» » » Дозвілля підлітків залишається на контролі служб

Дозвілля підлітків залишається на контролі служб

28 лютого відбулося друге засідання нещодавно створеної комісії з питань координаційної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. До її складу увійшли представники медицини, служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї та молоді, відділу освіти, Центру соціальних служб, правоохоронних органів.

На порядку денному було 7 запитань, які розглядалися під керівництвом заступника голови комісії – Ніни Калініної.
Темою першої половини зустрічі стала поведінка дітей і підлітків у розважальних закладах та на вулицях Бучі. Нині це питання стоїть дуже гостро, бо набирає загрозливих масштабів: морально знищується ціле покоління українців, за якими майбутнє. Саме їм – повноцінно жити, працювати, народжувати дітей.

Усім відомо, що спрагла до пригод молодь часто йде на необдумані кроки і, як наслідок, потрапляє у халепу. Звідси й низка проблем – наркоманія, бродяжництво, крадіжки, вандалізм. Спокуси – скрізь і встояти перед ними не кожному під силу. Звичайно, стосується це далеко не всіх юних бучанців, але заплющувати очі на всі негативні тенденції було б безвідповідально.
Додає вогню у полум’я і «наживницька» поведінка багатьох бізнесменів, які продають дітям цигарки, алкоголь, продукцію сексуального характеру (ті ж самі диски з порнофільмами), нав’язуючи і пропагуючи таким чином аморальний спосіб життя, як норму.
Тож, з метою усунення порушень законодавства було вирішено посилити контроль за недпущенням обігу продукції порнографічного характеру.

Разом з тим піднімалося й інше питання – рекомендувати обмеження часу перебування неповнолітніх у розважальних закладах. Сьогодні це також значна проблема, яка потребує вирішення.
Так, було прийнято рішення рекомендувати обмежити перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків у нічний час у закладах дозвілля, комп’ютерних клубах, кафе, барах тощо. З 1 вересня по 30 травня там не можна буде знаходитися без дорослих після 21.00 години, а з 1 червня по 30 серпня – після 22.00. Відповідно, власникам зазначених закладів рекомендують не приймати неповнолітніх клієнтів і надавати їм послуги пізніше встановленого часу.


Дещо складніша ситуація із перебуванням дітей у нічний час на вулиці. Відомі випадки, коли в містах, де була запроваджена так званна «комендантська година» (наприклад, у Вінниці) батьки подають позов до суду, що влада порушує права їхніх дітей і перешкоджає вільному пересуванню. Хоча такий експеримент якраз і був запроваджений з метою уберегти підлітків від небезпеки вулиці. Тож, як чинити в таких випадках – залишається на совісті у дорослих.

За словами старшого дільничного інспектора Бучанського відділу міліції Андрія Машталяра, правоохоронці затримують у нічний час тільки тих підлітків, які вже скоїли правопорушення. Але без появи й пояснення батьків – їх з відділу міліції не відпускають. Але часто проблемою є те, що не всі батьки ставляться до питання безпеки підлітка з розумінням: дозволяють дитині, в якої складний вік, допізна гуляти. Крім того, нерідко невілюють потребу зробити банальне зауваження щодо поведінки, а потім скаржаться, що дитина зовсім вийшла з-під контролю. Ось такий парадокс.


Далі перейшли до «проблемних» родин. Досі залишається актуальним питання щодо вчинення насильства в сім’ях. Сьогодні в Бучі перебувають на обліку 27 складних родин і 2 сім’ї – тримають на постійному контролі. У Київській області таких родин понад 6 тисяч.
Найбільше пригнічує те, що у більшості випадків конфлікт назріває між дітьми та батьками. Дорослі не знають кращого способу виховати дитину, як застосувати кулаки. У свою чергу сини й дочки, які втратили залишки моральної гідності, дозволяють собі піднімати руку на батьків (до речі, таких ситуацій більше). Передумовою сімейних сварок було вживання алкоголю.
Примусового лікування від зловживання спиртним уже немає, тільки за згодою. Проте пияку можна поставити на облік до лікаря-нарколога.

На жаль, у Бучі ще не працюють корекційні програми, що дозволяють вести роботу з людьми, які вчинили насильство, а в цьому є потреба. Маємо спеціаліста, але залишається не вирішеними питання з приміщенням, фінансуванням, матеріальною базою.
Як було зазначено, в Києві працюють центри, куди направляють жертв насильства. Проте за 3 роки такої потреби в Бучі ще жодного разу не виникало.
Є і неблагополучні сім’ї. Наприклад, комісією було вирішено взяти під соціальний супровід сім’ю однієї жительки Бучі. Про це розповіла директор Центру соціальних служб Олена Ренчка.

Після того, як наприкінці 2010 року жінка народила хлопчика, вона самовільно залишила пологове відділення. Горе-матір довелося розшукувати за допомогою правоохоронних органів. Після пологів певний час жінка проживала у своєї матері в сусідньому селищі. Тоді ця родина була взята під соціальний супровід ірпінських служб. Але у зв’язку з тим, що молодиця з дитиною переїхали до Бучі (у невеличкий будинок, що залишився у спадок), то ними займаються вже представники бучанських установ.
У матері немає документів, вона ніде не зареєстрована, відповідно маленька дитина також. Ситуацію загострює аморальний спосіб життя жінки. Надходила інформація, що вона залишала немовля на сусідів, а сама йшла розважатися. Допомога на дитину не оформлена, утримувати її немає за що. Хлопчик потребує регулярного харчування, догляду і лікування – до піврічного віку потрібно провести операцію. Наразі бучанські служби допомагають бабусі дитини оформити потрібні документи й державну допомогу.

Дуже хочеться сподіватися, що в житті цієї дитинки все складеться добре, адже доля таких малюків не залишається осторонь уваги. Спільними зусиллями служби проводяться заходи по попередженню негативних проявів як у дитячому середовищі, так і по відношенню до самих дітей. На сьогодні ними здійснюються чергові заходи, які покликані захистити і зберегти дитинство. Адже здорове психічно і фізично молоде покоління – це не тільки моральний імператив, а й потенційна передумова стійкого економічного та соціального розвитку міста, країни.
Людмила Гладська 
газета: «Бучанські новини» №8 від 4 березня 2011 р.
  0
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
partizantv

OFFline

  • partizantv (24)
  • Місцевий
  • 4 березня 2011 22:40
"Наразі бучанські служби допомагають бабусі дитини оформити потрібні документи й державну допомогу."
Да нифига они не делают...
Вчера еле выпросил штампик поставить сыну в медкнижке.. не дай бог им под скальпель или надзор попасть.
А как они детям 86-е формы делают или дозволы на права или мама привела ребенка больного, маму отправляют к гиникологу... Они сами сплошное социальное насилие! Благо, что в Буче более менее евроремонты не так все брутально, как в Ирпене

0