» » » Неможлива спека накрила Бучу

Неможлива спека накрила Бучу

Неймовірна спека за прогнозами фахівців, триватиме аж до кінця вересня. Як повідомляють засоби масової інформації висока температура б’є рекорди чи не щодня. Безперечно така ситуація не може не впливати на стан здоров’я людей. Тож, «БН» вирішили поцікавитися на станції швидкої допомоги, як бучанці переносять неймовірну спеку, які вона несе загрози для здоров’я та як рятуватися від наслідків. Говоримо зі старшим лікарем зміни Сергієм Нікіфоровим.

- Сергію Миколайовичу, чи збільшилася кількість викликів швидкої через аномальну спеку?
- На відміну від минулих років, цьогоріч звернень через сонячні чи теплові удари набагато менше. Принаймні в Бучі мені не відомі випадки, щоб люди зверталися до швидкої медичної допомоги саме через негативний вплив сонця. Тобто люди чують, бачать попередження про високі температури, прислуховуються до порад лікарів, цілком усвідомлюють наслідки недбалого ставлення до власного здоров’я.

- Хто все ж таки у групі ризику?
- Від спеки дуже страждають люди з хронічними захворюваннями. Це як правило гіпертоніки, також багато звернень від бучанців і з пониженим тиском. Люди приймають ліки, і не те щоб захоплюються, а просто медикаменти із впливом сонця посилюють перебіг захворювань. Також мені відомо, що збільшилися випадки теплових та сонячних ударів на автошляхах. Як видно, водії не дуже прислуховуються до порад спеціалістів до власного самопочуття. Не всі авто обладнані кондиціонерами, а хронічних хворих вистачає і за кермом, тож треба все-таки берегтися.

- Які перші симптоми негативного впливу сонця?
- Запаморочення, помутніння свідомості, плями перед очима, збільшення пітливості, м’язова слабкість. І якщо не попередити наслідки, то може дійти аж до втрати свідомості. Перш за все, при зволіканні страждає центральна нервова система та головний мозок.

- Що робити, коли ці симптоми проявляються?
- Якщо з’являються перші ознаки, відразу ж необхідно охолоджувати організм. Ховатися в тіні, зняти верхній одяг, обдувати себе повітрям, обов’язково охолоджувати голову. Тобто вийти із такого стану можливо власними силами. Але якщо так сталося, що людина довела себе до втрати свідомості, тут вже необхідна допомога спеціалістів, потрібно викликати швидку.

- Ви говорили про групу ризику, що можна порадити цим людям?
- Тут ситуація незалежно від впливу сонця, як правило залежить від самих пацієнтів. Дуже часто люди недисципліновані. Лікар призначає препарати, людина їх вживає, відчула полегшення і припинила, потім знову починаються ще більші проблеми, вона поновлює прийом ліків, а пігулки, на жаль, не діють. Так от пити пігулки треба не для того щоб понизити тиск, а для того щоб тиск не піднімався. Тож, якщо лікар призначив режим прийому препаратів, його треба дотримуватися. Я запевняю вас, що ті ліки, які є на столі у хворого, як правило, набагато ефективніші, ніж ті, які в арсеналі лікарів швидкої. Тож окрім поради по можливості уникати виходу на сонце, в місця масового скупчення людей, я раджу таким хворим обов’язково дотримуватися режиму прийому ліків, які призначив лікар.

- Що ще ви би порадили бучанцям аби попередити та запобігти небажаним наслідкам при такій високій температурі?
- Звісно треба, як говорилося вище, по можливості уникати прямої дії сонця і вживати побільше води. Також хочу нагадати всім, що при різкій зміні температурного режиму, йдеться про кондиціонери в помешканнях, офісах, магазинах, автомобілях, виникає загроза простудних захворювань, тому враховуйте і цей момент в спеку.
Віктор Бондаренко 
газета: "Бучанські новини" №29 від 23 липня 2010 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.