Буденна добродійсність

Потреба допомагати незахищеним категоріям громадян, на жаль, поки що не зменшується. Більше того, для деяких людей навіть незначна підтримка – це вже крок до виживання. Сьогодні існує багато благодійних фондів та організацій. Проте саме Товариство Червоного Хреста – найближче до суспільства. Патронажні сестри за потреби і тиск виміряють, допоможуть ліками та харчами.

У Бучі Товариство Червоного Хреста працює не один рік. За цей час зроблено безліч добрих справ для сотень нужденних. За підсумками 2010 року саме міська організація посіла в області перше місце по допомозі малозабезпеченим.
Тож, ми запросили голову Бучанського Товариства Червоного Хреста (ТЧХ) Йосипа Краснодемського розповісти про річні здобутки та буденну добродійність, що спрямована на підтримку громадян.

- Йосипе Болеславовичу, необхідність проводити благодійні акцій у нашій країні, зокрема в місті, – залишається високою. Причина загальновідома: це, насамперед, низький рівень життя. А які акції проводило Бучанське ТЧХ? Чим конкретно допомагали людям?
- За рік Бучанським Товариством Червоного Хреста проведено 17 акцій, які були приурочені до свят і пам'ятних дат. В основному ми забезпечували людей продуктовими наборами.
Якщо детальніше, то під час акції День донора 56 громадянам видали допомогу на суму 1400 грн, а до Дня Перемоги всі ветерани отримали подарунки на суму 11446 грн.

Провели акцію до Дня захисту дітей, на яку витратили 15 541 грн (подарунки для 351 дитини); до Дня медичного працівника – на суму 4875 грн (подарунки для 325 ветеранів галузі); до Дня людей похилого віку на суму – 13 тис. грн (продукти, санітарно-гігієнічні набори для 438 громадян). До Міжнародного дня інваліда – 570 інвалідів І і ІІ групи захворюваності, а також інваліди дитинства отримали продуктові набори (на загальну суму 35 340 грн) та ін.
Проводилися благодійні лотереї Червоного Хреста, завдяки чому вдалося залучити близько 1000 грн. У жовтні ми роздали овочі 130 бучанцям (на суму 8534 грн), організували благодійний обід для 40 людей (спонсор – благодійний фонд «Добробут громади»). Крім того, забезпечили медичні установи регіону 55 тис. памперсів для дорослих.

Була можливість надати окремим громадянам і більш значну допомогу. Наприклад, дитині-інваліду Денису Зубко придбали мотоколяску, яка коштує 5 тис. грн.
Також за рік розповсюдили по організаціях і підприємствах 10 тисяч марок Червоного Хреста. Отримані кошти спрямували на підтримку незахищених категорій громадян.
Загалом, практично жоден загальноміський захід соціального спрямування не пройшов повз нашу увагу.

- У порівнянні з попередніми роками, цьогоріч на адресу Бучанського Товариства Червоного Хреста надійшло чимало допомоги. Чому виникло таке пожвавлення з боку підприємців? Може причина в тому, що восени відбулися місцеві вибори?
- Дійсно, у минулому році ми отримали допомогу на суму 24 тис. грн, а в цьому – 296 674 грн. Я не заперечую, що певну роль у цьому відіграли вибори. Але багато підприємців нам допомагали раніше, не забувають про нас і тепер. Тому це не лише питання політики.
Крім того, в цьому році ми провели ширшу роз’яснювальну роботу серед населення, плідно попрацювали з депутатами Бучанської міської ради, комерційними структурами. Та й самі бізнесмени стали трохи активнішими. От і маємо гарні результати.

- Ваші спонсори – це жителі Бучі?
- У переважній більшості. Нам постійно допомагають товариства «Кооператор-сервіс», «Моя аптека» (виділили ліки), благодійна організація «Від серця до серця», християнське товариство «Сумка саморянина» (дали150 дитячих подарунків), аптека «Фармако», кондитерська фабрика «Деліція», Бучанська міська організація Партія регіонів, благодійна організація «Ліга істини», благодійний фонд «Щастя дітям», міжнародний фонд «Світанок дітям», приватний підприємець Наталія Семко.

