На старті – спортивні сім'ї Бучі

Як дорослій людині можна провести суботній ранок? Наприклад, довше поспати, зайнятися домашніми клопотами чи відправитися за покупками.

А можна зустріти вихідні весело та активно, влаштувавши для родини спортивно-розважальне свято – корисне для душі і для тіла. Це й зробили вісім бучанський родин, які зібралися у спортивній залі школи №4, щоб взяти участь у міському фестивалі: «Тато, мама і я – спортивна сімя».

Власне, цей захід проходить не вперше. Проте бажаючих поповнити його лави з кожним роком стає більше. Адже ніщо так не згуртовує рідних людей, як спільна мета і розуміння, що разом вони – сила.
Звертаючись до учасників і гостей, одна із організаторів свята, його ідейний натхненник Ніна Полякова (вчитель фізкультури ЗОШ №4) наголосила на тому, що сьогодні для Бучі формування у підростаючого покоління звички до здорового способу життя – один із головних пріоритетів діяльності, яким опікується місцева влада. Проте показати хлопцям і дівчатам, як потрібно жити, - батьки повинні на власному прикладі.

Тож, одягнені в спортивні костюми та підбадьорені здоровим духом конкуренції, тата й мами з дітьми чекали «старту». На кону – честь родини, її престиж, а також – імідж навчального закладу, який вона представляла. Мабуть, бути першим хотілося кожному, тому всі з перших хвилин «влилися» у змагальну атмосферу. Щоб урівняти сили, родини поділили на дві підгрупи: тих, де є одна та дві дитини відповідно.

Складався фестиваль із шістьох непростих естафет. Усі вони вимагали особливої спритності та винахідливості, а ще – неабиякого почуття гумору. Так, спортивні сім'ї міряли свої сили в одяганні спортивного ранця, гри в дартс, бігу на швидкість підкидаючи на ракетці тенісний м'ячик, а також – відчайдушно долали «тонель». І все це – легко та невимушено, ніби дорослі й самі на якусь мить стали дітьми.

У перервах між завданнями присутніх розважала творча молодь Бучі: колектив школи мистецтв «Фантазія» та вокалісти Анастасія Галака й Світлана Потаповська.
Оцінювало спортивні «викрутаси» журі. Так, серед запрошених на фестиваль були: завідувач відділом у справах сім'ї та молоді Ніна Калініна, директор Бучанської ЗОШ №4 Алла Літкевич, методист міського методичного кабінету Євген Кожем'яка, завідувач методичним відділом Центрального будинку культури Юлія Сиротенко, директор бучанської дитячо-юнацької спортивної школи Олег Гайдай.


У підсумку, в першій підгрупі (родини з двома дітьми) перше місце виборола сім'я Поліщуків (ЗОШ №4); друге місце – сім'я Іванченко (ЗОШ №3); третє місце посіла сім'я Пилипенко (ЗОШ №4).

У другій підгрупі (родини з однією дитиною) абсолютними переможцями стала сім'я Гулянських (ЗОШ №4). Варто зазначити, що ця родина – дійсно спортивна: тато грає за футбольну команду Бучі, син Андрій – за шкільну футбольну команду, а мама займається фітнесом.
На другому місці опинилася сім'я Худолій (ЗОШ №1) і на третьому – сім'я Смирнових (Бучанська Українська гімназія).
Незважаючи на градацію здобутків, розчарованих і засмучених на святі не було.


Переможців та призерів змагань нагороджено кубками, медалями та дипломами Бучанського міського голови.
А на родини Поліщуків та Гулянських незабаром чекає поїзда на обласний етап фестивалю «Тато, мама і я – спортивна сім'я», який відбудеться 23 квітня у Броварах. Там вони змагатимуться із 37-ма командами Київщини. Тож, побажаємо їм успіхів, незабутніх вражень і, звісно, - нових перемог!Мета: міцні родини, здорові – діти!
Наскільки цей фестиваль сьогодні потрібний і чи матиме продовження – ми, насамкінець, поцікавилися в організаторів та членів журі свята.


Ніна Полякова,
голова методичного об'єднання вчителів фізкультури Бучі:
- Щодо організації спортивних змагань, то було нелегко: всім відомо, що нова справа – трохи лякає. Але в результаті і батьки, і діти залишилися задоволеними від участі у фестивалі. Тож, хоча Буча – місто молоде, про такі свята стають для нас традиційними і від того – ще більш цікавішими.
Звичайно, свято б не відбулося без спонсорської допомоги, яку нам надали відділ у справах сім'ї та молоді Бучанської міської ради (за підтримки міського голови Анатолія Федорука) та голова батьківського комітету школи №4, президент ФК «Буча» Василь Олексюк. Вони придбали для учасників квіти, солодощі, соки, подарунки, кубки та медалі – за що їм велике спасибі!

Ніна Калініна,
завідувач відділом у справах сім'ї та молоді Бучанської міської ради:
- Це – напрочуд гарний фестиваль спортивних родин Бучі, який пропагує здоровий спосіб життя. Не останню роль у ньому відіграє ідея згуртованості. Зараз маємо багато проблем стосовно насильства у сім'ях, та переконана, що у родин, які брали участь у змаганнях, тиску стосовно один до одного не було і ніколи не буде.
Дуже добре, що таке дійство відбувається в нашому місті. Але вважаю, що його потрібно проводити на стадіоні, аби залучити до конкурсу більшу кількість учасників і глядачів. Наприклад, організувати фестиваль на День захисту дітей чи День міста. Та вже, як суто міський захід – зі своїми правилами і корективами.

Алла Літкевич,
директор Бучанської загальноосвітньої школи №4:
- Дякуємо Богу, що в нашій Бучі є традиція, бо без неї немає сім'ї. А наша велика сім'я – це наше місто, в якому проводиться багато цікавих свят. Це вже говорить про те, що ми – сильні та стійкі.
Мені, як директору, приємно, що такі спортивні заходи проводяться на базі нашої школи. Я особисто заохочую вчителів до цього. Проте весь педагогічний склад мріє, і нас в цьому підтримує влада міста, про ремонт у спортивній залі. Але це – досить значні кошти, тому справа так швидко, як того хотілося б, не вирішиться. Усе ж таки – сподіваємося на краще.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №14 від 15 квітня 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.