» » » Ірпінська міська поліклініка: Гарячі будні перед здачею

Ірпінська міська поліклініка: Гарячі будні перед здачею

Стаття «Ірпінська міська поліклініка: відкрили, щоб… закрити» викликала неоднозначну реакцію. Пролунала критика насамперед від високопосадовців. Мовляв, інформація про те, що новий медичний заклад дав тріщину і є небезпечним для пацієнтів, не відповідає дійсності.
Та й окремі інші факти, м’яко кажучи, «шиті білими нитками».

Щоб розставити крапки над «і», ми знову побували на об’єкті року. Цього разу нашим авторитетним екскурсоводом був виконуючий обов’язки начальника відділу охорони здоров’я Микола Юліанович Чапля. Обходимо, піднімаючись поверхами, кабінети величезного медичного комплексу.

Він справляє приємне враження: є тепло, вода, електроосвітлення. От тільки «картину» псують будівельні «огріхи». Про це констатувала і комісія у складі головного лікаря міської поліклініки С. Росстальної, генпідрядника, заступника директора ТОВ «Люксбудпроект» О.
Голуба та інших. Нею виявлено «повний мішок» недоробок: багато кабінетів треба облаштувати керамічною плиткою, пофарбувати стіни, стелю, встановити двері, рукомийники, світильники замінити на закриті (згідно з
санітарними нормами) тощо.

Нарешті чи не найголовніше. Читаємо в акті комісії (складений 3 грудня 2010 року): «На 3-му та 4-му поверхах було встановлено тріщину, яка проходить по стіні та підлозі». Чи справді це становить серйозну небезпеку?

Директор ТОВ «Люксбудпроект» Микола Іванович Пономаренко з цього приводу повідомив: «Це тріщиною назвати не можна. Зверніть увагу: вона утворилася не в бетоні, а між гіпсокартоном та штукатуркою! Отож підстав для занепокоєння немає жодних!
Нині наше першочергове завдання – здійснити реконструкцію системи вентиляції. На це з міської казни виділено 135 тисяч гривень. А щоб ліквідувати численні недоліки, вивести поліклініку на робочий режим, треба ще близько 300 тисяч гривень
».

Правда, у день проведення журналістського рейду (14 грудня) на цьому об’єкті панувала… тиша. Чому не вийшли будівельники на роботу? Як нам пояснило керівництво ТОВ «Люксбудпроект», поки що немає відповідальних за прийняття в експлуатацію сантехніки, вентиляції тощо.

Вдалося з’ясувати, що реконструкцію вентиляції вищеназване товариство остаточно планує завершити у січні.

Через будівельників, які поки що не спромоглися навести лад хоча б на одному з поверхів, не можуть долучитися до прибирання кабінетів, миття вікон медичні працівники.
– Я «зв’язаний по руках», бо не маю відповідних повноважень активно діяти, – говорить виконуючий обов’язки начальника відділу охорони здоров’я Микола Чапля. – Не тому, що не хочу. Справа в іншому. Друга сесія шостого скликання прийняла новозбудовану центральну поліклініку, що по вулиці Садова, 38 на баланс територіальної громади міста Ірпінь. А для нас дуже важливо, щоб цей об’єкт нарешті передали на баланс відділу охорони здоров’я.

І владу, і громаду цікавить питання, чи не «згорять» у зв’язку з закінченням року десятки мільйонів гривень, виділені на закупівлю медичного обладнання? Але журналістів «Ірпінського вісника» з цього приводу заспокоїв Володимир Хомік, юрисконсульт відділу технічного забезпечення та соціального розвитку відділу охорони здоров’я.

«Ще минулого місяця ми розпочали процедуру «відкриті торги», – повідомив Володимир Сергійович. – Але
тоді була допущена невелика помилка – її виявив Комітет конкурсних торгів. Торги відмінили і термінового пішли на процедуру одного учасника закупівлі обладнання. Наприкінці минулого тижня ми отримали погодження Міністерства економіки на використання 25 мільйонів гривень для закупівлі медичного обладнання. Ми миємо право укладати договір на закупівлю обладнання не раніше, ніж через 14 днів після погодження з вищеназваним міністерством. Такі правила.

Але я сподіваюся, що цільові кошти не пропадуть, використаємо їх за призначенням. Остаточно про це можу сказати тільки після 20 грудня». Запитуємо Володимира Хоміка про те, чи зберігається медичне обладнання під брезентами, як про це було написано у статті «Ірпінська міська поліклініка: відкрили, щоб…. закрити»?

Володимир Сергійович категорично заперечив: «Такого взагалі не може бути! Хто б нам доставив обладнання без попередньої проплати?!».

Коментар
Миколи ГОЛОВКЕВИЧА,
заступника Ірпінського міського голови:
– Медична програма, яка була затверджена раніше, передбачала оздоблення окремих кабінетів. Якщо цього не зроблено, треба шукати гроші на їх облицювання.

Миколі Юліановичу Чаплі та Миколі Івановичу Пономаренку дали доручення: «Ставте людину, яка буде приймати кожен кабінет. Встановлюйте у ньому вмивальники, змішувачі, труби, підфарбовуйте стіни, і після цього підписуйте акт. З цим неможна зволікати!».

Ми підписали авізо. На сьогодні поліклініка є власністю Ірпінської територіальної громади. Готується рішення про її передачу на баланс відділу охорони здоров’я на наступну сесію, яка має відбутися через тиждень. Відділ охорони здоров’я – це орган виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Отож нехай його керівництво значно активніше підключається до реалізації поставлених завдань, бере поліклініку на своє обслуговування.
Василь Закревський 
газета: "Ірпінський вісник" №51 від 17 грудня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.