» » » Міський фонтан - не для купання

Міський фонтан - не для купання

Спека і не думає полишати наше місто. Змучені жителі рятуються від палючого сонця, як можуть. А от діти не витримують і намагаються охолодитися посеред Бучі – у фонтані, що на Київській площі. Причому – повністю безконтрольно. Але, на перший погляд, безвинні забави можуть призвести до серйозних наслідків.

Як подібна поведінка шкодить самому фонтану – вже стомилися говорити у Бучанській міській раді. Юні пловці рвуть кабелі, гнуть форсунки. В одному із своїх виступів, міський голова Анатолій Федорук зазначив, що ціна роботи фонтанів – 68 тис. гривень. Не так давно провели технічне переоснащення, яке коштувало місту майже 30 тис грн. А після святкування Дня молоді, знову «полетіли» три форсунки. Протягом літнього періоду комунальне майно доводиться ремонтувати не один раз.

Та питання навіть не у ціні, а у здоров’ї дітей. Лікарі категорично не рекомендують водні процедури у міських фонтанах. Не всі батьки, які відпускають сина чи дочку похлюпатися у водичці, мають повне уявлення про її санітарний стан. Не секрет, що у нічний час у «чаші» можуть купатися і прати свої речі безпритульні, або пити воду бродячі тварини. Норм для води у фонтанах не існує, тому й проб звідти ніхто не бере. Головне, щоб вода була прозорою й у ній не розмножалися бактерії, які можуть забруднювати шви «водойми». Крім того, у багатьох фонтанах є приховані під водою гострі деталі об які можна поранитися.
За словами медиків, від такої води можна легко «підхопити» герпес, грибок, дерматити та інші інфекції. Особливо, якщо мова йде про дітей, у яких ослаблений імунітет.До речі, нещодавно, місто Маріуполь (Донецька область) сколихнув жахливий випадок. Там у фонтані втопився 8-річний хлопчик. Тепер влада інших міст ламає голову над тим, як у себе не допустити подібної трагедії. Але в першу чергу за своїх дітей повинні відповідати батьки – не залишати їх без нагляду, з розумом підходити до організації дозвілля. Адже навіть елементарні речі можуть завдати молодому організму значної шкоди. І не слід забувати, що міський фонтан – не місце для купання!
Людмила Гладська 
газета: "Бучанські новини" №29 від 23 липня 2010 року
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.