» » » Серпнева конференція освітян

Серпнева конференція освітян

Напередодні початку нового навчального року, близько двохсот освітян міста зібралися в актовій залі бучанської школи №4, щоб обговорити актуальні питання сьогодення.

Привітати педагогів прийшли Бучанський міський голова Анатолій Федорук і депутат Верховної Ради України Петро Мельник. Вони побажали вчителям та вихователям наснаги та нових здобутків у такій почесній справі, як прищеплення знань молодому поколінню бучанців.

У конференції взяли участь заступник Бучанського міського голови з соціально-гуманітарних питань Лариса Матюшенко, завідуюча педіатричним відділенням Бучанської міської поліклініки Оксана Джам, завідувач навчально-методичним кабінетом образотворчого мистецтва та музики Київського обласного інституту післядипломної освіти (КОІПОП) Валерій Ружицький. Очолила зустріч – начальник Бучанського відділу освіти Лариса Федорук.

У своїй доповіді посадовець поінформувала присутніх про теперішній стан справ в галузі освіти та окреслила перспективи на майбутнє. За результатами минулого навчального року, Буча знаходиться на третьому місці серед 36 освітніх систем міст і районів Київщини. Тож, наше завдання – не тільки утримати ці високі показники, але й досягти ще кращих результатів.

У контексті загального розвитку освіти в Бучі були згадані і її проблеми. Сьогодні найбільша з них – це перенавантаження дитячих садочків. Станом на 1 січня 2011 року дошкільною освітою в місті було охоплено 1363 дітей. Але наявна мережа не задовольняє потребу всього населення у дитсадках. На черзі до них перебуває 421 дитина.
Важливою проблемою, що впливає на якість освітніх послуг, є навчання учнів у другу зміну. У такому режимі продовжують функціонувати ЗОШ №1 та ЗОШ №4.

Що ж до профільного навчання, яке відіграє важливу роль у формуванні особистості, то перевага – за математичним (26%) та економічним (20%) профілями. А у ЗОШ №1 та №3 з`явився новий профіль – історичний.
За словами начальника Бучанського відділу освіти Лариси Федорук, одним з важливих напрямів у формуванні здорового способу життя школярів є діяльність Бучанської дитячо-юнацької спортивної школи. У 2010-2011 навчальному році в спортивній школі діяло 8 відділень з видів спорту, в яких займалися та вдосконалювали свою спортивну майстерність 419 вихованців.

У серпні 2010 року, при Бучанській дитячо-юнацькій спортивній школі, виконавчим комітетом Бучанської міської ради було засновано муніципальну школу тенісу на базі спортивного комплексу «Кампа». До неї зараховуються учні з багатодітних, малозабезпечених сімей. Заняття проводяться за рахунок міського бюджету. На сьогоднішній день відділення тенісу нараховує чотири групи початкової підготовки. Навчально-тренувальний процес проводить штатний тренер-викладач Бучанської дитячо-юнацької спортивної школи.


Як зазначила Лариса Петрівна, одним із важливих чинників реформування освіти на сучасному етапі є її інформатизація.
«Складовою Програми розвитку системи освіти міста на 2011-2014 роки є проект «Інформаційно-навчальне середовище». Всі загальноосвітні навчальні заклади забезпечені навчально-комп’ютерними комплексами та підключені до мережі Інтернет за рахунок місцевого бюджету та за рахунок державних субвенцій.
Забезпечено в повному обсязі мультимедійними проекторами за рахунок місцевого бюджету та спонсорських коштів та частково інтерактивними дошками.
Передбачається придбати комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для організації навчання слухачів курсів підвищення кваліфікації за програмою «Intel. Навчання для майбутнього», - озвучила найближчі плани начальник Бучанського відділу освіти.

Після доповіді бучанські педагоги представили свої методики викладання і навчання дітей, презентували новий позитивний досвід у роботі.
Завершилася серпнева конференція на урочистій та святковій ноті: грамотами та подяками були відзначені кращі вчителі, які своєю сумлінною працею заслужили на увагу і пошану.
Крім того, освітянські лави поповнилися десятьма новими спеціалістами. Молоді педагоги прийшли працювати в заклади освіти Бучі й пообіцяли, що робитимуть все можливе, аби наші діти зростали розумними, освіченими і прогресивними людьми.
Підготувала Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» № 34 від 2 вересня 2011 року
Оксана Джам
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.