» » » Рятівники: «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

Рятівники: «Запобігти. Врятувати. Допомогти»

11 лютого у ЗОШ №18 м. Ірпеня, що знаходиться у с.м.т. Коцюбинському, для школярів рятувальники коцюбинської професійної пожежної частини №40 провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

У актовому залі школи, де зібралися учні 7-8-х класів, Валерій Ненюк, заступник центру пропаганди ГУ МНС України у Київській області, розповідав про правила поведінки у різних екстремальних ситуаціях: під час пожежі, на воді, поводження з газом, під час відпочинку на природі та ін. Діти із задоволенням відповідали на запитання рятівників та розповідали про правила поведінки під час надзвичайних ситуацій, які вони вже знають.

Співробітники МНС провели інструктаж, аби уникнути нещасних випадків та травматизму у зимовий та весняний період. Особливо дітям сподобався бойовий одяг рятувальників, який кожен бажаючий міг приміряти на себе. А на подвір’ї школи учням продемонстрували пожежний автомобіль та його пожежно-технічне обладнання, яке використовуються під час гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій. Таким чином діти ближче познайомилися з мужньою професією вогнеборців та отримали корисні знання, поради від працівників МНС, які, можливо, у майбутньому їм знадобляться.

Детальніше розповісти про проведення таких акцій та ППЧ №40, її працівників ми попросили Валерія Маслака, старшого інспектора з нагляду пожежної безпеки Ірпінського міського управління ГУ МНС України у Київській області, майора служби цивільного захисту.

– Валерію Володимировичу, яку мету передбачають акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» та як часто вони проводяться у школах Ірпінського регіону?
– Акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» проводить ГУ МНС України в Київській області, яким на чолі з начальником центру пропаганди Вікторією Рубан розроблений план проходження таких акцій у Київській області. Тож, згідно плану акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» відбулась на території с.м.т. Коцюбинського.
Мета акції – навчити діток правильно поводитися з основними засобами пожежогасіння, не допускати помилок під час виникнення надзвичайних ситуацій, надати дітям додаткові знання відносно того, як діяти в зимню погоду на льоду, як поводити себе вдома, щоб не допустити витоку газу у квартирах, як поводитися під час виникненнях пожежі. Дітям надається як теоретична, так і практична інформація.
В основному такі акції проходять два- три рази на рік. Але екскурсії до пожежних частин здійснюються частіше, під час яких так само показуємо пожежний автомобіль, подаємо воду, робимо бойове розгортання тощо.

– Під час акції учням школи продемонстрували одяг рятувальників та пожежний автомобіль. Розкажіть, будь ласка, детальніше.
– Так, на акції показували бойове спорядження та бойовий одяг рятувальників. Для показу використовувались бойовий одяг пожежного, костюм Л-1 та тепловідбивний костюм, який застосовується під час гасіння пожеж при дуже високій температурі. Бойовий одяг є у кожного пожежного, начальника варти та начальника пожежної частини. Костюми знаходяться у бойовому розрахунку у пожежному автомобілі.
Також було здійснено показ пожежного автомобіля, відкривалися всі відсіки, де знаходиться пожежно-технічне обладнання. Дітям показували і розказували про призначення та використання пожежної драбини, рукавів, стволів, апаратів АСП-2 тощо. Бажаючі мали змогу посиділи у пожежному автомобілі. Від пожежної автоцистерни подавали воду – і всім це дуже сподобалось. Діти отримали не тільки знання, а й задоволення від того, що роблять працівники МНС. А нам також дуже цікав та радісно робити щось хороше і корисне для дітей.– Який особовий та технічний склад коцюбинської пожежної частини №40?
– Частина укомплектована добрими, хорошими людьми, професіоналами, які виїжджають на пожежі та інші виклики. За своїх колег, рятівників, мені не соромно, адже вони роблять свою роботу на відмінно. Особовий склад ППЧ №40 укомплектований на 100%, нараховує 18 чоловік: начальник пожежної частини, 4 начальники варти, 5 водіїв і 8 пожежних. Є два пожежних автомобілі (1978 та 1970 років випуску). Один автомобіль знаходиться у бойовому розрахунку, інший – у резерві. Техніка стара, але у справному стані. У приміщенні частини підтримується порядок.

– Як часто виїжджаєте на виклики?
– У Коцюбинському – промислова зона. Тому якщо щось горить – то дуже серйозно. У цьому році виїздів на пожежу ще не було. Але щодня проводяться заняття, пожежний автомобіль виїжджає на фасад, там особовий склад робить бойове розгортання, начальником варти з особовим складом проводяться заняття, які теж отримують завдання, також розробляються план-конспекти.

– Що порадите тим, хто хоче стати рятувальником?
– Професія рятувальника не легка, треба бути поворотким, грамотно приймати рішення у екстрених ситуаціях, бути професіоналом.
На сьогоднішній день Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій в Київській області проводить набір на службу в аварійно-рятувальні підрозділи Ірпінського міського управління (м. Ірпінь, м. Буча), на посади водіїв та пожежних. Тому дуже хотілося б, щоб люди, які пройшли службу в збройних силах, не притягалися до кримінальної відповідальності, мають стаж роботи водієм, телефонували за номером (04497) 95-140 або 101 і влаштовувались на роботу у пожежну частину.Користуючись нагодою хочу ще раз звернутись до громадян Ірпінського регіону, щоб вони дотримувалися встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, не залишали вдома маленьких дітей без нагляду, вчасно перевіряли електрогосподарство, не користувалися несертифікованими електрообігрівальними приладами, щоб проводили чистку сажі у димарях та ремонтували печі, якщо вони є… Адже в основному пожежі виникають у приватних будинках, яких в Ірпінському регіоні дуже багато, і основна причина пожеж – необережно поводження громадян з вогнем. Тож, будьте обачливими! Дотримання правил пожежної безпеки не зашкодить, а тільки допоможе у разі виникнення якоїсь надзвичайної ситуації чи пожежі.
Підготувала Вікторія Кончаківська


На фото: Микола Сенич – начальник пожежної частини, Олександр Барановський – начальник варти,
Олег Слобожан та Михайло Іваненко – пожежні, Анатолій Барановський – водій.


(фото автора)
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №6 від 18 жовтня 2011р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.