Заняття з карате-до

Карате-до – вид бойового мистецтва, яким можна займатися і у нашому місті. Він відрізняється від звичайного спорту. Карате - це ціла філософія, в якій значна увага приділяється культурі, вихованню волі та мужності, фізичній та духовній силі, інтелектуальному розвитку особистості.

Детальніше про заняття з карате-до та його деякі особливості розповідає керівник Київської обласної Федерації Фінікс Карате-до Сенсей Наталя Снєгірьова.

- Розкажіть, будь ласка, відколи Карате-до можна займатися і в Бучі?
- Організація Фінікс Карате-до існує в Україні з 1998 року, а згодом поширилось і в Київській області. У Бучі проводимо заняття з 2001 року.

- Звідки походить назва Федерації – Фінікс?
- Назва організації пояснює філософію каратика (людини, яка займається карате-до). Адже фінікс у стародавній міфології – птах, який має здатність відроджуватися із попелу, символ вічного оновлення. Так само і ми, і наші учні будемо бороти труднощі і виходити із них у будь-якому випадку на вищий ступінь.

- Чому можна навчитися, займаючись карате?
- Заняття з карате-до мають свої психологічні особливості і виробляють специфічні психічні якості в учня, якими він може користуватися не лише в бою або на рингу, але і в повсякденному житті. Особлива увага приділяється виробленню спокою і холоднокровності, відсутності агресивності, терпимості до болю і поваги до противника.

- Хто займається цим видом бойового мистецтва?
- Карате-до займаються від маленьких – до дорослих. В середньому можна починати займатися карате-до дітям з трьох років. Зараз найменшому учню 5 років.
Старші вже безпосередньо займаються специфікою карате. Спочатку вивчають базову техніку, потім вивчають її застосування та прикладний характер. Навчаються працювати з дерев’яною зброєю, яка не заборонена законодавством, розучують елементи самооборони.

- На що спрямовані заняття?
- Заняття з карате-до спрямовані на розвиток трьох основних складових – фізичний, духовний та розумовий. Отож, діти, які займаються карате-до, всебічно загартовуються, готуються до дорослого життя, отримують гарне навантаження для свого розвитку.

- У яких змаганнях берете участь?
- Ми беремо участь у змаганнях, які провидить лише наша організація Фінікс Карате-до. Вони проходять у Києві, бувають у Бучі і періодично відбуваються у Дніпропетровській області.

- Розкажіть, чим ви ще займаєтесь? Як удосконалюєте і підвищуєте свій рівень?
- Нещодавно у Ворзелі проходив щорічний літній табір. Там тренувалися, влаштовували бої, удосконалювали техніку. Задля перевірки себе, своїх сил та духу розбили сотні дерев’яних дощок. Діти після табору вийшли ще більше підготовленими, а деякі навіть отримали чорні, фіолетові та зелені пояси, що свідчать про середину навчання та значні успіхи й вміння.

- Які ваші подальші плани?
- В першу чергу - будемо продовжувати розвиватися і розширювати свою діяльність. Зараз у Бучі працює одна група у одному залі, а тепер працюватимемо у двох залах. І звичайно, будемо брати участь у змаганнях. Крім того, у наступному навчальному році до нас приїде голова нашої організації Канчо Ден Соллер з США. Ми очікуємо його приїзд і вже починаємо всіляко готуватися до нього.

Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №22 від 4 червня 2010р.
Наталя Снєгірьова
  2
Коментарів: 0
Додати коментар