» » » Правила дорожнього руху є правилами життя

Правила дорожнього руху є правилами життя

28 вересня в Бучанській спеціалізованій школі-інтернат пройшов відкритий урок «Безпека дорожнього руху». У формі гри учням пояснювали, що таке регульоване, нерегульоване перехрестя та перехрестя, де взагалі немає ніяких дорожніх знаків, вчили правильно переходити дорогу та навіть – дали поїздити на іграшкових автомобілях.

Працівники ДАІ по обслуговуванню Ірпінського регіону та міста Бучі привезли із собою реквізити, що імітували перехрестя. Від побаченого – діти були в захваті.
Мета цього заходу – дати учням зрозуміти, що правила дорожнього руху є правилами життя.

Більш детальніше про акцію розповідає начальник ДАІ по обслуговуванню Ірпінського регіону та міста Бучі, капітан міліції Олександр Кудиря.

- Олександре Івановичу, чому саме така тема уроку? Питання безпеки дорожнього руху нині вкрай актуальне?
- Насамперед, головним завданням Державтоінспекції є безпека дорожнього руху. Тому сьогоднішнє наше завдання – навчити дітей правильно поводитися на вулично-шляховій мережі. Особливо це стосуються найменших учнів, які тільки-но починають самі йти до школи, а потім – повертаються додому. Потрібно зробити все можливе, щоб дитина усвідомила: правила дорожнього руху є правилами життя і їх треба дотримуватися. А для цього необхідно переходити дорогу у встановлених місцях (через пішохідні переходи, «зебри») уважно дивитися по сторонам і користувалися світлофором. Вулична шляхова мережа несе з собою велику небезпеку. Тож, кожен крок по ній повинен бути виваженим і відбуватися лише згідно правил дорожнього руху.


- Наскільки поширений у нашому регіоні дитячий травматизм, зумовлений порушенням правил дорожнього руху?
- У Приірпінні простежується зростання дорожньо-транспортних пригод за участю дітей. Так, у селищі Коцюбинському одна дитина загинула. Хлопчика збила машина, бо він не правильно переходив дорогу. Загалом з початку року сталося 4 подібних випадки за участю дітей.
Також нещодавно в селищі Гостомель на дівчинку наїхав автомобіль. Ми робимо все можливе, щоб знайти його власника.
Проведений аналіз ДТП свідчить, що більшість дорожньо-транспортних пригод стаються через їх необережну поведінку, а також – через недбалість батьків. Дорослі не ведуть роз’яснювальну роботу з дітьми, залишають малюків без нагляду. Як правило, потім хлопчики та дівчата розплачуються за це своїм життям і здоров’ям.
Потрібно зрозуміти, що малеча копіює поведінку дорослих. І якщо ми, батьки, не навчимо їх правильно поводитися, то ніхто інший цього не зробить.

- Такі заходи, як сьогодні – це разова акція чи планомірна робота?
- Відкриті уроки по техніці безпеки будемо проводити постійно. У кожній школі Ірпінського регіону та міста Бучі є агітаційні матеріали, які працівники ДАІ роздали учням. На основі них повинні бути створені куточки по безпеці дорожнього руху. Також проводимо заняття з учнями, пропагуємо питання безпеки руху через місцеві ЗМІ, розташовуємо соціальну рекламу на біг-бордах.
Керівництво Державтоінспекції переконане: якщо ми будемо ближче до людей, зокрема дітей, то зможемо знизити показники ДТП. Зі свого боку робимо все можливе, щоб так і було. На прикладі Бучанського інтернату вирішили започаткувати такий захід і будемо його систематично проводити в майбутньому.

- Сьогодні ви налаштовані не тільки розповідати про правила дорожнього руху, але й показувати. Привезли з собою відповідний реквізит…
- Звичайно! Покажемо учням, як потрібно перехрестя переходити, значення дорожньої розмітки і кольорів світлофору. Доведено, що під час гри дитина засвоює значно більше інформації. Адже тоді в неї з’являється інтерес і зацікавленість у пізнанні нового.

- Як вважаєте, лише діти винні в тому, що наражають життя на небезпеку? І взагалі, як убезпечити себе?
- Насамперед, у цьому винні їхні батьки. Я переконаний, що родичі, люди старшого віку не повинні бути байдужими до того, що відбувається навколо. Особливо, якщо мова йде про дітей. Побачив, що учень неправильно переходить дорогу – зробимо йому зауваження, поясни правила, але не залишайся байдужим! Якщо кожен із нас усвідомить, що словом і справою можна зберегти життя хоча б однієї дитини, то це буде великий крок уперед. Цього ми, працівники ДАІ, бажаємо понад усе.Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №40 від 8 жовтня 2010 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.