Дане питання розглядалося на нараді, яка відбулася 16 червня під керівництвом першого заступника Бучанського міського голови Юрія Хоменка. Ситуацію вивчили та проаналізували спеціалісти. У результаті, було прийнято рішення винести затвердження тарифів на розгляд виконавчого комітету. Більш детальніше про тарифну політику в місті розповідає головний спеціаліст відділу ЖКГ при виконкомі Бучанської міської ради – Ольга Пронько.

- Справа в тому, що мешканцям міста Бучі надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води три організації. Незначною мірою відрізняються і тарифи. Різниця пов’язана зі станом обладнання, на якому працюють теплопостачальники. На різних підприємствах – різні котли, різна потужність, коефіцієнт корисної дії і т. д. Також це пов’язано із різною протяжністю теплових мереж. Наприклад, у КП «Теплокомунсервіс» найнижчий тариф, тому що з 11 бучанських котелень 80% - це міні-котельні. Відповідно, витрати на одиницю теплової енергії значно нижчі за такі самі витрати на котельнях, де протяжність мереж від котельні до споживача буває більше 1 км.
- Скажіть, тарифи будуть збільшуватися?
- Поки що складно відповісти. З тих тарифів, які сьогодні є, буде обрано оптимальний. Справа в тому, що затвердження тарифів – це дуже складний процес, потрібно пройти певні державні інстанції. Зокрема, Державну інспекцію з контролю за цінами України в Київській області. Вона надасть висновок щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат на централізоване опалення та постачання гарячої води. І вже згідно цього висновку будуть затверджуватися тарифи.
Сьогодні в теплопостачальних організацій Бучі є лише минулорічні висновки (в одній з них - висновок 2008 року). Тому тарифи новими не будуть, їх зроблять оптимальними, середніми. У будь-якому випадку, про якісь суттєві відмінності від минулорічних розцінок мова не йде.
- Яким чином такі зміни вплинуть на бюджетні організації?
- Для бюджетних організацій тариф буде безрентабельним, мінімальним. Так само, як і для населення – він повинен бути «розумним».
- Які фактори реально можуть вплинути на зниження тарифів?
- Все залежить від того, в якому стані перебуває теплопостачальне обладнання. Якщо старі котли, їх потрібно замінювати, бо КПД не відповідають нормальному режиму роботи. Це означає, що велика кількість енергії йде в нікуди. У Бучі були затверджені програми по енергозбереженню та по модернізації систем теплопостачання міста Бучі. На сьогоднішній день затверджений план соціально-економічного розвитку міста Бучі на 2010 рік, яким передбачено проведення реконструкції та модернізації котелень. Тому сподіваємося, що з часом ця ситуація у нас покращиться.
- Якщо споживач платить за опалення, але не задоволений якістю послуги, які права він має?
- У лютому 2010 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України №151 «Про затвердження порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення у разі ненадання їх, або ненадання в повному обсязі, зниження якості».
Тож, в силу певних обставин, форс-мажору, споживач може звернутися до теплопостачальної організації, щоб провести перерахунки. Обстежується помешкання, складається акт і якщо якість послуг дійсно низька, то житель сплачує менші кошти.
Усі ці питання врегульовані на законодавчому рівні. Але це не є нормою і комунальні підприємства повинні працювати таким чином, щоб не було неприємних ситуацій.