Чи готове місто до зими?

Із настанням зими незмінно піднімається питання благоустрою вулиць і доріг міста: розчищення їх від снігу, боротьба з ожеледицею, підтримання порядку в усіх сферах життєдіяльності.
Тож, наскільки Буча готова до приходу зими і чи маємо ресурси для вирішення проблем у разі виникнення непередбачуваних обставин, поцікавилися в начальника міського відділу з питань надзвичайних ситуацій – Сергія Коваленка.

- Сергію Миколайовичу, як охарактеризуєте теперішні погодні умови в Бучі? Чи слід очікувати на виникнення складних ситуацій?
- Прогнозувати – справа невдячна, навіть синоптики в цьому помиляються. Наше ж завдання – бути готовим до найгіршого, але сподіватися на те, що все буде добре.
Поки що кліматичні умови більш-менш стабільні та сприятливі для господарства Бучі.
Але в будь-якому разі ми готові до стихій, непередбачених обставин і, якщо таке станеться, відразу спрямуємо всі сили на подолання проблеми. Проте вірю, що причин для хвилювання не виникне.

- Чи достатньо у нас технічних засобів, щоб боротися зі снігом та ожеледицею?
- Коли випав сніг, то працювали снігоприбиральна та посипальна машини, а три екскаватори розчищали дороги і тротуари. Тобто, на підтримання порядку в місті під час помірних опадів, цілком вистачає п'ять одиниць техніки.
Також зараз заготовлено 500 тонн піщано-сольової суміші. Поки що цього достатньо, а в разі потреби – ще придбаємо. Усе залежатиме від того, скільки в цьому році випаде снігу.
Звичайно, для міста потрібна й нова техніка. Зараз готуються документи (було відповідне рішення сесії) на придбання ще однієї посипальної машини для Бучанського управління ЖКГ.

- На які об'єкти, під час сильних снігопадів, комунальники звертають увагу в першу чергу?
- У жодному випадку не повинен бути паралізований рух транспорту, щоб люди могли вчасно приїхати на роботу, навчання. Тому, насамперед, розчищаються дороги, автомагістралі. І, звичайно, приділяється увага благоустрою тротуарів, щоб бучанці мали можливість пересуватися безпечно, а не ходити, як по ковзанці.
Якщо будуть обриви ліній електропередач, то комунальні служби міста також оперативно реагуватимуть на ці проблеми. Маємо дві спеціальні вишки, щоб ліквідовувати причини аварій, є домовленість із РЕМом про співпрацю. Тож, проблем не повинно бути.

- Із настанням морозів люди масово включають обігрівачі. Електромережі не витримують навантаження і виходять із ладу. Скажіть, у якому стані сьогодні трансформаторні підстанції Бучі?
- Тут дійсно є проблеми. Електромережі вже зношені, потребують заміни, але вартість таких робіт – дуже висока.
Щодо конкретних випадків, то на оперативній нараді працівникам ЖКГ було дано доручення: терміново ліквідувати порив резервного кабелю (що на балансі БУЖКГ), який пролягає від РЕМу до новобудов по бульвару Б. Хмельницького та вул. Нове Шосе. Адже всі ці будинки живляться від нього. А якщо взяти до уваги, що всі квартири в нових будинках обладнані електроплитами й опалення залежить від електрики, то під час аварії можуть бути досить плачевні наслідки.

- Наскільки відомо, у разі виникнення надзвичайних ситуацій також існує низка заходів, затверджених на рівні міста?
- Є обласний план щодо спільних дій органів місцевого самоврядування та обласних установ у разі таких випадків.
Також рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 30 листопада 2010 року,було затверджено міський оперативно-мобілізаційний план на випадок ускладнення погодних умов у зимовий період 2010-2011 років. Так, було проведено низку зустрічей з керівниками бучанських підприємств з приводу аналізу наявної у них техніки. Під час бесід ми досягли домовленості про те, що в разі потреби їхні ресурси будуть задіяні на допомогу місту.

Зокрема, зверталися до таких потужних підприємств, як ЗАТ «Меліоратор» (у наявності 4 самоскиди, 2 бульдозери, 1 екскаватор), КП «БУЖКГ» (2 снігоприбиральні машини, 3 екскаватори, 2 автовишки, 4 самоскиди), АТП «Транском» (1 снігоприбиральна машина, 3 самоскиди), ВК «Фірма «Агробудпостач» (2 самоскиди, 1 екскаватор), ТОВ «Пріоритет» (1 грейдер, 2 автомобіля), ПП «Великодний» (3 трактори, 1 автомобіль). Тож, матимемо можливість скористатися значною кількістю технічних засобів, які стануть у нагоді під час сильних снігопадів, ожеледиць чи буревіїв. Але мова йде про надзвичайні ситуації. Звичайно, що повсякчас і без потреби ніхто не задіюватиме ці ресурси.
Окрім того, Бучанський міський голова Анатолій Федорук (він же начальник цивільної оборони міста) видав Наказ №7. У ньому йде мова про забезпечення сталого функціонування систем життєзабезпечення населення Бучі та готовності до дій на випадок можливих надзвичайних ситуацій у період несприятливих погодних умов. Так що, у біді не залишимося.

- Можливо, питання більше стосується служб благоустрою, але чи ведеться робота з приватними підприємцями в Бучі, щоб вони слідкували за прилеглою до своїх закладів територією: розчищали сніг, посипали східці піщаною сумішшю?
- Звісно, що ведеться. Відділ благоустрою систематично дає приписи всім керівникам підприємств, установ та організацій Бучі, закликає належним чином реагувати на питання підтримання порядку в місті. Інша справа, що далеко не завжди підприємцями виконуються ці приписи. Якщо вони відмовляються працювати згідно вимог чинного законодавства (слідкувати за територією в радіусі 50 м до свого закладу), то на них накладаються штрафи.

- Чи траплялися останнім часом у Бучі якісь надзвичайні випадки?
- Поки що ситуація стабільна. Але нещодавно в Бучі по вул. Кірова сталася біда – мотоцикліст потрапив під колеса машини. На жаль, до таких страшних наслідків призводить необережність та недотримання елементарних правил дорожнього руху.
У зв'язку з цим прийнято рішення встановити по вул. Кірова, Склозаводській та Вокзальній – так звані «лежачі поліцейські».
Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх бучанців. Шановні жителі, не нехтуйте правилами поведінки, поважайте один одного та бережіть себе! Тоді багатьох прикрих наслідків вдасться уникнути і наше з вами життя стане безпечним і більш комфортним. Пам'ятаймо про це!
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №48 від 10 грудня 2010 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.