» » » » "Колеса та весла" - кубок та медалі в Бучі!

"Колеса та весла" - кубок та медалі в Бучі!

4-5 червня у Бучі вирували пристрасті на обласних змаганнях із велосипедного туризму «Буча-тревел», які проводились під егідою Київської обласної федерації спортивного туризму. Лише дві доби на перепочинок – і знову в бій. Вже 7-го червня наші бучанські туристи вирушили на обласні змагання з велосипедного та водного туризму серед учнівської молоді, організовані головним управлінням освіти і науки Київської облдержадміністрації та КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Команда велосипедистів, наразі, була представлена переможцями змагань «Буча-тревел» – командою «Турм@нія», у складі якої вихованці гуртка спортивного туризму Бучанського центру позашкільної роботи, учні Бучанської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (тренер – Олексій Карабут). Команда «водників» – також вихованці гуртка спортивного туризму БЦПР, учні ЗОШ №4 (тренер – Тарас Кот).

Змагання проходили поблизу с. Бушеве Рокитнянського району. Перший день був тренувальним, що дало змогу ще раз перевірити і вдосконалити командну злагодженість у роботі та індивідуальну майстерність і спритність. І ось, 9-е червня – перший змагальний день. Туристи-водники долали дистанцію ІІ класу «Слалом» та працювали на дистанції «Рятувальні роботи». Для глядачів і вболівальників етапи були напрочуд привабливими і ефектними. Катамарани долали течію річки Рось, проходили крізь підвішені ворота, учасники «рятували» членів свого екіпажу, причалюючи до берега стрімкими маневрами. Як результат – 8-е і 4-е місця у нашої команди за перші два види змагань. Зазначимо, що тільки бучанська команда мала у своєму складі двох дівчат (решта знайшли лише по одній хоробрій туристці).

У той самий час велосипедисти долали комплексну дистанцію ІІ класу, яка включала елементи фігурного водіння велосипеда, тріалу (подолання природних та штучних перешкод) і велокросу (швидкісна ділянка). Кожен учасник повинен був показати не лише силу і швидкість, але й вправність, спритність і впевненість. Кілька прикрих помилок (хоча від них ніхто не застрахований) не дозволили хлопцям увійти до складу призерів, але всі виступили достойно – 6-е, 9-е і 11-е місця (Максим Жуковець, Владислав Рябоконь, Олександр Піроженко) в особистому заліку. Завершували цю дистанцію дівчата. І наші вітання Альоні Козакевич, яка виборола почесне 2-е місце, та Валерії Козакевич, що посіла 4-е місце. Загалом, перший день виступів приніс велосипедистам третє командне місце.

Надвечір всі бажаючі мали можливість взяти участь у колових перегонах з масовим стартом «Крос-кантрі». Не обійшлось без падінь, технічних проблем із «залізними конями», але адреналін і азарт вели учасників до перемоги і медалей. Вітаємо Владислава Рябоконя з 2-им місцем серед хлопців і Валерію Козакевич з 1-м місцем серед дівчат у цих швидкісних перегонах. На превеликий жаль, прикра травма не дала можливості фінішувати лідеру команди Альоні Козакевич.

Останній день змагань у «водників» виявився найвидовищнішим. На учасників чекали швидкісні перегони на катамаранах – «Ралі» річкою Рось. Команди стартували з інтервалом одна хвилина і мали подолати ділянку річки близько двох кілометрів довжиною. Тут все вирішували фізична міць, згуртованість і спритність команди. Наші гребли і неслись хвилями славетної річки, докладаючи максимум зусиль і вмінь. Фінішували восьмими. І на загал команда туристів-водників у загальнокомандному заліку посіла 7-е місце. Дякуємо за боротьбу і наполегливість нашому бучанському екіпажу - Катерині Кондратенко, Аліні Марченко, Віталію Чайці і Олександру Білоусу (додамо, що за результатами змагань всі туристи підвищили свою спортивну кваліфікацію, виконавши норматив ІІІ-го спортивного розряду) та, звичайно, тренеру - Тарасу Коту.

А на велосипедистів цього ж дня чекала дистанція 2-го класу «Велоралі» протяжністю 21 кілометр, яка була ускладнена додатковими технічними етапами, як то: ремонт велосипеда, піщана ділянка, визначення азимуту, переправа через яр по колоді, швидкісна ділянка, перевірка знань правил дорожнього руху та надання першої долікарської медичної допомоги, круті спуски та підйоми тощо. Все, як у справжньому туристському поході. Не всі команди пройшли дистанцію у відведений контрольний час, але цей цікавий та непередбачуваний квест запам’ятають всі учасники надовго. Наша команда за підсумками цього виду змагань посіла 4-е місце.

Після наради головних суддів змагань, підведення підсумків, згідно протоколів відбулося урочисте закриття змагань з нагородженням учнівської молоді Київщини, яка протягом трьох днів змагалася на Рокитнянщині за п’єдестал, медалі, кубки, славу і визнання. І дочекалися ми найприємніших хвилин нагородження – вперше за свою чотирирічну історію команда велосипедистів міста Буча отримала бронзовий кубок за третє місце в обласних змаганнях з велосипедного туризму серед учнівської молоді Київщини. Дякуємо організаторам! Дякуємо переможцям за боротьбу! Дякуємо тренерам за роботу! Дякуємо нашим дітям-спортсменам за гідний виступ, медалі і кубок!

І, до речі, хотілося б проаналізувати виступи наших юних бучанців за останні роки в обласних змаганнях з велосипедного та водного туризму.

Водний туризм:
2007 рік - 11-е місце
2008 рік - 5-е місце
2009 рік - 13-е місце
2011 рік - 7-е місце

Велосипедний туризм:
2007 рік - 13-е місце
2008 рік - 6-е місце
2009 рік - 5-е місце
2011 рік - 3-е місце

Як бачимо, завдяки традиціям велотуризму в місті, проведенню змагань з велотуризму а також підтримці міської влади, яка сприяє поповненню матеріальної бази Бучанського центру позашкільної роботи (купуючи велосипеди, велошоломи), бучанські велосипедисти прогресують з року в рік, здобуваючи все більше медалей, грамот та призів.

До речі, за кілька тижнів відбудеться ІІ Чемпіонат України з велосипедного туризму серед юніорів у Вінницькій області, до участі у якому персональне запрошення отримала команда нашого міста (попри те, що виступатимуть власне лише збірні команди кожної області нашої країни). Сподіватимемось, що юні бучанці гідно представлятимуть наше рідне місто Бучу серед еліти юніорського велосипедного туризму України, примножать свій досвід і, віритимемо в це, повернуться з нагородами і призами.

До нових перемог!
Андрій Куцевалов 
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
АК-47

OFFline

  • АК-47 (9)
  • Користувачі
  • 24 червня 2011 00:40
)) ДАЙ БОГ!!!

0