Випив, закурив - штраф!

Випив, закурив у невстановленому місці – отримуй попередження або штраф

Працівники Ірпінського міського відділу міліції з початку цього року склали на 185 протоколів більше (порівняно з відповідним періодом торік) за розпиття алкогольних, слабоалкогольних напоїв пива та появу у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях. Ці види правопорушень передбачають попередження або штраф. Правопорушення розглядається судом, якщо воно скоєно громадянином тричі протягом року.

Ю. СКУДАР, начальник Ірпінського міськвідділу міліціїЗгідно із законом, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Забороняється продаж у навчальних закладах та на їх
території; закладах охорони здоров’я, у спеціалізованих торговельних організаціях, де здійснюють реалізацію товарів дитячого асортименту, у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); у магазинах самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та слабоалкогольних напоїв, пива) тощо.

На порушників уповноваженою особою складається протокол. За куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст.175/1 КУпАП) виноситься попередження або накладається штраф від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів (51-170 грн.). За вчинене повторно протягом року таке правопорушення накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів (170-340 грн.).

Працівники Ірпінського міськвідділу міліції з початку року притягнули до адміністративної відповідальності за куріння у заборонених місцях 611 осіб. Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, а також реалізація (продаж) тютюнових виробів в упаковках, що містять менше, ніж 20 сигарет
або цигарок, чи поштучно (крім сигар) особам, які не досягли 18 років, забороняється. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.

Забороняється куріння тютюнових виробів: у ліфтах і таксофонах; у закладах охорони здоров’я; у навчальних та
освітньо-виховних закладах; на дитячих та спортивних майданчиках; у під’їздах жилих будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у закладах громадського харчування; у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах; у закладах культури, спорту, на підприємствах, установах та організаціях всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту: «Куріння заборонено!».

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнати їх витяжною вентиляцією, розмістити наочну інформацію.

У місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з текстом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров’ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить вашому здоров’ю!».

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити куріння тютюнових виробів.
Ю. СКУДАР, начальник Ірпінського міськвідділу міліції 
газета: "Ірпінський вісник" №26 від 25 червня 2010р
Коментарів: 0
Додати коментар