» » » "Фантастична ідея, яка стала реальністю"

"Фантастична ідея, яка стала реальністю"

Минулого року «БН» вперше згадали на своїх сторінках, що невдовзі у Бучі з’явиться величезний Центральний парк відпочинку. Тож, як і планувалося, місце обрано просто фантастичне…

Більшості корінних бучанців добре знайомі лісисті місця між вулицьою Інституцькою та новою вулицею Лісова, обабіч річки Рокач. Колись гамірні дитячі табори, за роки після Чорнобильської катастрофи, перетворилися на занедбані порослі чагарем території, де лише похмурі напівзруйновані будівлі корпусів нагадують про славу всесоюзновідомих легеневих здравниць. Тепер же зовсім скоро на цій неймовірно красивій місцині розкинеться бучанський центральний парк відпочинку.

Більш докладно розповісти про будівництво ми запросили головного архітектора Бучанської міської ради Валентину Ткаченко.
«Ідея створення парку між вулицями Лісова та Інститутська виникла біля двох років тому, - говорить Валентина Григорівна. - І буквально з того часу почався розгляд пропозицій щодо освоєння території. Розроблялася концепція даного парку, готувалася документація, бо, перш за все, необхідний проект відводу земельної ділянки. Тепер ми вже маємо технічну документацію і можемо говорити, що загальна площа парку становитиме біля 30 га. Наразі ще уточнюються межі, ведеться робота з суміжними ділянками, можливо цифра буде навіть більшою.

На сьогодні, у місті це найбільший будівельний об’єкт, де роботи вже розпочаті.
В результаті місто отримає найбільший і дуже гарний парк. Навіть зараз якщо пройтися по ньому, кожен може побачити наскільки це унікальна територія.
Центральний вхід буде з вулиці Інститутська. Красивий масштабний вхід з колонадою, парковками для транспорту і т.д. Входів, звичайно, буде декілька. Подібним до центрального планується і вхід з вулиці Лісова, поблизу озера.

У самому парку передбачається кілька функціональних зон. Перш за все, буде облаштовано стаціонарний «луно-парк» та, якщо хто знає, біля мисливського господарства (місцеві називають те місце «лисяча ферма» – Авт.) передбачаємо міні зоопарк. Це, безпосередньо, для дітей. З боку вулиці Лісової завершується облаштування великого штучного озера. По завершенні, відвідувачі побачать прекрасне озеро з каскадними терасними берегами, де упорядкується відповідна інфраструктура регулярного типу, з громадським пляжем. Поблизу води розташується зелений театр. Також передбачаються зони активного відпочинку. Передусім йдеться про спортивні майданчики. Ще плануємо стаціонарні галявини з навісами та мангалами. Усі ці зони з’єднуватиме мережа алей з містками через цілу систему струмочків з кам’яними берегами по всьому парку.

Поки що будується основна частина. Тобто огороджується територія, будуються вхідні групи, облаштовуються алеї та галявини, чистяться зелені насадження, завершується облаштування водної системи: озера та каналів. А вже далі, у тому числі з підприємцями, будемо розвивати та наповнювати паркову інфраструктуру. Ідей та пропозицій багато, думаю територія парку дасть змогу більшість з них втілити і бучанці та гості нашого міста будуть задоволені».

«БН» продовжує слідкувати за розвитком подій на будівельному майданчику. Наразі ми вже побачили облаштовані струмки, озеро, будівництво якого на завершальній стадії, засипані щебенем алеї. Побачили працюючі бригади по очистці зелених насаджень та початок будівництва вхід них груп. Вже до дня міста, восени, міська влада планує презентувати перші результати.

Фотофакт
З боку вулиці Рози Люсембург будується красива дерев’яна огорожа майбутнього центарльного парку з круглого брусу. Як дізналися «БН», огорожу будує закарпатська фірма «Говерла». «Для будівництва ми використовуємо смереку. На нашій базі у Рахівському районі на Закарпатті деревина на спеціальному обладнанні проходить обробку, калібрується і доставляється сюди. А тут, вже на місці старим дідівським методом, можливо трохи удосконаленим, ми і будуємо даний паркан. Також з цієї сторони ми будуватимемо дві дерев’яні, дуже красиві вхідні арки», - розповів «БН» бригадир Юрій Струтень.
15 -10

Віктор Артемчук 
газета: "Бучанські новини" №31-32 від 19 серпня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.