом року перемагали на різних змаганнях, показували гарні результати у спорті. Тому новий навчальний рік в ДЮСШ вони розпочнуть з новими силами та завзяттям.
Протягом 2011-2012 навчального року в спортивній школі займатимуться понад 400 дітей. Наразі, до 15 вересня йде набір усіх бажаючих.

- Олеже Олександровичу, якщо проводити своєрідний аналіз загальної роботи ДЮСШ, то які види спорту користуються найбільшою популярністю серед дітей?
- Найбільше заповнена секція футболу. По-перше, зараз це дуже популярний вид спорту, а по-друге, створена належна база для тренувань та ігор. Почалася популяризація баскетболу. Зокрема, на це позитивно вплинуло відкриття баскетбольного майданчику в центрі міста. Поступово відроджується волейбол.
Складніше з легкою атлетикою: немає спеціальних доріжок, проблематичними є уроки взимку. Тому в порівнянні з іншими секціями, ці заняття відвідує менша кількість учнів.
Існує секція шахів. Цього року ми не очікували, що вона буде користуватися такою великою популярністю. Адже дуже багато учнів молодших класів туди записалися.
Враховуючи і позитивні зрушення, і проблемні моменти, можна сказати напевне: тренери максимально навантажені і є чимала динаміка до популяризації спорту, здорового способу життя.

- Учні всіх шкіл однаково охоплені і залучені до фізичної культури?
- В принципі так. Але наявність або відсутність спортивної бази також впливає. Наприклад, у школі №1 взагалі немає спортивної зали. Тому там проводяться в основному заняття з тенісу, шахів – те, що можна компактно десь розташувати. Але учні можуть відвідувати будь-які секції, що діють в інших загальноосвітніх закладах.
Менше охоплений НВК «Берізка», де навчається молодша ланка і ми не можемо набрати достатню кількість дітей.

- На базі ДЮСШ працює і муніципальна школа тенісу. Хто її може відвідувати і як проходять заняття?
- У нас укладений договір з приватним тенісним клубом «Campa» (що в Бучі) про проведення на його базі відповідних занять із школярами.
Як відомо, великий теніс – дуже недешевий вид спорту. Тому бучанська влада сприяла тому, аби всі діти мали рівні можливості розвитку. Тож, діти з малозабезпечених, багатодітних родин і діти-сироти можуть займатися великим тенісом безкоштовно. Минулого року школу відвідувало десятеро дітей і зараз вони з нетерпінням чекають нових уроків. Адміністрація клубу надає нам у користування і свої корти, і спецінвентар.
Сподіваюся, що в цьому році договір буде поновлено і надалі продовжиться плідна співпраця між бучанською ДЮСШ і муніципальною школою тенісу та з приватним клубом «Campa».

- Чи хоче молодь сьогодні займатися спортом?
- Кількість дітей, які бажають займатися спортом, постійно збільшується. Звичайно, не в такій геометричній прогресії, як нам би цього хотілося, але зміни позитивні. Проте, ситуація була б кращою, якби ДЮСШ мала свою спортивну базу. Тоді ми могли б пропонувати нове, залучати молодь, розширювати спектр послуг, зрештою, – готувати майстрів спорту.
Це потрібно, адже зараз практично не має здорових дітей. Спорт допомагає тримати тіло в тонусі. Тому важливою є і співпраця з лікарями. Часто наші медики, за результатами обстеження, забороняють учням фізичні навантаження. Але у лікарів фіздиспансеру – інше бачення. Вони звертають увагу на тенденцію в розвитку дитини і знають, якими можуть бути фізіологічні винятки при ті й же кардіограмі. Спорт – корисний для здоров’я. Звичайно, в межах розумного.

- Як на рівні міста планується розвивати спортивну базу?
- Найближчим часом має розпочатися будівництво спортивного комплексу біля школи №2 (на 800 глядацьких місць). За стадіоном «Ювілейний» в планах побудувати басейн. До речі, маємо дипломованих бучанців (майстрів спорту), які можуть дітей вчити плавати. Сподіваємося, що колись залучимо їх до роботи.
Також є надія, що з будівництвом загальноосвітньої школи №5 з’явиться ще один великий спортивний зал (на 400 глядацьких місць).
Думаю, що з появою всіх цих об’єктів вдасться остаточно вирішити проблеми ДЮСШ щодо приміщення.

- Яка тривалість фізичних навантажень є оптимальною для людини, аби добре себе почувати?
- В залежності від віку – 8-12 годин на тиждень. Але важливу роль відіграє і розподіл занять. Краще потрохи займатися через день, ніж 12 годин поспіль бігати, стрибати, тягати гирі тощо.
А щодо учнів, то кількість уроків фізкультури у шкільній програмі – однозначно замала.

- Чи існують державні програми розвитку фізичної культури і спорту?
- Існують. Але буду відвертим: вони красиві на папері, проте складно реалізовуються у житті. Проблема в тому, що так чи інакше «верхи» спускають все на місцевий рівень. І далеко не кожен місцевий бюджет може витримати ті навантаження.
Але все одно наші школярі – молодці! За результатами минулого року, серед ДЮСШ 11 міст обласного значення, бучанська спортивна школа – на п’ятому місці. Поступилися таким містам (де десятиліттями напрацьовувалися бази) як Біла Церква, Бровари, Фастів та Ірпінь. Тож, нам є чим пишатися: маємо талановитих дітей і самовідданих тренерів, які дійсно вважають спорт своїм покликанням.

- А якому спорту особисто ви надаєте перевагу?
- Регулярно, 3-4 рази на тиждень, займаюся в тренажерному залі. Також до вподоби деякі направлення в східних єдиноборствах. А за можливості – залюбки можу з учнями пограти в баскетбол. Адже вважаю, що спорт – то сила!
До речі, користуючись нагодою хочу привітати всіх бучанців з Днем фізичної культури та спорту! Бажаю мати більше можливостей і часу, щоб тримати себе у гарній фізичні формі. Професіоналам зичу нових досягнень, а любителям – міцного здоров’я та витривалості!
0 0

Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» №35 від 9 вересня 2011 р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
AK-47
  • AK-47 (705)
  • Гостi
  • 10 вересня 2011 14:37
У ЗОШ №4 зовсім не задіяні дівчата!!!
скажіть в яку секцію я можу відати свою сестру,
на базі ЗОШ№4???

0