» » » А ваше будівництво легальне?

А ваше будівництво легальне?

Об’єкти самовільної забудови у Бучі, звісно, є. І забудов таких у місті чимало. На жаль, кількість порушень законодавства у сфері будівництва продовжує зростати. Тому хочеться нагадати про те, що будь-яка забудова повинна здійснюватися під контролем органів місцевого самоврядування та відділу архітектури. Навіть перебудовуючи, добудовуючи щось на приватній земельній ділянці необхідно звернутись у міський відділ архітектури, який і допоможе правильно оформити документи на будівництво.

Відповідно Цивільного кодексу України, до самовільних будов належать зведені на земельних ділянках, які для цього не призначені, або без належного дозволу, затвердженого проекту, або з істотними порушеннями норм.

Отож, самобудови - це будинки, господарські будівлі, споруди, прибудови, переобладнання нежитлової площі будинку в житлову і навіть вольєр для собаки, погрібник… Особи, які вчинили неправомірні дії, притягуватимуться до адміністративної відповідальності. Той, хто звів нерухомість незаконно, не одержує на неї права власності, отже, не може продати, подарувати чи заповісти. Тому для чого витрачати сили та кошти, не набуваючи права власності на будівлю? Мало того, за рішенням суду таку споруду можуть знести (за рахунок самого громадянина). І дане порушення тягне на штраф. Нагляд за додержанням містобудівного законодавства, в т.ч. й щодо законності здійснення будівництва, випадки самочинного будівництва щомісячно повинна здійснює прокуратура міста Ірпеня. Основною контролюючою інстанцією у сфері будівництва є інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю.

Однак, незважаючи на контролювання самочинного будівництва, штрафні санкції, більшість людей все-таки здійснюють самовільні забудови. Чому? В першу чергу через незнання законів, через непоінформованість, що спочатку треба отримати дозвіл на будь-яке будівництво, а потім вже їх будувати. Деякі ж люди навпаки - свідомо здійснюють незаконні забудови, адже на правильне оформлення документів необхідні час та гроші. Тому, як зазначили у бучанському відділі містобудування та архітектури, більшість людей приходять оформлювати документи в тих випадках, коли вже ідуть матеріальні дії, на спадок, продаж, дарування. Але ж потім узаконення свого майна обійдеться приблизно на 50% дорожче, ніж отримання дозвільної документації перед будівництвом. Кожній службі треба платити штраф і сплачувати за їхні висновки.

Детальніше про те, як правильно оформити будівництво, як легалізувати самовільне будівництво можна дізнатися у міському відділі містобудування та архітектури.
Саме працівники відділу містобудування та архітектури й КП «Бучабудзамовник» розповіли нам про різні випадки, що бувають при нехтуванні законодавством.

Самовільне будівництво небезпечне тим, що підземні шари насичені інженерними комунікаціями. Їх пошкодження допустити не можна.
Тому бувають і такі випадки: люди будують на своїх земельних ділянках самовільно, на яких є санітарно-охоронні зони мереж. Потім на будівництво потрібне погодження даної служби, а служба погодження може і не дати, бо у неї теж свої норми і правила, законодавча база. І вихід один - демонтаж. От недавно така ситуація була в одного бучанця, якому, для того, аби хоч якось оформлення документів на будівництво продовжилося, довелося демонтувати половину будинку, через недотримання санітарно-захисної зони.
Отож, шановні, якщо надумали щось будувати, то краще зверніться у відділ містобудування та архітектури, хоча б для отримання вичерпної інформації стосовно законного порядку проведення будівництва, що вбереже вас від подальших проблем з використанням нерухомості.

Як правильно оформити
будівництво, яка процедура оформлення?


Будівництво житлового будинку потребує: проектну пропозицію (архітектурно-будівельну частину) узгоджену у відділі містобудування та архітектури, державний акт на землю, або документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою, паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ділянка знаходиться в зоні зелених насаджень, то потрібно ще й топографічна зйомка, аби визначити кількість дерев на земельній ділянці.

Як узаконити самочинне
будівництво?


Перший крок, який має зробити людина, яка знає, що будівництво її не узаконене або побудоване самочинно, звернутись у бюро технічної інвентаризації (БТІ), для того щоб виконали поточну інвентаризацію на теперішній час даного будинку володіння, даної земельної ділянки. Відділ архітектури та містобудування працює з технічним паспортом БТІ і визначає, що самовільно переобладнано, побудовано чи добудовано, переплановано.
До того ж, технічний паспорт бажано поновлювати кожні 5 років.

Працівники відділу містобудування та архітектури й КП «Бучабудзамовник» наголошують, що ситуації по оформленню будівництва бувають дуже різні й кожна справа індивідуальна, одного алгоритму немає. Одна людина може пройти процедуру оформлення документів досить швидко. А буває, що для отримання згоди на оформлення будівництва, треба ще звернутися до свого сусіда, взяти погодження пожежної частини, у яких зараз також нові вимоги з’явилися тощо.
Вирішувати, звичайно, вам. Але ж навіщо самих себе заганяти у глухий кут?
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №40 від 8 жовтня 2010 року
Коментарів: 3
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.
partizantv

OFFline

  • partizantv (24)
  • Місцевий
  • 18 жовтня 2010 09:07
"Чому? В першу чергу через незнання законів, через непоінформованість, що спочатку треба отримати дозвіл на будь-яке будівництво, а потім вже їх будувати."

В першу чергу через незнання законів природи чинушами... Бо у людей зростають потреби в додатковому житлі, додатковій потребі для господарчих споруд. Чому тоді така поважна інспекція та відділ архитектури ніяк не зробить типовий проект для добудови до будинку (1-й поверх), реконструкція сараю, або альтернативна госпспоруда в разі знесення сараю, госпспоруди, вольєри і все про що тут так жадібно пишеться, щоб потім людина ходила по інстанціям, розповідаючи і доводячи про свої потреби і чому, чому... А архітектори кожного разу роблять вигляд, що вперше чують про таку нагальну потребу людей...

0
administrator

OFFline

  • administrator (327)
  • Адміністратори
  • 18 жовтня 2010 09:14
Цитата: partizantv
типовий проект для добудови до будинку


"тыповый" - это 10 грн отдал и вперёд..
- а так: и "не стандард" и штрафы = сотни..
сейчас без дозволу уже нельзя и туалет построить на своём огороде - "прыбудова"

0
partizantv

OFFline

  • partizantv (24)
  • Місцевий
  • 18 жовтня 2010 13:44
Большинство чинуш видят потребности маленьких украинцев в виде похлопывания по плечу, мол, нужно работать, чтобы построить вместо сарая и хрущевки особняк. Но мы точно знаем, что есть капитализм США и Латинской Америки и капитализм Шведский. Показательное презрение к тем, кто оказался в трущебах обернется в нашей стране ярким протестом, теперь мы это видим в виде неплатежей и, возможно, низкой явкой на выборах. Придут лишь знакомые знакомых массового участия всех. В Ирпене на одного депутата приходится 50 избирателей.

0