» » » Обстеження житлово-побутових умов пільгових категорій населення тривають

Обстеження житлово-побутових умов пільгових категорій населення тривають

У минулому році ми святкували 65-ту річницю з Дня Перемоги радянських військ над фашистсько-німецькими загарбниками. 2010 рік на державному рівні було проголошено роком ветеранів. Цього року 26 квітня виповниться 25 років з того моменту, як сталася екологічна катастрофа через руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Багато чорнобильців-ліквідаторів зараз проживають у Бучі. Тож у заступника Бучанського міського голови з соціально-гуманітарних питань Лариси Матюшенко ми поцікавилися, які заходи наразі заплановані на підтримку пільгових категорій населення, зокрема ветеранів та чорнобильців-ліквідаторів.

«Відповідно розпорядження Бучанського міського голови Анатолія Федорука соціальними працівниками Територіального центру проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни та чорнобильців-ліквідаторів міста Бучі, - зазначила Лариса Анатоліївна. - У першу чергу це стосується тих, хто не в змозі забезпечити собі проведення ремонту чи навіть частково покращити умов проживання. Мова йде не про загальний ремонт всього помешкання, а облаштування та покращення стану приміщення, де безпосередньо проживає ветеран або ліквідатор аварії ЧАЕС».

Адже сьогодні дійсно дехто з ветеранів, чорнобильців-ліквідаторів, інвалідів та інших пільгових категорій населення проживають у дуже скрутних умовах. Тому з метою кращого вивчення та усунення житлово-побутових проблем, які їх турбують, до кінця квітня соціальними працівниками планується відвідати всі помешкання людей, що потребують особливої уваги.

Нині вже було обстежено близько 200 сімей. Виявлено понад 30 осіб, що потребують допомоги у покращенні стану житла, проведенні ремонтів. Проте варто звернути увагу, що така допомога призначена лише для особи пільгової категорії, а не для всієї родини чи його співмешканців.

«У минулому році більше приділяли уваги ветеранам Великої Вітчизняної війни. І деяким з них силами соціальних працівників Територіального центру були проведені певні ремонтні роботи, - повідомляє Лариса Матюшенко, заступник Бучанського міського голови. – Цього ж року більше уваги буде приділено постраждалим від аварії на ЧАЕС. Але, як і раніше, соцпрацівники міста не забувають збирати і накопичувати свіжу інформацію і про ветеранів війни й не тільки. Тож, по можливості, будуть намагатися допомагати всім. До того ж, долучилися до вирішення цього питання і медики, які під час проведення медичних оглядів на дому тяжких хворих, інвалідів, ветеранів, чорнобильців звертають увагу не лише на здоров’я і самопочуття громадян, а й на побутові негаразди, про виявлення яких передають інформацію в Управління праці, соціального захисту та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Бучанської міської ради.

За словами Лариси Матюшенко, відповідно до проведених обстежень буде складений перелік необхідних робіт та кошторис. Всі необхідні дані, списки осіб, що потребують покращення житлово-побутових умов, соціальні працівники направлять на розгляд відповідної комісії, яка визначить кому в якому обсязі і в який час це можна буде зробити. І з додаткових надходжень до місцевого бюджету – ремонтні роботи поступово реалізовуватимуться.
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №15 від 22 квітня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.