» » » Резервуар чистої води запрацює у вересні

Резервуар чистої води запрацює у вересні

Питання якісного водозабезпечення цікавить, мабуть, кожного бучанця. Але якщо раніше існуючі ресурси не могли суттєво вплинути ні на якість, ні на кількість води, то тепер фахівці обіцяють докорінні зміни. Нещодавно завершилося будівництво резервуару чистої води (РЧВ) по вул. Пушкінській.
Досить масштабний для міста проект, який тривав чотири роки, вдалося успішно реалізувати. Його кошторис склав 14 млн гривень.

Яку користь дасть новий РЧВ для міста і його жителів, запитали у директора КП «Бучабудзамовник» Світлани Демченко.
- Світлано Андріївно, які потужності нового РЧВ?
- Резервуар чистої води по вул. Пушкінській розрахований на 2800 куб. метрів води. Але для обслуговування визначених мікрорайонів Бучі (для яких цей РЧВ будувався) потрібно лише 1400 куб. метрів води. Тобто половина потужностей резервуару залишається на перспективу. Якщо взяти до уваги, що витрати води загалом у Бучі становлять 3500 тис. куб. метрів, то завдяки цьому будівництву ми задовільнимо потреби більшої половини бучанців.


- Які саме мікрорайони міста будуть обслуговуватися?
- Насамперед, Ястремщина, Мельники та Лісова Буча. Було здійснено перепідключення до РЧВ 13 старих артсвердловин, які знаходилися в межах цих мікрорайонів. Крім того, на територіях колишніх дитячих таборів було побудовано 4 нові артсвердловини. Тому можна говорити про те, що резервуар чистої води фактично обслуговуватиме частину Бучі, яка розташована зліва від залізниці.

- Добре, якщо з «лівосторонньою» Бучею проблем немає, то як бути жителям мікрорайонів по інший бік залізниці?
- Там також є підземні мережі. Вони пов’язані між собою однією системою – закільцьовані. Через залізницю проходить прокол, який в перспективі плануємо «заглушити». По вул. Тарасівській будується РЧВ на 1 тис. куб. метрів води. Тож, даний мікрорайон буде автономно забезпечуватися водою. Крім того, на цій території існує перспектива будівництва ще одного РЧВ. Тобто, два мікрорайони міста матимуть власні резервуари води.

- А що, власне, дасть населенню новий РЧВ?
- Бучанці назавжди забудуть про проблеми з водою, зокрема – низький тиск.
Безумовно, завдяки роботі нового РЧВ якість води покращиться. Та зараз, насамперед, мова йде про її кількісне забезпечення. Справа в тому, що вміст заліза у воді досить високий. Цю проблему можна вирішити, побудувавши станцію обеззалізування. Проте коштує вона 25 млн грн. Сьогодні місцевий бюджет немає змоги виділити таку суму коштів.

- Чи не вважаєте, що для покращення якості води також потрібно замінити мережі, які вже зношені?
- Це було б, звичайно, в ідеалі. Та в проекті по зведенню РЧВ такі роботи не прописані. Зазначу, що під час будівництва і закільцювання підземних мереж були прокладені нові комунікації протяжністю 8 км для подачі та роздачі води. Паралельно підприємство ЗАТ «Меліоратор» також замінювало труби і робило закільцювання від вул. Вокзальної до вул. Рози Люксембург (кошти субвенції на будівництво мереж водопостачання). Тому значна частина мереж все-таки була замінена.

- Якщо роботи по будівництву РЧВ вже завершилися, чому він досі не працює? Коли об’єкт буде зданий в експлуатацію і служитиме на користь жителям міста?
- Резервуар чистої води уже закінчений, але ще не підключений. Зараз прокладаються необхідні кабелі, зокрема один живиться з ірпінської підстанції, другий – з гостомельської підстанції. Як тільки цей процес завершиться, все запрацює.

Сподіваємося, що протягом вересня 2010 року роботи повністю завершаться, і РЧВ буде введено в експлуатацію.
Людмила Гладська, "Бучанські новини" №35 від 10 вересня 2010 року 
газета: "Бучанські новини" №35 від 10 вересня 2010 року
водопостачання водоканал Ірпіньводоканал Демченко
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
AlKo

OFFline

  • AlKo (22)
  • Місцевий
  • 10 вересня 2010 22:08
потреби більшої половини бучанців.

Пардон конечно, но половина большей не бывает...
50\50...
Если больше, то тогда уже:"більшої частини".

Скромная ремарка:)

0