» » » Лічильники тепла - це вигідно!

Лічильники тепла - це вигідно!

Я поцікавився, чому жителі багатоквартирних будинків, що обладнані теплолічильниками, сплачують за спожите тепло не за їх показами, а за 1 м2 опалювальної площі? Представники міської влади повідомили, що лічильники не пройшли метрологічну перевірку, тому ними не можна користуватися. А чому вчасно цього не зробили? Тому, що визначали, хто це має робити – теплопостачальники чи КЖЕП «Ірпінь».

Врешті-решт з’ясували, що цим займається останній, як балансоутримувач. До речі, у Бучі не тільки працюють теплолічильники, а ними щорічно обладнують ще декілька будинків. На сьогодні справи зрушились на краще – по лічильниках сплачують жителі будинків по Жовтневій, 9 та Ленінградській, 8-а. Найближчим часом до них приєднаються жителі будинків по вулицях Центральна, 55, Гагаріна, 15, Грибоєдова, 13, III-Інтернаціоналу, 107 та 109, а також Грибоєдова, 15.

Загубилася документація на лічильник по будинку Грибоєдова, 26. Незрозуміло, чому не по лічильнику сплачують за послуги мешканці будинку Щорса, 16, у яких автономна міні-котельня?

Зазначу, що в Ірпені застосовується два види тарифів на тепло – сезонний («Києво-Святошинська тепломережа») та двоставковий («Теплоенергопостач і «Теплокомунсервіс»).

До речі, підвищення тарифу з 8,1 грн/м2 до 8,91 грн/м2 «Києво-Святошинською тепломережею» проводиться не з 1 січня, як було зазначено у рахунках, а з 1 лютого.

Кожен вид тарифу передбачає свій порядок розрахунків за лічильниками тепла. При сезонному – оплата протягом опалювального періоду лише за спожите тепло. У міжопалювальний період оплата не проводиться. При двоставковому – абонплата протягом року та окремо плата по лічильнику за спожите тепло в опалювальний період. У між опалювальний період сплачується лише абонплата. Треба вже визначитися, чи будуть вкладатися кошти у «реанімацію» гнилих тепломереж і старих котелень, що надають дорогі та неякісні послуги. Чи візьмемо курс на автономне (міні-котельні) та індивідуальне опалення багатоквартирних будинків. Цим шляхом пішло чимало міст, і вони позбулися проблем, притаманних Ірпеню.

Влада також має забезпечити прозорість розрахунків тарифів та процедури оплати і перерахунків за неякісне теплопостачання.
Віталій Савенко, голова Ірпінської громадської організації «Самозахист» 
газета: «Ірпінський вісник» №7 від 11 лютого 2011 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.