» » » Виховання майбутніх чемпіонів

Виховання майбутніх чемпіонів

Говорячи про дитячий спорт у Бучі неможливо не згадати успіхи команд маленьких футболістів. Вони не тільки вигравали першість області, але й гідно представляли місто на міжнародних змаганнях. Минають роки, змінюються шкільні команди, а успіхи у футболі маємо і сьогодні.
Об’єднує цих талановитих дітей – їхній тренер Ніна Полякова, вчитель фізкультури ЗОШ №4 та голова методоб’єднання вчителів фізкультури у місті Бучі.
Ми попросили Ніну Володимирівну більш детально розповісти про цьогорічні здобутки учнів, участь у турнірах та спортивний розвиток молоді.

- Ніно Володимирівно, як для вас розпочався спортивний рік?
- У звичному активному режимі. Спортивна робота в школах міста ведеться згідно календарного плану на рік, який затверджується начальником Бучанського відділу освіти.
Зокрема, у вересні-жовтні між учнями 5-7 класів відбулася низка ігор у рамках міського футбольного турніру «Шкіряний м’яч». В усіх вікових групах лідерами стали учні ЗОШ №4. Навесні 2011 року вони представлятимуть Бучу вже на обласному етапі турніру. Зазначу, що це єдині змагання, які дають право вийти шкільним командам на всеукраїнський рівень. Тож, будемо старатися, щоб про нас почули.

- Як ви оцінюєте шанси своїх вихованців? Чи завжди змагання такого рівня проходять у чесній боротьбі?
- Наші хлопці підготовлені добре – у них є і сили, і здібності виборювати перші місця. Але як показує досвід, перемога на таких спортивних заходах дається вкрай важко, бо організатори не завжди справедливо проводять змагання. У правилах прописано, що турнір проводиться між командами загальноосвітніх шкіл, а насправді у них часто беруть участь діти, які навчаються у спортивних спецшколах.
Колись я поставила запитання одному з керівників футболу області «Чому інші міста представлені спецшколами?» На це мені відповіли, що діти відстоюють авторитет міста, тому туди й ставлять найкращих. Але я вважаю, що так втрачається весь сенс подібних заходів. Разом із тим, ми готові грати на рівні з професіоналами. Так, у 2009 році учні 6-го класу здобули перше місце в Київській області, обійшовши гравців із спецінтернату для футболістів селища Щасливе. Таким чином вийшли на всеукраїнський рівень і, зігравши з київською командою «Оболонь», зайняли друге місце в зоні. Тож, я переконана, що шкільні команди Бучі готові до великого футболу.

- Зараз також відбувається низка турнірів…
- Так, у жовтні відбулися загальноміські змагання «Старти надії». Це непростий і водночас цікавий захід, бо складно підготувати цілий клас дітей, щоб вони були у відмінній фізичній формі. Як правило, такі тренування проходять не один рік.
Зараз розпочався ще один турнір – «Футбольні надії Київщини». Минулого тижня провели змагання серед команд 1-2-х класів міських шкіл. Дуже зворушливо дивитися на те, як малята вперше вийшли на футбольне поле – для них це справжня подія у житті. Переможцями стали учні ЗОШ №4, які 27 листопада представлятимуть Бучу вже на обласних змаганнях (відбудуться у Немішаєво). А 23 листопада пройшли змагання серед команд 3-4-х класів. І знову, перемогли учні ЗОШ №4.
Хочу зазначити, що батьки в цьому році, як ніколи, посприяли призовому фонду. За особисті кошти вони закупили медалі, кубок, футбольні статуетки, солодощі. І влаштували для діток справжнє футбольне свято.

