» » » Частіше автомобілі викрадають у Бучі

Частіше автомобілі викрадають у Бучі

Чи можна запобігти викраденню автомобіля? Що потрібно робити автовласникам, аби не стати жертвою цього виду злочину? Про це і не тільки наша розмова з інспектором з розшуку ВДАІ Ірпінського регіону та м. Буча лейтенантом міліції Костянтином Головченком.

– Скільки автомобілів було викрадено на території регіону з початку року, вдалося їх знайти? – З початку цього року в Ірпінському регіоні було зафіксовано 5 повідомлень про незаконне заволодіння транспортними засобами. Завдяки вжитим заходам Державтоінспекція розшукала 4 автомобілі, один автомобіль знайшли в Києві.

– Які авто найбільш цікавлять злодіїв – вітчизняні чи закордонні?
– Як свідчить статистика, найбільш легкодоступними моделями для викрадачів є автомобілі вітчизняного виробника, ВАЗівські. Адже вони не так захищені, ніж престижні «іномарки». Але останнім часом спостерігається тенденція до викрадення більш дорогих автомобілів престижного класу. Це, зокрема, ТОYОТА, МITSUBISНІ, МАZDА. І це не дивно, адже викравши автомобіль такого класу, злодій має з цього великий зиск. Крадіжками займаються, як правило, громадяни з кримінальним минулим.

– Із яких місць найбільше викрадають автомобілі та в який час доби?
– В основному в регіоні автомобілі викрадають з гаражів, які не охороняються, та з-під будинків самих власників, як правило, з 21:00 до 6:00 години, причому крадії працюють без вихідних і святкових днів. Хочеться також звернути увагу, що з відкриттям нового торговельного центру «Модуль», що в Бучі, автокрадії почали викрадати автомобілі з місця парковки.

– Більше викрадають авто в Бучі чи в Ірпені?
– У Бучі. І як вже зазначалось, «завдяки» торговельному центру «Модуль». Бо парковка біля цього центру є однією з найбільших в регіоні, її використовує дуже велика кількість водіїв, особливо у вихідні та святкові дні, отож крадіям не важко зробити свою «чорну справу». Зловмисникам легше загубитися серед машин та залишитись непоміченими, поки водії годинами ходять, купуючи потрібні їм товари.

– Як слід діяти, коли викрали автомобіль? – Необхідно негайно набрати номер «102» і повідомити про те, що сталося, вказавши державний номер автомашини, марку, колір, номери агрегатів, особливі прикмети. Черговий відразу передасть цю інформацію для всіх міліцейських підрозділів, у тому числі і в Державтоінспекцію. Працівники міліції відразу виїжджають на місце пригоди та з’ясовують обставини угону, можливі шляхи викраденого авто. Чимало авто правоохоронці повернули власникам, розшукавши їх по «гарячих слідах». Тому дуже важливо відразу зателефонувати у міліцію, ніж самому почати розшук. Прогаяний час працює проти вас!

– Що порадите, щоб запобігти викраденню автомобілів?
– Викраденню автомобіля в більшості випадків легше запобігти, якщо дотримуватись деяких порад. Виходячи навіть на короткий час з автомобіля, виймайте ключі із замка запалення, перевіряйте, чи надійно зачинені дверцята та вікна. Закривайте автомобіль навіть у тому випадку, якщо відлучаєтесь на 1-2 хвилини. Не забудьте також виключити передачу та поставити авто на ручне гальмо. Якщо необхідно залишити автомобіль на ніч, виберіть добре освітлене місце. Не паркуйте авто у безлюдних місцях. Надійніше тримати його на охоронних стоянках. Зважте: у нашому регіоні не було жодного випадку крадіжок автотранспорту з платних стоянок. Не залишайте у салоні автомобіля відкрутки, плоскогубці та інші предмети, які можуть допомогти запустити двигун без ключа запалювання. Не залишайте автомобіль на ніч на стоянці з повним баком пального, адже зранку можете виявити його відсутність.
Взимку ставте авто на колодки. Не довіряйте нікому з сторонніх осіб ключі від машини. Не залишайте у салоні авто свої документи чи гроші. Нерідко саме вони провокують злочинців до вчинення крадіжки. Крадії інтуїтивно відчувають наявність грошей. Пам’ятайте: простіше запобігти виникненню проблем, ніж потім «хапатися за голову».
Яна Жовтоног, інспектор з профілактичної роботи ВДАІ з обслуговування Ірпінського регіону та м. Буча 
газета: «Ірпінський вісник» №12 від 18 березня 2011р.
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.