» » » Працюємо за законами доброти і людяності

Працюємо за законами доброти і людяності

Ірпінський медико-соціальний центр нещодавно відсвяткував 10-річчя з дня створення та 50 –річчя патронажної служби Товариства Червоного Хреста України.

Зі святом працівників центру вітали: Михайло Мацелик, заступник міського голови, Ольга Ареф’єва, представник національного Товариства Червоного Хреста України, Володимир Гульчак, генеральний директор ВО «Укрдержліспроект», Алла Кухарська, заступник головного лікаря Ірпінської міської лікарні, представник Товариства Червоного Хреста з Бучі Світлана Коваленко, колеги, друзі, волонтери, спонсори, рідні. Свято відбулося завдяки фінансовій підтримці депутата Ірпінської міської ради, члена Партії Регіонів Дмитра Войцеха.

У повсякденній роботі Товариства Червоного Хреста – організації, яка об’єднує людей доброї волі, – турбота про тих, хто потребує допомоги: за віком, станом здоров’я, матеріальною забезпеченістю. Працюють в Ірпінській міській організації, керівником якої є Валентина Володимирівна Забарило, люди не тільки за чітко визначеними службовими обов’язками, а, в першу чергу, за законами доброти і людяності. А це роки безкорисливої, нелегкої праці по наданню щоденної допомоги стареньким немічним як у повсякденному побуті, так і в підтримці їхнього здоров’я. Також це і надання допомоги тим, хто опинився у скруті через життєві обставини, і профілактична робота, і проведення благодійних акцій та багато інших заходів, яких за 10 років діяльності медико-соціального центру всього відразу і не перелічиш! Хоча не всі із тих, хто безпосередньо не стикався з діяльністю ТЧХ і кого це не стосувалося, не завжди розуміють і оцінюють значимість цієї роботи.


В Ірпінській міській організації Червоного Хреста нараховується кілька тисяч членів Товариства. Працює 7 медсестер та 1 молодша сестра милосердя. Вся діяльність побудована на самофінансуванні, тобто за рахунок членських внесків та пожертвувань тих, хто розуміє і сприймає душею ті ж закони людяності і добра, а чиюсь біду і проблеми – як свої власні. Це волонтери, спонсори, які надають необхідну допомогу «червонохрестівцям». Протягом багатьох років тісно співпрацює Валентина Забарило з такими відомими у нашому місті людьми як Дмитро Войцех, Володимир Гульчак, Дмитро Демчишин, Віктор Сингаївський, Павло Ніколаєць, Костянтин Журавель, Олег Сотніков, яким з нагоди 10- річчя ТЧХ були вручені подяки та грамоти. Відзначила Валентина Забарило і тісну співпрацю з міською владою. З нагоди ювілею за сприяння у вирішенні багатьох питань міському голові Володимиру Скаржинському була вручена подяка від Президії Ірпінського ТЧХ. Відзначила Валентина Забарило і допомогу багатьох громадських організацій та політичних партій, які також не залишалися осторонь проблем ТЧХ. Особлива подяка Ірпінській міській організації Партії Регіонів (голова Ігор Борзило). За активну життєву позицію та співпрацю заступнику Світлані Дударець була вручена подяка від Ірпінського Товариства Червоного Хреста.

А щоб налагодити усю цю систему допомоги, щоб підопічні не відчували незручностей, необхідна теж щоденна напружена організаційна робота. Потрібно володіти ситуацією, своєчасно вносити необхідні корективи. Валентині Забарило, котра очолює цю організацію протягом багатьох років, досвіду не позичати. У неї є чому повчитися й іншим колегам. «Не все так легко у нашій роботі, як здається на перший погляд, але якщо дуже хотіти, – то все виходить так, як це потрібно, – говорить Валентина Забарило. – На щоденному обслуговуванні у працівників медико-соціального центру ТЧХ 340 одиноких пристарілих, у середньому це 50-60 чол. на одну медичну сестру. Серед них є люди різні за віком, за станом здоров’я, за долею, але сильне у них усіх бажання жити, бачити світ, а для цього їм потрібна наша допомога. Не зважаючи на певні труднощі (головною проблемою є старе приміщення, у якому працює медико-соціальний центр, що давно потребує капітального ремонту), наша організація працює з повною віддачею. Бо все, що робимо, то робимо для людей, самі обрали свою долю і роботу».

За багаторічну сумлінну працю з нагоди 10-літнього ювілею Валентина Володимирівна отримала грамоту від міського голови, а колектив з нагоди святкування 50-ліття патронажної служби – подяку. Грамотами та подяками були відзначені і найбільш активні працівники медико-соціального центру.

Третій рік поспіль працює медсестрою Віра Рябокінь, яка опікується підшефними у Гостомелі. А їх у неї 80 осіб! З вдячністю відгукуються про її роботу старенькі та ветерани. Вона не просто виконує професійні обов’язки, а, як і інші її колеги, вона творить добру справу, так як велять її душа і совість. Не один рік пропрацювала в організації і сестра милосердя Марія Самалюк, яка своєю нелегкою щоденною працею заслужила шану та повагу своїх підопічних.

«Про тих, хто не може самостійно вижити, теж мусить хтось опікуватись, – переконана медсестра Товариства Червоного Хреста Любов Тихонова, яка недавно прийшла працювати у медико-соціальний центр. – Ми вдячні усім тим, хто допомагає у нашій нелегкій роботі, хто творить добро. І розраховуємо на допомогу усіх тих, хто небайдужий до людської біди, хто живе за законами доброти та людяності».
Сподіваємось, що кожен, у кого щира добра душа і добре серце, відгукнеться на ці слова.
Ніна Костенко 
газета: "Ірпінський вісник" №27 від 1 липня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.