- Зрозуміло, що всі дітки – молодці, вони стараються, гарно грають. Але можете назвати особливо перспективних, які мають всі шанси продовжити футбольну кар’єру?
- Серед молодших хлопчиків це – Богдан Товстенко, Данило Мащенко, серед старших – Данило Тумко (вже другий рік грає у школі «Динамо-Київ»), Олександр Левченко та інші. Насправді, таких дітей багато. Якщо з ними займатися, то вони мають всі шанси потрапити у великий футбол.
До речі, під час одних із змагань до нас завітав колишній учень – Андрій Бабіченко. Приємно, що як футбольний талант він розкрився саме в Бучі. Потім він займався у київському клубі «Зірочка». Там його помітили і запросили навчатися у спецучилищі при ФК «Металіст». Зараз Андрій живе у Харкові, але про Бучу не забуває.
Тож, перед нами стоїть дуже відповідальне завдання – виховувати майбутніх чемпіонів.

- А вам не образливо, що рано чи пізно ваші вихованці полишають рідний заклад і йдуть представляти інші клуби, спортивні школи?
- Ні, ну що ви! Це їхній шанс досягти успіху в житті. Потрібно бути реалістами – ми не можемо їм дати той рівень підготовки, які вони отримують, наприклад в «Динамо-Київ». Ми не маємо тієї матеріальної бази, ресурсів, достатньої кількості тренерів. Таких умов не має не тільки Буча, але й багато інших великих міст України. Навпаки, ми горді тому, що навчили дітей, дали їм успішно стартувати – у спорті це також має велике значення.
Але, звісно, потрібно розвивати і свою базу, щоб виховувати чемпіонів для себе, всіляко цьому сприяти і заохочувати.

- Не хочеться образити інших вчителів, але майже в усіх спортивних змаганнях перемогу здобувають учні ЗОШ №4. Поділіться секретом успішного виховання школярів?
- Я стараюся, щоб кожен урок проходив цікаво. І взагалі у своїй роботі використовую такий метод, як робота за інтересами, тобто обов’язково враховую здібності кожної дитини. Адже хтось любить футбол, хтось – волейбол чи теніс. Тож, приділяю усім видам спорту належну увагу. Потрібно, щоб діти із задоволенням відвідували уроки фізкультури і не вважали їх як щось другорядне, неважливе. Звичайно, протягом уроку неможливо дати всім учням те, чого вони потребують, але намагаюся максимально сприяти цьому. Та найбільш дієва – секційна робота.
А ще я глибоко переконана, що в будь-яку справу потрібно вкласти душу. Тоді обов’язково буде результат.

- Наостанок, які плани і завдання маєте зреалізувати до кінця року?
- Виграти обласні змагання «Футбольні надії Київщини»!На фото:
Енциклопедія дитячої творчості – «Юні таланти України» (1-й випуск).
Імена юних бучанських футболістів (Богдан Товстенко, Данило Тумко, Святослав і Валерій Пінчуки,
Єгор Тітенко, Олександр Левченко, Максим Дудко, Середа (грає в київській «Зірочці»),
Шолудько, Шевченко) та їхнього тренера – Ніни Полякової також зафіксовані на сторінках цієї книги."Роздягалка"• Інформація •
23 листопада відбувся бучанський міський етап турніру «Футбольні надії Київщини» серед учнів 3-4-х класів. За результатами проведених матчів І місце посіла команда ЗОШ №4, ІІ місце – ЗОШ №3, ІІІ місце – ЗОШ №2 і з ІV місцем закінчила турнір ЗОШ №1.
На переможців змагань чекає обласний етап турніру, який відбудеться 27 листопада у місті Немішаєво.

Побажаємо нашим футболістам успіхів і перемоги!
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №46 від 26 листопада 2010 р.
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
АК-47

OFFline

  • АК-47 (9)
  • Користувачі
  • 28 листопада 2010 21:18
хто працює той має результат!!!
а головне дасть любов до спорту, а разом з ним йтиме здоров"я. яке так потрібне дитині, а особливо під час формування організму.
такшо фундамент у формуванні є, під назвой здоровий спосіб життя.
побільше нашим дітям таких як Полякова Н.В.

0