» » » Мрії наших медиків збуваються

Мрії наших медиків збуваються

Ірпінська міська лікарня, яка розташована у м. Буча, в рамках благодійної акції' незабаром отримає нове обладнання: два апарати ультразвукового обстеження, сучасний кардіограф та глюкометри.

Володимир Левчук«Чекали ми на обладнання довго, - розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Володимир Олексійович Левчук. - Для прикладу, у лікарні до цього часу користувалися апаратом УЗІ двадцятилітньої давнини. Незважаючи на те, що медперсонал бережно ставиться до приладу, він і досі робочий, проте нам дуже потрібний сучасний апарат, який дасть змогу точнішого діагностування. За останні десять років це найбільший подарунок для міської лікарні».

Наша медицина недоотримує з року в рік кошти на нове обладнання, створення належних умов праці медичних працівників, які отримують низькі зарплати. Все це негативно позначається на якості медичних послуг і свідчить про те, що сьогодні державно-комунальна медицина потребує серйозної фінансової підтримки з боку держави. Справді, всі говорять про те, що нам потрібна якісна медицина. Проте якщо немає сучасної діагностики, немає можливості поставити правильний діагноз, не можна говорити про адекватне та своєчасне лікування. Застаріла матеріально-технічна база - проблема №1 нашої багатостраждальної медицини.

Як зазначив Юрій Романенко, начальник Ірпінського міського відділу охорони здоров'я, «оновлення матеріально-технічної бази міських закладів охорони здоров'я - важливе питання, яке самотужки ані Ірпінь, ані Буча сьогодні вирішити неспроможні: у нас застарілого обладнання із загального переліку до 80%. Ірпінська міська рада наприкінці минулого року виділяла кошти на придбання стоматологічного устаткування, проте гроші не були проведені через держказначейство, отож до цього часу це питання не вирішене. Крім того, держказначейство заблокувало платежі з охорони здоров'я більш, ніж на два мільйони гривень. Ці гроші так і не були використані на придбання запланованого обладнання.

Тому я вважаю, що це великий внесок у розвиток нашої медицини. Передача обладнання відбулася відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, який очолювала Юлія Тимошенко. З великою вірогідністю можна сказати, що це і була остання акція колишнього уряду в рамках програми модернізації мережі закладів охорони здоров'я і, зокрема, в Ірпінському регіоні. Що буде далі - покаже час, говорити про це поки що зарано».

Для лікарів Ірпінського пологового будинку, який розташований у Ворзелі, і в який планують передати один із апаратів УЗІ, нове обладнання - також справжній подарунок, здійснення найзаповітніших мрій. Адже той апарат, яким користуються медики, лікарня отримала ще у 90- х роках минулого століття і то вже далеко не новий, а як гуманітарну допомогу.


Повну версію статті читайте в газеті "Ірпінський вісник"
газета: "Ірпінський вісник" №12 від 19 березня 2010р.
Лікарня
  1
Коментарів: 0
Додати коментар