» » » Лист в редакцію газети "Бучанські новини"

Лист в редакцію газети "Бучанські новини"

Нам написали, ми відповідаємо...

До редакції газети «БН» надійшов лист підписаний жителями вулиці Тургенєва, буд. 28/1-Б. Обурені люди називають себе мешканцями «Бучанського гетто» і через газету просять допомоги керівників Бучі у вирішенні їхніх проблем.
Для читачів нашої газети пояснимо – йдеться про колишнє дослідне господарство НАУ (Національна аграрна академія). Ще за часів Радянського Союзу працівники отримали відомче житло на території господарства, де проживають і сьогодні, цитуємо: «в шести загублених «будинках-бараках». Серед проблем, автори листа називають відсутність водопостачання та нормальних доріг. Зрештою всі інші проблеми похідні від цих двох основних.

Взагалі, лист дуже емоційний, прикрашений плітками, підкинутими місцевими «політиканчиками», що виринають то тут, то там, рекламуючи себе на фоні людського горя.

Звісно, людей шкода. Їх можна зрозуміти. Умови проживання жахливі, води немає, під’їхати лісовими дорогами до будинків дуже складно... Далі питання з приватизацією, реєстрацією і т. д. Проте чи мусить саме міська влада опікуватися проблемами відомчих будинків НАУ, які знаходяться на території, що теж належить НАУ, тобто не є власністю міської територіальної громади?

Як нам вдалося з’ясувати, не власники, а міськвиконком нещодавно полагодив і водонапірну башту, і систему водопостачання. У людей не було води протягом шести років. Залишалося лише заключити договір про обслуговування з водоканалом, платити за ці послуги і проблеми у даному питанні зникли б.
Цієї зими відремонтована башта знову вийшла з ладу. Ремонтувати нікому, але хто ж винен?

Що стосується доріг та освітлення, так і тут силами саме міської влади роботи почалися ще восени. Частина вулиці освітлена, взимку під’їзні дороги чистилися, а зійде сніг - продовжать лінію освітлення і дорогу вимостять. Головне, що все безкоштовно, адже жодних комунальних платежів мешканці «Бучанського гетто» не сплачують, як це роблять інші бучанці. До речі, як нам стало відомо, навіть на вивіз сміття договорів з бучанським КП «БУЖКГ» мешканці горе-будинків з Тургенєва не заключали.

Щодо приватизації квартир та земельних ділянок, то тут міська влада допомогти просто не може. Для отримання відповідей на запитання наших дописувачів з цього приводу, ми мусили б звернутися до керівництва НАУ. Ми так і зробили. З’ясували до кого особисто звертатися. На жаль, принаймні протягом останніх двох тижнів, відповідальна особа знаходиться на лікарняному. Ми чекаємо можливості з нею зустрітися. Та з Тургенєва приходять і дзвонять, натякаючи на нашу недобросовісність. На те, що матеріалу не буде...

Що ж, на нашу думку, шановні дописувачі, нічого нового від нас ви не почули. Вам, як тепер і нам, відомо, що бучанська міська влада, в межах своїх можливостей, вам допомагає, а проблеми з вашими колишніми роботодавцями ви мусите вирішувати самостійно, якщо потрібно – власними коштами. Підкреслюємо, і земля, де ви проживаєте, і все що на ній розташоване – власність НАУ. Повірте, ваші проблеми не унікальні. Багато бучанців, жителів відомчих будинків від підприємств, яких сьогодні не існує, мали та вирішували такі самі питання. Всі ми живемо в однакових умовах. Для вирішення ваших проблем, самих листів замало. Ви мусите гуртуватися, консультуватися у спеціалістів і разом поетапно йти до вирішення своїх проблем. Зі свого боку, ми гарантуємо, що обов’язково отримаємо відповіді на ваші запитання від керівництва НАУ. Втім ви маєте пам’ятати, ті кроки до вирішення ваших проблем, що ви повинні зробити самі для себе, за вас ніхто робити не буде...
газета: "Бучанські новини" №10 від 12 березня 2010р.
Віктор Бондаренко
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.