» » » Посміхніться – Вас знімають

Посміхніться – Вас знімають

Днями «Бучанським новинам» стало відомо про те, що незабаром на вулицях нашого міста з’являться камери відеоспостереження. Наразі це проект, який знаходиться на стадії вивчення. Тому офіційні особи з міської ради не коментують новину. Місцеві чиновники поки що лише вивчають досвід інших і з’ясовують можливості його втілення на теренах Бучі.

Тож поки питання вивчається, ми теж вирішили поцікавитися досвідом інших міст.
Виявилось, що встановлення систем відеоспостереження в містах України – поширена практика. Зокрема, одними з перших почали впроваджувати подібні технології міста, які прийматимуть у 2012 році Чемпіонат Європи з футболу, а також населені пункти, включені в офіційний каталог УЄФА як міста, де зможе тренуватися одна з команд-учасниць «Євро-2012». Станом на сьогодні в громадських місцях приймаючих міст встановлено 179 камер відеоспостереження. У Києві - 35 камер, Донецьку - 75, Харкові - 40, у Львові - 29. Перші з них були встановлені в межах реалізації програми «безпечне місто». А взагалі, за інформацією департаменту громадської безпеки МВС України нині в українських містах лише Міністерством внутрішніх справ встановлено близько чотирьох тисяч камер відеоспостереження.

Основною функцією камер відеоспостереження є профілактика та боротьба із злочинністю. Як правило, камери встановлюються в місцях великого скупчення людей та проведення масових заходів, а також на автошляхах. Відеосигнал з камер надходить на спеціальне обладнання, яке ретранслює відео на монітори комп’ютерів. Це відбувається в режимі реального часу, по радіоканалу, завдяки точкам доступу, що встановлені на висотних об’єктах. Встановлення системи відеонагляду дає можливість протягом лічених хвилин реагувати на правопорушення, направляючи на місце пригоди патрульні наряди, що знаходяться поблизу. А у разі необхідності запис подій можна переглянути, оскільки відеоінформація архівується та зберігається на спеціальному сервері.
Міста, які активно користуються системами відеонагляду, дійсно підтверджують ефективність новітнього профілактичного засобу у боротьбі зі злочинністю. Також ці технології значною мірою допомагають у викритті скоєних злочинів.

Звичайно, встановлення загальноміської системи відеонагляду – задоволення не з дешевих. Але якщо у місті працюватимуть камери зовнішнього спостереження і люди про це знатимуть – це справді хороший профілактичний захід. Тоді дійсно можна сподіватись, що зменшиться кількість злочинів. Більше того це полегшує роботу не лише працівників МВС, а й лікарів, а також структур, які займаються проблемами молоді.

Зазвичай в Україні подібні системи фінансуються, встановлюються та обслуговуються міліцією спільно з органами місцевого самоуправління. Або як у Житомирській, Хмельницькій та Рівненській областях – в рамках загальнообласної програми «Безпечне місто». Також буває, що ініціативу в свої руки беруть приватні підприємства, як, наприклад, в Івано-Франківську. Місцева телекомункаційна компанія встановила кілька камер в спальних районах міста. За словами представників компанії для них цей проект є соціальним. Він не приноситиме прибутки компанії, а спрямований на виконання програми "Безпечне місто". Розпочинаючи роботу, бізнесмени перш за все керувались принципом безпеки мешканців Івано-Франківська. До того ж, на перспективу вони відразу запропонували правоохоронцям і владі використати мережеві потужності підприємства, які охоплюють майже все місто високошвидкісною широкополосною оптоволоконною мережею, до якої технічно не складно наростити систему відеоспостереження.

Про втілення проекту встановлення системи відеонагляду на вулицях Бучі нам обіцяли розповісти відразу, як стануть відомі всі подробиці. Тому вже у найближчих номерах ми обов’язково повернемося до цієї теми.

P.S. Поки відеоспостереження в українських містах, навіть мільйонниках, міліція вважає не дуже потужним, адже, наприклад, в Парижі на громадську безпеку працює 550 камер, у Лондоні - 360. А найбільш забезпеченим об’єктом з точки зору відеоспостереження в Україні сьогодні є Донецький стадіон, на якому встановлено 150 відеокамер, що дозволяють проглядати ситуацію на стадіоні щодо чи не кожного вболівальника.
Віктор Артемчук 
газета: "Бучанські новини" №19 від 20 травня 2011 року
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
avk

OFFline

  • avk (31)
  • Місцевий
  • 28 травня 2011 13:31
))) "Великий брат стежить за тобою." С

Ідея гарна тільки скільки це коштуватиме для нашої кишені?
До речі, БЕСТ уже планував встановити веб-камери в місті. Але наразі допоки їх не видно і не чутно)))

0