» » » Сміття на галявину - вивозять автомашинами

Сміття на галявину - вивозять автомашинами

Одні прибирають, інші смітять. Така свиняча психологія, даруйте за вульгарність, притаманна окремим нашим співвітчизникам. Моралі для них не існує. Очевидно, до забруднювачів довкілля давно настав час ввести у масштабах країни жорсткіші санкції – викинув кульок з побутовими відходами в невстановленому місці – штраф, вивіз автомашину сміття в лісопосадку – штраф у п’ятикратному розмірі. Їхні портрети доцільно вивішувати на Дошках нешани, щоб країна знала своїх «героїв».

Звісно, у лісах і лісосмугах не розставиш міліціонерів, які б постійно стежили за тим, хто везе сюди непотріб.

Який же вихід?

Має здійснювати активніший контроль громада. Приємно констатувати, що все більше ірпінчан щиро вболівають за чистоту в місті. Саме вони 5 травня повідомили керівництво міської ради: в районі водоканалу на зелену галявину скидають із автомашини сміття! Перший заступник міського голови Микола Головкевич відразу дав доручення начальнику виробничо-технічного бюро за станом благоустрою у місті Ірпінь Олександру Дроку: негайно виїжджайте за вказаною адресою.


– Забруднювача довкілля вдалося затримати на гарячому, – розповідає Олександр Андрійович. – Ми склали протокол про адміністративне правопорушення. Раптово звідкись з’явився так званий захисник порушника. Але коли він побачив, що справи серйозні (на місце події виїхали і працівники державтоінспекції, які також склали протокол), то накивав п’ятами.

Водій автомобіля ГАЗ Володимир Гаманюк виправдовувався: «Я не знав, що тут не можна викидати сміття; мене попросили. Визнаю свою помилку і зобов’язуюся прибрати територію». До речі, за таке правопорушення, скоєне фізичною особою, передбачено штраф у розмірі від 340 до 1700 гривень. А який штраф «світить» названому порушнику?

Як з’ясувалося, Володимир Гаманюк не місцевий, а з села Миропіль Дзержинського району Житомирської області. Тому, за словами Олександра Дрока, його проступок розглядатиме на місці адміністративна комісія – визначатиме вину, а отже розмір штрафної санкції. У наш місцевий бюджет від цього не надійде жодної копійки! Між іншим, гроші, які стягнула державтоінспекція, також надійдуть у державну казну. Чи прибере засмічувач територію – питання риторичне. У випадку його відмови (слово дав – слово забрав) доведеться вантажити сміття комунальникам.

До слова, останнім часом працівники названого бюро значно активізували свою діяльність. Так, за лютий-квітень ними складено вже 35 протоколів про адміністративні правопорушення. Що в рази більше, ніж при минулому керівництві. Тут налаштовані і далі давати рішучий «бій» всім тим, хто засмічує довкілля.
Василь Закревський 
газета: "Ірпінський вісник" №20 від 13 травня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.