Дуже посприяли справі благодійництва бучанські підприємці Віталій Косенко, Ареф Хамеді, В’ячеслав Ілюхін та ін.
Величезну підтримку в роботі Товариства Червоного Хреста отримали від благодійного фонду «Добробут громади», який очолює депутат Київської облради Вікторія Кунгурцева. Вона полягала в усьому: від продуктових наборів та грошової допомоги до організації різних цікавих заходів. Зокрема, ці меценати подарували нам комп’ютер, і тепер ми зможемо структуризувати всі дані та працювати ще більш плідно.
Не забуває про нас і депутат Київської облради, наш земляк Сергій Ареф’єв.
Ми ще раз дякуємо всім цим небайдужим людям за підтримку та всебічне сприяння.

- Які медичні та соціальні послуги сьогодні надаєте незахищеним категоріям громадян в Бучі?
- У нас відкрита медична кімната. Протягом 2010 року її відвідало понад 4000 жителів міста, які відносяться до незахищених категорій. Вони отримали як медичну (вимірювання тиску, маніпуляційні процедури, масаж), так і соціально-побутову допомогу. Також надаємо перукарські послуги на дому. Маємо пральну машину, одяг та взуття, але їх немає де розмістити.
Працює пункт прокату медичного та санітарно-гігієнічного майна. Так, за поточний рік було видано 32 одиниці предметів самообслуговування. Мова йде про інвалідні коляски, медичні візки, милиці, ходунки, палиці тощо. Нині все коштує дуже дорого і не кожен громадянин може собі дозволити придбати їх для тимчасового користування. Особливо, якщо це люди незахищених категорій. Тож, за потреби, ми надаємо дані речі у користування.
Але, на жаль, поки що не маємо можливості розширювати всі ці напрямки в роботі через відсутність приміщення. Ті дві кімнати, які знаходяться у бучанському Управлінні праці та соціального захисту населення, – затісні для забезпечення усіх потреб громадян.

- У цьому році ви запровадили деякі нововведення в роботі. Розкажіть про них.
- Вперше залучили дітей-волонтерів, які навчаються у загальноосвітніх школах міста, до соціальних робіт. Вони допомагали по господарству деяким одиноким ветеранам війни в Бучі. За це – їм також вручили невеличкі подарунки. Крім того, волонтери з Українського гуманітарного інституту постійно організовують акції, в яких пропагують здоровий спосіб життя серед молоді.
Також наша патронажна сестра проводить навчання для соцпрацівників, під час яких розповідає, як потрібно надавати першу невідкладну медичну допомогу. Завдяки цим лекціям, вони зможуть, у разі потреби, зарадити своїм підопічним.

- Якими справами зараз заклопотані?
- Шукаємо меценатів, які б допомогли придбати дітям подарунки до Різдва. Також хотілося відновити добру справу – надавати продуктові набори людям, хворим на туберкульоз і таким чином хоч трохи їх підтримати. Зараз на обліку в Бучі перебуває близько 300 таких жителів.

- Якщо проаналізувати кількість громадян, яких можна віднести до незахищених категорій, то яка простежується тенденція?
- Стрімко йдуть із життя інваліди війни, учасники бойових дій, ветерани. І навпаки, кількість таких категорій громадян, як інваліди загального захворювання, інваліди дитинства – щороку збільшуються. Зросла й кількість родин, які мають статус багатодітних.

- Знаємо, що нещодавно Бучанське Товариство Червоного Хреста отримало нагороду за свою роботу. Що це за відзнака?
- У цьому році ми в декілька разів перевиконали фінансовий річний план (становить 60 тис. грн). У результаті, в своїй підгрупі (серед районів і міст до 50 тис. жителів) зайняли перше місце в Київській області по наданню допомоги малозабезпеченим жителям. З цього приводу наших працівників урочисто нагороджуватимуть в Київській облдержадміністрації.

- Йосипе Болеславовичу, чого очікуєте від роботи в новому році? Які плани хочете реалізувати?
- Сподіваємося, що в новому році вдасться організувати таку ж плідну роботу на благо людей. Як уже зазначалося, для покращення діяльності потрібно додаткове приміщення. Тож, віримо, що воно у нас буде. Якщо це станеться – то Бучанське Товариство Червоного Хреста запрацює з новою силою і потужностями!
Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто, не зважаючи на складні економічні часи, відгукнувся на наше прохання і допоміг незахищеним категоріям бучанців. Тож, перше місце в області – це наша спільна робота: і працівників Червоного Хреста, і міської влади, і наших благодійників. Будьмо всі милосердні!
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №49 від 17 грудня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар