Героїня-партизанка

Нещодавно країна відзначала День партизанської слави. Вони, хто кував перемогу в тилу ворога, вже старенькі, живуть зовсім непомітно і чекають, що саме сьогодні хоч хтось згадає про них. І не марно.

Працівники Будинку культури, що по вулиці Кірова 15, разом з учнями Навчально-виховного комплексу «Берізка» вже третій рік поспіль в цей, ще по-літньому теплий осінній день, покладають квіти до пам’ятників Слави і вшановують пам’ять полеглих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання. А ще вони ідуть в гості з квітами і дарунками до чудової жінки, люблячої мами і бабусі, ветеран підпільно-партизанського руху Корнійчук Марії Тофілівні, що проживає по вулиці Стадіонній, буд. №3.

І ллється розповідь про години поневірянь під фашистською окупацією. Як їй, п’ятнадцятирічній дівчинці, доводилось, долаючи страхи вночі і вдень, в лиху негоду, інколи під носом у німців проносити до лісу харчі, ліки, одяг, потрібну для партизан інформацію. Жінка згадує і згадує. А очі маленьких слухачів стають все допитливіші і тягнуться вгору ручки, як на уроці, щоб запитати: "А Ви не боялись, що Вас видадуть сусіди, що Вас спіймають, і що було потім, коли фашистів вигнали з вашого села?" І ще багато-багато по-дитячому наївних запитань.


І глибоко зворушена такою увагою, зі сльозами на очах Марія Тофілівна розповідає, як дуже просилась на фронт, коли по селу, вибиваючи фашистів, проходили регулярні військові частини. Але її не взяли, бо ще мала, а пішов батько…
Не знаю, на скільки б вистачило сил у шанованої жінки, але година спілкування пролетіла як одна мить. І від усіх діточок Деніс Величко подарував Марії Тофілівні в знак великої шани і поваги, з побажанням здоров’я і довгих щасливих років життя квіти, а Даша Сафронова, передаючи невеличкий дарунок, просто сказала: «За мужність!»
Дякуємо Вам, Марія Тофілівна, що мужньо пронесли через все життя велику любов до людей, до своєї родини, Батьківщини. Вітаємо Вас зі святом. І знайте, що ми обов’язково прийдемо ще не раз до Вас у гості і запросимо на гостину до себе. Низький Вам уклін!
Валентина Ларіонова, директор Будинку культури (Склозавод) 
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.