» » » Анатолій Федорук: «На Новий рік – мрії здійснюються»

Анатолій Федорук: «На Новий рік – мрії здійснюються»

Новорічна ніч, без сумніву, чарівна і світла пора. Ми потайки загадуємо бажання і віримо, що воно неодмінно здійсниться. У кожного з нас є свої традиції і бачення свята. А як його відзначає Бучанський міський голова Анатолій Федорук? Про це та про перспективи Бучі в 2011 році Анатолій Петрович розповів у своєму інтерв’ю.


- Анатолію Петровичу, уявіть собі, що ви – Дід Мороз. Який би подарунок зробили для Бучі?
- На жаль, я не Дід Мороз, але хоча б, принаймні за його дорученням, буду намагатися зробити новорічний святковий настрій бучанцям. Такий настрій формується у кожного індивідуально: в когось через задоволення від прожитого, в когось від якихось здобутків чи певних дріб’язкових речей, які робилися, а в когось – було щось більш грандіозне. В цілому дуже б хотілося, щоб у кожного був гарний новорічний настрій: в кожної родини, людини, жителя нашої територіальної громади. І не лише! Коли спілкуєшся із знайомими і запитуєш у них, чи відчувається наближення Нового року, котрий рік поспіль кожен другий відповідає, що немає відчуття свята. Чому? Можливо, через погодні умови (як правило, на Новий рік немає снігу) – не зимно, незадоволення власними фінансовими справами – для кожного є своя причина. Взагалі, дивні ми, українці. Кажу так з позиції, що ми вимогливі до себе, до оточуючих і ставимо занадто високу планку, яку намагаємося перестрибнути. Якщо це не вдається – відчуваємо розчарування. Так не повинно бути. От, наприклад, проводилося всесвітнє опитування з метою визначити найщасливіших людей на планеті. Виявляється, що в Папуа-Новій Гвінеї, Монголії – живуть найщасливіші громадяни. То, можливо, сенс життя потрібно шукати в чомусь іншому, а не в тому вирі подій, у якому ми копирсаємось, хочемо відшукати там те, чого і немає?! Тому я маю новорічне побажання: нехай кожен помічає навколо себе радісні миттєвості, мажорні нотки і отримує з того задоволення, радість від життя. Саме це, за дорученням Діда Мороза, я і хотів би здійснити для всіх бучанців у першу чергу!

- А все ж таки, що нового бучанцям слід очікувати у Новому році?
- 2011 рік, попри всі прогнози, які сьогодні робляться, буде складним із фінансової точки зору. Але можу запевнити, що для нашої територіальної громади рік стане успішним, тому що маємо величезний об’єм напрацювань, зроблених у попередні роки. Зокрема, буде будуватися міський парк ім. Михайла Булгакова, спортивний комплекс, дитячий садочок, інженерні мережі та інші соціально важливі об’єкти.

- Кажуть, що Новий рік – сімейне свято. Чи і ви так вважаєте? Чи вистачає вам часу для відзначення Нового року у родинному колі?
- Так. Уже традиційно новорічні свята відзначаємо разом із сім’єю вдома. У сім’ї – мається на увазі у вузькому (дружина, донька, близькі люди), так і більш широкому значенні. Адже вже традиційно у новорічну ніч міський голова має вийти на Київську площу і привітати бучанців та гостей міста зі святом. Чи це свято, чи робота? Скажу, що був єдиний концерт (на святкуванні Дня Незалежності в Бучі), який я мав можливість подивитися від початку – до кінця. Зазвичай, ні виступів артистів, ні ведучих – не доводилося бачити. Я знаю, як відбувся захід – День міста, святкування Нового року тощо – лише з переказів, фото, що були зроблені. Проте в курсі справ, що робиться за кулісами, у перервах між виступами артистів, технічні моменти.
Так, в якійсь мірі це робота, але робота, безперечно, приємна.

- А чим порадуєте у новорічну ніч бучанців? Хто до нас завітає у гості?
- Нехай це буде для всіх сюрпризом… Опитування: кого б із виконавців хотіли б побачити бучанці – ще остаточно не завершили. До того ж, і самі артисти зараз не готові відповісти: де вони будуть задіяні на свято, наскільки будуть завантажені.

- Прем’єр-міністр Микола Азаров, коли під час своєї прес-конференції говорив про плани на наступний 2011 рік, підняв тему і Євро-2012. Зокрема, було сказано, що в 2011 році в Україні повинні завершитися всі об’єкти будівництва, приурочені до цієї дати. З цього приводу, які проекти будуть реалізовуватися у Бучі?
- Якщо продовжити ту інформацію, яку давав Прем’єр-міністр, то можу сказати наступне. Силами Бучанської міської та Київської обласної ради – буде докорінно змінена транспортна інфраструктура. Це стосується і під’їздів траси Київ-Ковель до нашого міста. Даний проект вже завершений, пройшов експертизи. Приємно, що в наступному році (маємо підтвердження) до економічного плану включено зарежимлення, реконструкція вокзалу та станції «Буча»: з платформами, підходами, під’їздами. Перші кроки щодо цього вже зроблені. Також у 2011 році будемо продовжувати співпрацю з футбольним клубом «Оболонь».
Передбачається спорудження готельних комплексів, критих спортивних зал. Усе це буде реалізовуватися в новому році.

