» » » «Живе Шевченкове слово» серед бучанської молоді

«Живе Шевченкове слово» серед бучанської молоді

10 березня в бучанському Центральному будинку культури проходив загальноміський конкурс читців «Живе Шевченкове слово», присвячений 197-й річниці від Дня народження українського поета. У ньому взяли участь близько двох десятків учасників – учнів загальноосвітніх шкіл, Бучанської Української гімназії, Бучанської спеціалізованої школи-інтернату та НВК «Берізка».

Переможців визначало журі на чолі з начальником Бучанського відділу освіти Ларисою Федорук.
Завдання стояло одне – прочитати або виконати у музичному супроводі поезію Тараса Шевченка, але зробити це якомога переконливіше, розкрити характер образів, донести сутність написаного.

Таланти є. Про це з впевненістю можна було сказати спостерігаючи за виступами нашої молоді. Так, у когось були помітні незначні промахи, хтось «відіграв» бездоганно, але про успіх заходу промовисто свідчило бажання чути виступи все нових і нових читців.
Змагалися школярі у трьох вікових групах. А найпопулярнішим твором серед учасників стала балада «Лілея», її виконали того вечора декілька разів.
Члени журі оцінювали як рівень виконавської майстерності, дикцію, постановку голосу, так і сценічний образ хлопців і дівчат. У підсумку, переможцем у молодшій віковій групі стала учениця ЗОШ №2 Юлія Котвицька.

У середній віковій групі перемогу здобула учениця Бучанської Української гімназії Вікторія Ярмолаєва з твором «Така її доля». Дівчина підкорила журі і глядачів не тільки гарним драматичним читанням, але й ніжним голосом, бо акапельно проспівала уривок з твору:

***
…Не так серце любить, щоб з ким поділиться,
Не так воно хоче, як Бог нам дає.
Воно жити хоче, не хоче журиться,
А думка, мов ворог, жалю завдає.

***
Така її доля... О Боже мій милий!
За що ж ти караєш її, молоду?
За те, що так щиро вона полюбила
Козацькії очі?... Прости сироту!
***


Створений нею образ, манера виконання – був одним із найпереконливіших на цьому конкурсі.
Серед старшокласників кращою визнали ученицю ЗОШ №3 Марію Михайленко.
Усі три переможці були нагороджені дипломами, а решта школярів – отримали грамоти.
Говорячи про свої враження від конкурсу в цілому, голова журі Лариса Федорук відзначила високу майстерність читців, їх переконливість. «Конкурс дуже швидко відбувся, але ми всі перейнялися тим настроєм, який кожен учень хотів донести своєю літературною позицією, мініатюрою», - сказала вона. І побажала кожному натхнення, здоров'я, оптимізму. «Завжди будьте носіями живого українського слова», - зауважила начальник відділу освіти.

Як зазначили організатори, основна мета конкурсу читців поезії – це національно-патріотичне виховання, духовний розвиток підростаючого покоління. І дивлячись на талановитих учнів, те як вони сприймають постать Кобзаря, віриш: про наше історичне минуле нащадки не забудуть.


фото автора
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №10 від 18 березня 2011р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
Elessar

OFFline

  • Elessar (1)
  • Місцевий
  • 18 березня 2011 23:51
гг Юлий жжет!!!

0