» » » Сплата податків місту на контролі

Сплата податків місту на контролі

Податки (обов’язкові платежі), які перераховуються до бюджету міста і забезпечують фінансування витрат, завжди є актуальною темою.
Отож, про стан сплати податків у місті Бучі ми попросили проінформувати начальника фінансового управління Бучанської міської ради, Геннадія Дмитренка.


- Геннадію Васильовичу, повідомте, будь ласка, чи виконується бюджет міста по сплаті податків?
- Бюджет міста Бучі за 3 місяці 2010 року по доходах загального фонду (не враховуючи офіційні трансферти) виконано на 96,45%, а також по доходах загального фонду, враховуючи офіційні трансферти, виконано на 97,26%. Спеціальний фонд виконано на 272,38%, при уточненому плані по доходах на 2010 рік 1636,4 тис. грн надійшло - 4457,4 тис. грн, що на 2821,0 тис. грн більше від уточненого плану по доходах.

- Які податки складають найбільшу частку місцевого бюджету?
- Найбільшу питому вагу в доходах місцевого бюджету займають податок з доходів фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок на підприємницьку діяльність, що становлять відповідно 36,9%; 54,7% та 4,9% від загальної суми надходжень загального фонду бюджету міста за 1 квартал 2010 року.
У зв'язку із скороченням кількості працюючих на підприємствах та організаціях міста, зменшення заробітної плати працівників, скороченням кількості відпрацьованого часу на тиждень, скоротилися надходження одного з бюджетоутворюючого податку - податку з доходів найманих працівників.

- Як здійснюються оподаткування з доходів фізичних осіб до бюджету міста?
- Надходження податку з доходів фізичних осіб зараховується до бюджету міста в розмірі 75 відсотків від загального обсягу прибуткового податку з громадян. За 3 місяці 2010 року податок з доходів фізичних осіб становить 61,23% виконання.
Надходження до бюджету міста плати за землю зараховується в розмірі 75% від загальної суми сплати цього виду податку. В результаті проведених заходів по упорядкуванню договорів оренди земельних ділянок та збільшення нормативної грошової оцінки землі за 3 місяці 2010 року плата за землю надійшла на 1481,2 тис. грн більше проти плану по цьому виду податку та становить 168,38% виконання. В порівнянні з відповідним періодом 2009 року цей вид податку більше на 1853,0 тис. грн. Темп приросту становить 103,28%.

- Невже все так добре, що навіть немає боржників?
- Крім того, існує заборгованість по платі за оренду землі за такими платниками, як ТОВ «АКВАТЕХ-ІНВЕСТ», ТОВ «ЖитлоДар - Кіровоград», ТОВ «ТІС», ТОВ «Автоград», ТОВ «УКРЖИТЛОКОМПЛЕКС», ТОВ «Земля для людей», ЗАТ «Меліоратор», ФОП Пінчук Т.І., ФОП Скидан С.В., ФОП Гнилицький О.І., гр. Ржавський О.М., гр. Дженков В.В., гр. Росецький В.В.

- Охарактеризуйте оподаткування по єдиному податку.
- Справляння єдиного податку запроваджено Указом Президента України від 3 липня 1998 року №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва (із урахуванням змін відповідно до Указу Президента України від 28.06.99 р. №746).
До загального фонду міського бюджету зарахування надходжень по єдиному податку на підприємницьку діяльність проводиться в розмірі 43% від загального обсягу справляння цього виду податку.

За 3 місяці 2010 року надходження по сплаті єдиного податку на підприємницьку діяльність складають 97,43% виконання та на 8,6 тис. грн менше проти плану на 1 квартал 2010 року. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження по єдиному податку на підприємницьку діяльність збільшилася на 6,5 тис. грн, або на 2,02%.

- А як сплачують податки підприємства, що зареєстровані в інших містах, але територіально розташовані у Бучі?
- Робота підприємств, які розташовані територіально і здійснюють свою діяльність на території міста Буча, а зареєстровані в інших містах України та не сплачують податки та збори до місцевого бюджету міста Буча, викликає стурбованість.

- Які це підприємства?
- Такими підприємствами є: ТЦ «Модуль» в т. ч. ТОВ «Конком Фреш-сіті», ТЦ «Нова лінія», ТОВ «Віст-сервіс» Соmfу, ТОВ «Еко», ТОВ «Симпатик». А такі підприємства, як ТОВ «Укрскан», ТОВ «Автодрайф», а також ФОП Гнилицький О.І., що здійснюють свою діяльність на території м. Бучі, але є платниками лише орендної плати за землю.

- Які заходи вживають з метою сплати податків нашому місту від таких підприємств?
- Фінансове управління Бучанської міської ради проводить певну роботу в напрямку збільшення надходжень до місцевого бюджету. А саме: направлені листи на підприємства ТЦ «Модуль» з реквізитами рахунку по сплаті податку з доходів найманих працівників; підготовлені та роздаються державним реєстратором при реєстрації СПД, листи з реквізитами рахунків.
Вікторія Кончаківська 
газета: "Бучанські новини" №17 від 30 квітня 2010р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.