- Чи можете підтвердити, що в Бучі буде база однієї із команд Євро-2012?
- Хоча наші добрі колеги з інших міст прагнуть цю ініціативу перехопити на себе: також будують спортивні зали, футбольні поля, готельні комплекси, є відповідна постанова Кабінету Міністрів і її ніхто не скасовував. Оргкомітет, виходячи із рішення уряду, керується нею. І впевнений, що одна із команд обов’язково буде знаходитися у Бучі. На жаль, зараз у нас готельна інфраструктура трошки відстає. Відстає різнопланово. І тут навіть є сумнів, чи вдасться нам за рік-півтора у повній мірі реалізувати задумане. Щодо інших об’єктів, то вони будуть збудовані та реконструйовані. Тож, ми гідно попрацюємо й підготуємося до Євро-2012.

- Чи можливо буде залучити до цієї справи підприємців, які працюють у даній сфері?
- Адміністративно «підігнати» й вплинути на підприємців, мабуть, не вийде. Зараз для них створюються певні преференції щодо вкладання коштів в таку інфраструктуру, як готельний бізнес. Мова йде про звільнення від оподаткування тих коштів, які вкладаються в цю інфраструктуру. Це і буде стимулом розвивати готельний бізнес.

- Чому, на вашу думку, наші бізнесмени так мало вкладають грошей у будівництво розважальних закладів?
- Близькість до Києва має як свої плюси для Бучі, так, одночасно, і мінуси. Люди, у яких є фінансовий ресурс, вважають за доцільніше вкладати кошти в об’єкти Києва, бо там швидше відбувається процес їх повернення. Наведу приклад: коли ми приїхали з делегацією на святкування Дня міста Тячева, що на Закарпатті, то скористалися тамтешньою автомийкою. Така послуга коштувала 25 грн, а в нас – близько 80 грн. Чи там автомобіль не такий, чи вода не така? Чи люди? Справа в тому, що велике бажання бізнесу отримати все і зараз – якраз і породжує високі ціни та нерозвинену інфраструктуру. І ключову роль в цьому, як вже було сказано, відіграє близькість до столиці: розвивають мегаполіс, а не свій населений пункт.
Ще один приклад. Дев'ять років тому ми зареєстрували футбольний клуб «Буча». Думали, що в перший рік, тоді ще Бучанська селищна рада, підтримає проект, а далі з’являться спонсори, інвестори і будуть допомагати. Адже в інших населених пунктах клуби живуть за рахунок інвестицій, а влада стоїть осторонь. На жаль, цього так і не сталося.

- А який би ви хотіли отримати подарунок для себе?
- Усі ми - люди, і так склалося, що наприкінці цього року я незаслужено, необгрунтовано образив близьку мені людину. За що щиро каюсь і прошу зараз пробачення. Дуже сподіваюся, що Новий рік дасть змогу всім забути негаразди і непорозуміння та по-новому будувати стосунки, які і грунтуватимуться на повазі, добрі, толерантності. Це і буде мені найкращим подарунком.

- Чи берете участь у такій відповідальній справі, як прикрашення новорічної ялинки? Яку страву найбільше любите коштувати за святковим столом?
- Уже традиційно з родиною встановлюємо штучну ялинку. Це мені гарантує, що дружина, після закінчення новорічних свят, не буде весь час повторювати: «Винеси ялинку!» Вона не осипається і може простояти хоч до квітня місяця (звісно, це жарт). А прикрашаємо деревце усією сім’єю, головний диригент процесу – звичайно ж, донька.
А зі страв, мабуть, надаю перевагу українському холодцю.

- Як найбільш екстремальніше святкували Новий рік?
- Це було в дитинстві (у третьому класі). Я разом із другом вирішив поїхати до районного центру (61 км від дому) – придбати хлопушок. І швидше за все, що ми сіли на останній автобус. А назад, як кажуть, добиралися «на перекладних». Якась жіночка також пізно поверталася додому – і забрала нас із собою, щоб не позамерзали. Прихистила, нагодувала й залишила переночувати. А батьки в цей час замість того, щоб святкувати Новий рік, шукали нас по всьому селу. Мабуть, для них тоді й було найбільшим подарунком, що ми знайшлися. Одне можна сказати напевно – ця ніч запам’яталася їм назавжди.

- А чи є якась новорічна традиція, яку ви підтримуєте ще з дитинства і до сьогодні?
- Святкування Нового року в дитинстві і зараз – то дві великі різниці. Колись було цікавим не стільки саме свято, як те, що наступного дня можна поколядувати, отримати якісь подарунки і, навіть, трішечки побешкетувати. Особливо цікавими були щедрівки, бо переодягалися у різні костюми, веселилися.
А в дорослому віці свято проходить більш традиційно: слухаємо виступ Президента і під бій курантів загадуємо бажання. Як правило, воно збувається, бо Новорічна ніч – дійсно чарівна пора, принаймні настільки, наскільки ми самі для себе її зробимо.
Обов’язково підемо до друзів, а потім – на святкове дійство, що відбуватиметься на центральній площі міста. Тож, користуючись нагодою, запрошую всіх бучанців, жителів регіону завітати на святкування Нового року в Бучі й відзначити його прихід разом!
газета: "Бучанські новини" №51-52 від 31 грудня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.