У Дніпропетровську здобули бронзу

Збірна команда спортсменів з Києва та Київської області з фріфайту (вільний бій) взяла участь у змаганнях за Кубок України. Наш кореспондент зустрівся з керівником київського осередку фріфайту В. О. Жарковим і попросив його розповісти про розвиток цього виду спорту в Ірпінському регіоні.

– Володимире Олександровичу, що являє собою цей вид єдиноборства? Чим він відрізняється, скажімо, від інших контактних єдиноборств?
– Фріфайт (англ. Freefight – «Вільний бій») –це український варіант змішаних контактних єдиноборств, який поєднує у собі досвід багатьох бойових традицій світу в єдину систему, використовуючи найефективніші прийоми ведення поєдинку. За рахунок широкого діапазону дозволених технічних прийомів, фріфайт дає можливість розвивати високу динаміку поєдинків. Дозволено вести бій як у стійці, так і в партері. Удари наносяться руками, ногами, коліньми в корпус і голову суперника, а також у стрибку чи з розворотом. Дозволяється застосовувати кидки та задушливі прийоми.
Матеріалом для створення системи «фріфайт», з одного боку, стали знання, що збирались родоначальником цього виду спорту Андрієм Старовойтом по всьому світу в центрах розвитку бойових мистецтв. Він, до речі, з 1998 регулярно відвідує монастир бойових мистецтв у Китаї «Шаолінь». Під керівництвом останнього настоятеля з бойових мистецтв у Шаолині Юй Куа Чена Андрій Петрович освоїв древні практики Цигун, а також став спадкоємцем древньої класичної традиції тайцзицюань. З іншого боку, фріфайт увібрав дієві сучасні прийоми ведення бою, необхідні в різних ситуаціях.


– Можна стверджувати, що саме завдяки Андрію Петровичу Старовойту цей вид спорту став активно пропагуватися в Україні?
– Уточню, не тільки в Україні, а в усьому світі. У 2001 році під його керівництвом і була створена міжнародна федерація фріфайту. Датою зародження фріфайту в Україні прийнято вважати 1995 рік, коли було закладено основу школи «Пересвіт». Спортивний клуб «Пересвіт» був створений у 1997 році в селище Коцюбинське, де і народився Андрій Старовойт. З часом клуб сформувався у школу бойових мистецтв зі своїм інститутом наставництва. Основоположником школи «Пересвіт» є Андрій Петрович . У 1998 р. цей спортивний клуб був офіційно зареєстрований і пройшов шлях становлення від любительського до професійного.

У 2004 році заснована Всеукраїнська федерація «фріфайту». Під її егідою постійно проводяться різні змагання як в Україні, так і за кордоном . Наша команда бере у них активну участь. Наша спортивна делегація днями вирушила до Дніпропетровська за перемогою. Ми на Кубку України постійно займаємо призові місця. Користуючись нагодою, від імені команди хочу подякувати за фінансову допомогу, дієву підтримку депутату Ірпінської міської ради Юрію Іллічу Прилипку, він не залишається осторонь розвитку цього виду спорту, всіляко його підтримує і пропагує. Юрій Ілліч, незважаючи на свою постійну зайнятість, завжди знаходить час для нас.

Юрій Ілліч, до речі, обіймає посаду голови Гостомельського осередку фріфайту. З його ініціативи у Гостомелі побудовано спортивний зал для занять цим видом спорту. Він профінансував наше відрядження на Кубок України.
Наші спортивні перемоги неможливі без таких спонсорів, як Ю. Прилипко. Він своїми конкретними справами доводять, що світ не без добрих людей.

Спілкувався Володимир ЕННАНОВ

Коли верстався номер.
Наші спортсмени у Кубку України вибороли третє місце. Вітаємо!
газета: "Древній Гостомель - сьогодні", березень 2010р.
  0
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.