» » » Школярі випробували роль рятувальника

Школярі випробували роль рятувальника

Хоча б раз у житті кожної людини траплялася якась надзвичайна ситуація, коли потрібно було рятувати себе чи допомогти ближньому.

Як правило, у такі екстремальні моменти намагаєшся «витягнути» з пам’яті все, чого колись навчали в школі, що чув чи бачив. Добре, якщо ці знання були. А що робити, коли не знаєш найелементарніших правил надання першої невідкладної допомоги? Розраховувати на щасливий випадок – марна справа, тому рятувальники Київщини всерйоз взялися за просвітницьку справу серед молоді.

Так, 31 березня у Бучанській спеціалізованій школі-інтернат відбулася акція «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» Провели захід Головне управління МНС України в Київській області спільно з місцевим пожежно-рятувальним підрозділом.


Мабуть, крім професійної підготовки, наші пожежники ще й непогані психологи, бо зуміли з перших хвилин свого виступу зосередити на собі увагу дітей. Можна було чого завгодно чекати від подібних лекцій, крім того, що на монотонне читання інформації – це аж ніяк не походило. Жвава дискусія, яскраві приклади та практичні заняття настільки захопили учнів, що вони геть забули про час.

Під час бесіди піднімалися такі теми, як правила поведінки в лісі, правила поводження з газовими електроприладами, дії під час пожежі, літній відпочинок на воді та надання першої невідкладної допомоги.
Говорячи про пожежі, заступник начальника Центру пропаганди ГУ МНС України в Київській області Валерій Ненюк звернув увагу своїх юних підопічних на те, що вистрибувати з вікон для дитини – небезпечно, навіть якщо це другий поверх. Краще звати на допомогу чи набрати номер «101» для виклику команди рятувальників.
«Не забувайте про своїх менших братиків і сестричок, які під час пожежі часто ховаються під ліжка, у шафи, бо вважають, що там вони у безпеці. Їм також потрібна допомога», - наголосив Валерій Ненюк.


Чим далі, тим динамічніше розгорталися події. Школярам показали типи рятувальних костюмів і розповіли про їх призначення. Після цього для хлопців і дівчат влаштували справжні змагання: хто з них швидше одягне бойовий одяг. Що з того вийшло можна було судити по реакції решти присутніх, які навіть не думали стримувати сміху. Костюмчик явно не по розміру був пошитий. А все тому, що до справжнього рятувальника потрібно – рости.

Крім того, на добровольцях робили штучне дихання та рятували від задухи.
Не забули дорослі й про те, що не за горами літні канікули, а отже – підвищується рівень травматизму серед дітей, небезпечних ситуацій на воді.

Тому на цій темі зупинилися детальніше. Зокрема, дітям нагадали про заборону плавати там, де є водорості, або росте латаття, очерет. Ці рослини мають здатність, як змія, обвиватися навколо рук, ніг, тіла і міцно тримати у своїх смертельних обіймах, фактично паралізуючи рухи людини. Не можна купатися біля дамб, у болотистих місцевостях, бо така поведінка може призвести до трагедії. Наприклад, минулого літа у Фастівському районі, що на Київщині, 16-річний хлопець бавився з друзями на воді. Він перестрибував через бетонну дамбу з якої стирчали штирі, доки не напоровся на них. Хлопця простромило наскрізь. Медики не змогли надати допомогу, бо знадобилося втручання працівників МНС. На щастя, після вкрай тяжких травм підліток вижив, але того жаху, що з ним трапився – ніколи не забуде.


«Думайте про те, що ви робите і ніколи не забувайте про можливі наслідки», - звернувся до бучанців рятувальник. І зауважив, що головне – вірити у власний порятунок, звати на допомогу і все закінчиться добре.

На завершення Акції, були продемонстровані технічні засоби пожежного автомобіля, які використовуються під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій. Діти, під контролем вогнеборців, навіть спробували власноруч загасити уявне полум’я.
Тож головна мета заходу, а це навчання у підростаючого покоління навиків поводження у різних надзвичайних ситуаціях, була досягнута. Сподіваємось, у майбутньому вони зможуть дати і собі раду, і допомогти тим, хто опинився в біді.Валерій Ненюк,
заступник начальника Центру пропаганди ГУ МНС України в Київській області:
- Акція «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» відбувається щонайменше раз у квартал в кожному районі Київщини. Наша мета – навчити і виховати у дітей краще ставлення до власної безпеки, ознайомити із ситуаціями, що трапляються з іншими людьми і таким чином відсторонити їх від повторення чужих помилок.
Крім того, такі заходи мають і практичні результати. Зокрема, в цьому році стався випадок, коли підліток врятував життя своєму молодшому товаришу, який провалився під кригу. Хлопець не розгубився і повністю дотримався встановлених правил поведінки. Він не підбіг до постраждалого, не схопив за руку, а подав шарф і таким чином витягнув його з криги. Як з'ясувалося, про все це юнак дізнався з розповідей працівників МНС. Тому подібні заходи – потрібно проводити і чим частіше це робити – тим краще.

Валерій Маслак,
старший інспектор з нагляду у сфері пожежної безпеки Ірпінського міського управління ГУ МНС України у Київській області, майор служби цивільного захисту:
- У лютому цього року дана акція вже відбулася у школі селища Коцюбинське. Керівництво навчального закладу нас прекрасно прийняло і подякувало за проведення відкритого уроку для школярів.
Варто зазначити, що для дітей такі акції не тільки корисні, але й цікаві, бо поєднуються з грою. Адже можна багато чого сприймати на слух, але практика завжди більш дієва.
До речі, над усіма цими лекціями працюють фахівці, психологи, що дозволяє краще пояснити дитині інформацію. Це також має велике значення. Ми робимо все, щоб підростаюче покоління могло захистити себе від різних неприємностей, бо, як кажуть, знання зайвими не бувають.
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №13 від 8 квітня 2011 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.